DAJ CYNK

GSM w samolocie

18.06.2005

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 904

Ważne 0

0

Ericsson przedstawił swój najnowszy system "GSM na pokładzie samolotu", umożliwiający pasażerom samolotów używanie telefonów komórkowych na pokładach samolotów pasażerskich.

Ericsson przedstawił swój najnowszy system "GSM na pokładzie samolotu", umożliwiający pasażerom samolotów używanie telefonów komórkowych na pokładach samolotów pasażerskich.

Dzisiejsi podróżujący wymagają pełnego dostępu do usługi GSM, także podczas lotu. Istnieje zapotrzebowanie na możliwość uzyskania dostępu i bycia dostępnym. Nadszedł czas, kiedy telefony komórkowe mogą stać się i zostaną integralną częścią floty pasażerskiej linii lotniczych.

Ulf Ewladsson, Wice-Prezes Product Management GSM, mówi: "GSM jest największym standardem łączności komórkowej na świecie i standardem używanym w każdym kraju. Klienci wymagają dostępu do tej usługi o każdej porze i w każdym miejscu. Dlatego też, Ericsson sprawia obecnie, iż telefonia komórkowa będzie dostępna na pokładzie samolotów i statków.

Ericsson opracował powietrzną wersję najlepiej sprzedającej się na świecie radiowej stacji bazowej w rodzinie RBS 2000 - stację RBS 2708. Jej funkcjonalność jest identyczna z systemami naziemnym i cechuje ją szeroko uznana niezawodność.

Dla tradycyjnych klientów firmy Ericsson RBS 2708, będzie po prostu kolejną "komórką" w sieci. Operator może zarządzać tym systemem w taki sam sposób, jak każdą inną radiową stacją bazową. Wymaganych będzie jedynie kilka specjalnych procedur, dotyczących obsługi tego "sposobu na zwiększenie dochodów."

Linie lotnicze będą mogły zapewnić swoim pasażerom usługi lepszej jakości. Zwyczajna załoga jednostki lotniczej może obsługiwać system "GSM na pokładzie samolotu", z minimalnym dodatkowym nakładem pracy, w celu umożliwienia pasażerom wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych w trakcie lotu.

W pełni zintegrowany z urządzeniem służącym do ochrony elektromagnetycznej (EMSD - Electromagnetic Screening Device) oraz umieszczony w standardowej obudowie lotniczej typu ARINC 600, sprzęt jest łatwy w instalacji i bezpieczny w obsłudze - nie zakłóca działania ani powietrznych ani naziemnych systemów radiowych. System oferuje możliwość wykonania do sześćdziesięciu połączeń jednocześnie, a także wsparcie technologią Dual Band jako opcję.

System będzie dostępny do instalacji pod koniec tego roku.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się