DAJ CYNK

Finalne wersje mobilnych Oper

17.03.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2804

Ważne 0

0

Opera udostępniła finalne wydania dwóch wersji swoich przeglądarek mobilnych - Opera Mini oraz Opera Mobile.

Opera udostępniła finalne wydania dwóch wersji swoich przeglądarek mobilnych - Opera Mini oraz Opera Mobile.

Opera Mini 5 oraz Opera Mobile 10 to duet, który pozwoli użytkownikowi niemal każdego telefonu komórkowego na wygodne i praktycznie tak samo funkcjonalne przeglądanie zasobów sieci jak na komputerze stacjonarnym.

Udostępnione wersje przeglądarek zawierają najważniejsze funkcje wersji biurkowej. Do dyspozycji użytkownika oddano m.in. takie opcje, jak możliwość przeglądania Internetu w wygodnych kartach, menedżera haseł oraz funkcji Speed Dial.

Wygląd oraz obsługa obydwu wersji przeglądarek został do siebie maksymalnie upodobniony. Aby pobrać jedną z nich, wystarczy w przeglądarce w telefonie wpisać adres m.opera.com.

Źródło tekstu: opera, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2010-03-23 19:56:47

Wersja 3 była ostatnią dla nokii 3510. Wersja 4 to najwyższa wersja dla telefonu siemens c72. Założę się, że wersji 6 nie uruchomię nawet w playsecie (huawei u121). Próbowałem napisać komentarz z tej opery niestety chyba się nie dodał. Ta wersja ma problemy z polską czcionką w nagłówkach wiadomości RSS. Zegar jest godzinę spóźniony i nie można tego skorygować jak w poprzedniej wersji. Przydałaby się opcja dla strony głównej gdzie można byłoby wybrać między stroną z linkami jak w starszej wersji i nową - obrazkową.

Odpowiedz

37. ~
0

2010-03-18 01:48:44

Na 5800 chodzi b.fajnie. Przy pobieraniu skopiowało wszystkie ustawienia, zakładki i historię z 4.2. Wcale nie jest wolniejsza i rss też pokazuje.

Odpowiedz

36. ~
0

2010-03-18 01:31:40

Dlaczego nie ma w tej wersji 5.0 kanałów rss ? A moze są gdzieś ukryte ? W 4.2 byly na wierzchu i to mi sie podobało, od razu dostęp do nowości np. na Telepolis.pl :-)

Odpowiedz

35. ~jaro2004
0

2010-03-17 21:16:28

Ja powiem tak korzystam z z opery mini 5 i 4.2 na dwoch telefonach Samsung omnia hd i Nokia N95 i doszedlem do wniosku ze wersja 5 swietnie sprawdza sie w telefonach dotykowych natomiast wersja 4.2 jest lepsza dla telefonow z fizyczna klawiatura a to z powodu ze opera mini 5 w przeciwienstwie do wersji 4.2 nie posiada szybkiego przewijania strony a ta funkcja jest bezcenna w wygodnym przegladaniu internetu(jak dla mnie)natomiast Opera mobile10 tez moim zdaniem lepiej sprawuje sie w dotykowcach.

Odpowiedz

34. ~wroniegniazdo
0

2010-03-17 17:32:49

Na HTC Magic działa świetnie, dużo lepiej niż poprzednia wersja. Więcej "wygładzających" animacji i fajniejszy speed dial. @APSpracownik u mnie to samo - czasem po kliku w link oddala np. stronę gazeta.pl, nie przeładowując zawartości. Zwykle wystarczy, że poczekam chwilę, a strona się przeładuje sama. Trochę irytujące.

Odpowiedz

33. ~
0

2010-03-17 16:59:23

18# Dziekuje ~qqqw. Pomogło.

Odpowiedz

32. ~
0

2010-03-17 16:28:46

A mi 5 instaluje się w miejsce 4.2,nie moge mieć równocześnie w fonie 4.2 i 5,szkoda...

Odpowiedz

31. ~
0

2010-03-17 16:21:48

mini jes ciekawa. inaczej szuka sie zakladek, ale to detal. nieco wkurzajace jest pojawianie sie samoistnie wirtualnej klawiatury kazdorazowo po selekcji pola do wpisania (przynajmniej u mnie), oaz czasem nie laduje sie cala strona chyba gdy za szybko chce sie powiekszc tekst. ale to kwestia przyzwyczajenia. przedem chyba nie blo opcji dzy ekran, co jest przydatne

Odpowiedz

30. ~
0

2010-03-17 15:51:19

28: ok, dzięki, instalowałem z komórki i nie znalazłem linku do wersji international, pobrałem więc z internetu stacjonarnego i zastąpiłem wersję angielską. Tyle, że teraz mimo identycznych ustawień połączenia co wcześniej, już na wszystkich stronach mam komunikaty "Attempt to unauthorized object" albo podobne o niemożności połączenia. Opera mini5 natomiast nie ma problemu.

Odpowiedz

29. ~aupol
0

2010-03-17 15:36:03

Opera mini 5 jest ok ale zostanę przy 4. Brakuje mi możliwości sprawdzenia w menu przeglądarki ilości przesłanych danych. Nowa wersja pobiera też więcej danych - sprawdziłem na najczęściej odwiedzanych przeze mnie stronach, na takich samych ustawieniach.

Odpowiedz

28. wlo
0

2010-03-17 15:13:20

22. Mobile 10 jet także w wersji polskiej - polskie ogonki właściwie mi się wyświetlają ;-) 25. - mi podobnie powiedział przy E61i i "10" - że nie jest kompatybilna z moim modelem telefonu, ale zapytało też, czy mimo to zainstalować ;-) Zainstalowała się, chodzi, ale - co wcześniej mówiłem - co jakiś czas pokazuje komunikat o małej ilości pamięci i każe mi zamknąć inne aplikacje ;-)

Odpowiedz

27. Hiroshima
0

2010-03-17 14:58:45

Ja wróciłem po próbach przekonania się do bet piętek wersji do 4.2 bo jednak wygoda i szybkość obsługi bezkonkurencyjna.

Odpowiedz

26. ~iter
0

2010-03-17 14:51:38

hmm no to skoro tak to najwidoczniej nie spełnia i tyle! moja spełnia Pozdr!

Odpowiedz

25. ~
0

2010-03-17 14:46:59

Ja chciałem pobrać tę nową operę mini 5. To po wejściu na stronę m.opera.com pisało Wykryte urządzenie: Sony Ericsson K750i Twoje urządzenie nie spełnia wymagań programu Opera Mini 5. Ja mam operę mini 4.2 i dobrze chodzi...

Odpowiedz

24. ~iter
0

2010-03-17 14:45:05

sorki za powtorzenia w wyrazach!!:]//Pozdrawiam wszystk ktorzy tu robia te komenty na tym portalu i nietylko.Duzo rzeczy m.in mozna sie przez to nauczyc.B.Dobra rzecz to jest zdecydowanie!

Odpowiedz