DAJ CYNK

Fritz!Box w sieci Play

13.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6492

Ważne 5

7

16 kwietnia AVM i Play zaprezentują ofertę Fritz!Box w sieci Play. Spotkanie prasowe zaplanowano na godzinę 10.

16 kwietnia AVM i Play zaprezentują ofertę Fritz!Box w sieci Play. Spotkanie prasowe zaplanowano na godzinę 10.

AVM to producent cenionych rozwiązań szerokopasmowych opartych na technologii VoIP oferowanych pod marką Ftritz!Box. Opracowane przez AVM rozwiązania z rodziny Fritz! łączą w jednym urządzeniu cechy modemu DSL, routera WLAN, centralki PBX, bramki telefonii internetowej i serwera multimedialnego.

O tym czy Play wprowadzi do oferty jedynie sprzęt AVM, czy też również jakieś usługi towarzyszące dowiemy się w czwartek.

Źródło tekstu: wł

Tagi: Fritz!Box play
Komentarze
Zaloguj się
30. ~oem
0

2015-04-14 20:48:22

Brawo, świetny sprzęt.

Odpowiedz

29. ~
0

2015-04-14 18:19:46

Reklama będzie wyglądać tak że do margaret przyjdzie josef fritzl :-)

Odpowiedz

28. ~
0

2015-04-14 09:52:04

Nie widzę sensu pchają się Play w model FRITZ!Box 6840 LTE z bramką VoIP. Chyba że Play planuje wejście w VoIP. AVM posiada także o połowę tańsze routery z LTE bez voip i to one mogły by wejść do oferty Play jako konkurencja do Huawei czy ZTE

Odpowiedz

27. ~
2

2015-04-14 09:35:58

Do 18 i 22. Wpadka była ale chyba wasza. Czytam grupę alt.VoIP od 10 lat i nie przypominam sobie aby ktoś o tym pisał. Myfritz.net działa na zasadzie przypisania adresu domeny słownej do adresu dynamicznego/zmiennego DDNS np. w przy neostradzie mamy zmienne IP przy każdym logowaniu. Aby mieć dostęp z zewnątrz musimy skorzystać z serwisu DDNS który daje stałą nazwę do zmiennego IP. AVM udostępnia taki serwis za darmo - myfritz. Jeśli była wpadka AVM to wyciekły hasła do tej usługi. Nie rozumiem jak przy pomocy haseł do usługi DDNS można się zalogować do urządzenia, do którego są inne hasła. No chyba że jest się tak inteligentnym że hasła do wszystkich usług się ma takie same. We Fritzu są hasła maskowane, ciekaw jestem jak można już po zalogowaniu się do urządzenia wyciągnąć hasła do vpn, VoIP, poczty? W moich rękach były różne Fritze: 7050, 7140, 7150, 7170, 7272, 7320, 7330, 7362, 7390 wszystkimi i jeszcze innymi zarządzałem od 2005r zdalnie i nie miałem takich problemów.

Odpowiedz

26. ~kamil
3

2015-04-14 09:04:36

@25 - głęboka i odkrywcza analiza powalająca na kolana i zmieniająca postrzeganie świata :D

Odpowiedz

25. ~Ice
-3

2015-04-14 06:20:20

sprzet bardzo dobry ale i drogi jak na polskie warunki. Play to operator dla biedoty i gimbazy, ktorzy licza kazdy grosik. Czy uda sie im z sukcesem wprowadzic drogi sprzet? Poczekamy zobaczymy.

Odpowiedz

24. ~''''troll''''- nie karmić !
-2

2015-04-13 23:59:31

Fajne jest. WEZMĘ, WY TEŻ WEŹCIE. mam drona i inne super sprzęty a tylko play to daje za 0zł. No ... no super. Pewnie jakiś gwiazdor polskiego showbiznesu będzie reklamował nowy gadżet. A skoro celebryta mówi, że jest super. TO napewno jest super... no super. P4 rulez

Odpowiedz

23. ~
-2

2015-04-13 22:42:51

"0 zł na start to pierwsza rata za urządzenie. Opłata miesięczna obejmuje abonament i raty za sprzęt." - Bez komentarza.

Odpowiedz

2015-04-13 21:16:15

#18: była taka wpadka, mi skasowali załadowane konto betamax (nie pamiętam, który klon) dzwoniąc na jakieś numery premium, nie wiem jak się betamax dogadał z avm, ale oddawali kasę, w każdym bądź razie mi oddali

Odpowiedz

21. ~
-1

2015-04-13 20:39:03

Jak mają zamiar sprzedawać FRITZ!Box 6840 LTE - to życzę im powodzenia. 250euro za router z modemem. e3372 + mr3020 150-200zł + switch do gbit lan 50zł.Ta firma nie ma szans na polskim rynku z cenami sprzętu podchodzącymi pod 1000zł. To nie niemcy, tutaj zarabia się 1/4 tego co tam.Po cholere play się do tego pcha to ja nie wiem.

Odpowiedz

20. alias
-3

2015-04-13 20:09:37

@16 - nie ma to jak post sponsorowany :)

Odpowiedz

19. ~tom
1

2015-04-13 20:06:13

@15 a myślisz, że w ciągu 2 dni da się zrobić ofertę? Nie od strony biznesowej, ale chyba oni w Play muszą przetestować, sprawdzić, zamówić i takie tam, co chyba jednak trwa dłużej

Odpowiedz

18. ~asss
1

2015-04-13 19:27:40

AVM zaliczyło wpadkę jeszcze po roku 2007. O ile dobrze pamiętam to dzięki ich usłudze myfritz (DDNS) przechwycone zostały wszystkie hasła, które były wykorzystywane we Fritzach - kont VoIP, VPN, pocztowych jeśli były ustawione itp. Poza tym mało jest urządzeń o takiej skali integracji. Dla przykładu jedno "pudełko" FbF 7390 to: router z modemem od ADSL do VDSL (możliwość wyłączenia i korzystania z DSL), bramka VoIP z 10 różnymi kontami u różnych operatorów, stacja DECT dla 6 słuchawek z dźwiękiem HD, 7 połączeń VPN, Chętnie wymieniłbym na coś "mocniejszego" bo przy maksymalnej ilości VPN i 2 rozmowach procek nie wyrabia.

Odpowiedz

17. ~tkubon
0

2015-04-13 19:23:49

Sam długo korzystałem na ADSLu z FB 7390 wcześniej 7050 i mogę powiedzieć tylko jedno - nigdy nie miałem tak stabilnego i dobrego routera do netu. D-Linki, TP-Linki nie widziały mojej linii, a FB 7390 zapinał się na ponad 20000 kbps i trzymał to stabilnie przez długi czas

Odpowiedz

16. ~K
2

2015-04-13 18:27:14

Do 14 Podejrzewam że Play zaoferuje rutery Fritz!Box z modemem LTE i to one będą szansą w Polsce producenta Fritz!boxa. Jeśli chodzi o cenę to podobny pułap cenowy jak ruterów z LTE Huawei. AVM - producent Fritz!Boxów ceni się dlatego iż produkcję ruterów mają w Europie, a nie w Chinach. Większość jest produkowana w Niemczech, 25 % w Polsce. Jakościowo to inna klasa. Gwarancja producenta na rutery to 5 lat. Na rynku niemieckim są numer 1, poniekąd przez dotację operatorów gdzie sprzęt Niemcy dostają przy przedłużeniu umowy za symboliczne 1 euro - sprzęt na ADSL.Do 12. Fritze są popularne w Polsce ale jako bramki VoIP a nie jako rutery. Wystarczy na grupach dyskusyjnych zapytać o Fritza i Drayteka zobaczymy którego polecą. Fritz miał przewagę nad Draytekiem posiadał 10 kont Voip z regułami wybierania. Uczciwie trzeba powiedzieć jednak że przez obniżkę cen połączeń w komórkach VoIP znowu staje się niszowy a za nim sprzęt który go obsługuje.Do 6. Fritze to dopracowane urządzenia z własną filozofią. To nie to samo co sapido. Oprogramowanie jest stale rozwijane, po błędzie w zabezpieczeniach ruterów AVM wydał poprawki bezpieczeństwa dla sprzętów z 2007 roku - która firma tak robi? W wspieranych modelach oprogramowanie jest stale unowocześniane i dodawane są nowe funkcje.

Odpowiedz