DAJ CYNK

Idea: Proste wybieranie w roamingu

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1037

Od 5 października 2004 r. użytkownicy ofert Idea POP, Idea MIX i Abonament Limitowany udostępniona została nowa funkcjonalność działająca w roamingu międzynarodowym: Proste Wybieranie.

Od 5 października 2004 r. użytkownicy ofert Idea POP, Idea MIX i Abonament Limitowany udostępniona została nowa funkcjonalność działająca w roamingu międzynarodowym: Proste Wybieranie.

Do września 2004, aby wykonać w roamingu połączenie z telefonu na kartę należało użyć specjalnego kodu (*123*numer#), a aparat po chwili oddzwaniał, zestawiając połączenie z numerem podanym w treści kodu. Funkcjonalność ta pozostała niezmieniona i jest dostępna w sieciach wszystkich partnerów roamingowych. Dodana została nowa możliwość: bezpośredniego, standardowego wybierania numerów z klawiatury aparatu, określana jako Proste Wybieranie.

Opcja Proste Wybieranie działa na razie tylko w niektórych sieciach partnerów roamingowych Idei. Warunki uruchomienia Prostego Wybierania to dostępność tej funkcji w sieci zagranicznej oraz prawidłowo przeprowadzone testy. W dniu startu tej usługi (5.10.2004) Proste Wybieranie uruchomione zostało w 8 sieciach w 8 krajach (Belgia, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Wielka Brytania). Dostępność Prostego Wybierania będzie sukcesywnie rozszerzana a aktualna lista udostępnionych sieci publikowana jest na stronach z informacjami o usłudze roamingu w Internecie na stronie Idei: www.roaming.idea.pl

O tym, czy funkcjonalność jest dostępna poinformują dodatkowe powitalne SMSy wysyłane do użytkowników Idei, logujących się w wybranych sieciach.

Ceny Prostego Wybierania różnią się od cen wykonywania połączeń za pomocą kodu; pozostawiony został podział na geograficzne strefy cenowe, ale strefa EUROPA została dodatkowo podzielona na strefy EUROPA 1 i EUROPA 2. Ceny połączeń odbieranych i wiadomości SMS pozostały bez zmian. Zestawienie roamingów dostępnych w sieci Idea wraz z cenami w załączeniu.

Zestawienie roamingów dostępnych w sieci Idea wraz z cenami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Idea

Przewiń w dół do następnego wpisu