DAJ CYNK

Facebookowe smartfony od HTC

26.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2056

Ważne 0

0

HTC zaprezentuje podczas nadchodzących targów MWC dwa modele smartfonów wyprodukowane specjalnie dla Facebooka - podaje serwis BGR.

HTC zaprezentuje podczas nadchodzących targów MWC dwa modele smartfonów wyprodukowane specjalnie dla Facebooka - podaje serwis BGR.

Smartfony utrzymane będą w kolorystyce serwisu, będą miały także logo Facebooka na obudowie. Systemem operacyjnym ma być specjalnie zmodyfikowana wersja Google Android.

Na ekranie głównym pojawiać się będą informacje powiązane z serwisem społecznościowym.

Serwis BGR, powołując się na wiarygodnego informatora, podaje kilka ciekawostek związanych z tajemniczymi facebookofonami:

W urządzeniach zawsze będzie włączony odbiornik GPS. Kiedy użytkownik fizycznie znajdzie się w pobliżu sklepu, na wyświetlczu telefonu automatycznie pojawiać się będzie oferta specjalna danej placówki. Telefon będzie także automatycznie "meldować" właściciela w każdym miejscu i udostępniać taką informację w serwisie Facebook.

Urządzenia nie będą zawierać własnej pamięci do przechowywania danych, ewentualnie taka pamięć będzie bardzo mała. Wszystkie informacje, kontakty, wiadomości, zdjęcia, multimedia i inne dane przechowywane będą na zdalnych serwerach w tzw. chmurze.

Wszystkie wiadomości (e-maile, SMS-y, MMS-y, powiadomienia z Facebooka) będą przechowywane w jednej, wspólnej skrzynce odbiorczej.

Źródło tekstu: BGR

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2011-01-27 14:32:54

@8 konta moze nie masz ale jest duza szansa ze ktorys inteligentny znajomy zsynchronizowal twoje dane kontaktowe z jakas spolecznosciowa chmura :-)

Odpowiedz

13. MiRekin
0

2011-01-27 14:28:28

eh, kurcze, już wszędzie ten facebook, aaaa! : P zróbcie cooooś!

Odpowiedz

12. yagi
0

2011-01-27 11:29:38

To już jest przegięcie. Te słuchawki będą musiały być mocno dotowane przez FB, żeby się sprzedawały. Resztę pokryją zyski z reklam, które będą zmorą użytkowników. Jedynie modyfikowany soft może uratować te urządzenia...

Odpowiedz

11. ~WiateR
0

2011-01-27 11:16:08

Ciekawe jestem kto się zdecyduje na płacenie za połączenie z internetem przy stramingu muzyki z chmury do urządzenia. :)

Odpowiedz

10. dRkAnE
0

2011-01-27 08:47:19

Z tym GPSem to bardzo dziwne, przecież Facebook Places (facebookowa wersja GoWalla, FourSqares czy Google Places - serwisy gdzie ludzie logują się w różnych miejscach, zbierają pieczątki itd.) nie działa we wszystkich krajach (w tym oczywiście w Polsce).

Odpowiedz

9. ~
2

2011-01-27 08:39:49

Dżizas. Z tym podawaniem co chwilę gdzie jesteśmy to już przesada. Facebook powinien współpracować z CIA. Podświadomie inwigulije miliony ludzi, a oni "lubią to" i się cieszą.

Odpowiedz

8. ~bez fb
1

2011-01-27 08:37:03

Zdumiewa mnie fenomen fb,konta nie mam, ale strach otworzyć lodowkę...

Odpowiedz

7. ~bociek
0

2011-01-27 08:06:19

fb jeszcze zrozumiem ale telefony pod niego to juz przesada, nawet jakby ktos chcial to sciagnie sobie jakis widget na androida z fb a nie musi wydawac na to kupe kasy... no chyba ze chce bys trendy

Odpowiedz

6. ~j3sion
1

2011-01-27 03:04:20

Super orwell na własne życzenie. Po co ludzi zmuszać do tego aby dali się inwigilować, sami to zrobią sprzedajmy im tylko potrzebne narzędzia:) Ja zacznę ;) 50.095, 19.949...

Odpowiedz

5. ~gringo
2

2011-01-27 02:48:41

Permanentna inwigilacja, ot co.

Odpowiedz

4. tolez
0

2011-01-27 01:21:39

Pomysł ze stałym śledzeniem użytkownika nie byłby taki głupi, gdyby dali możliwość wyłączania go. Nie w każdej sytuacji byłbym skłonny informować znajomych gdzie jestem.

Odpowiedz

3. piwosz
3

2011-01-27 00:11:44

a ja fb nie mam i na ta chwile nie zamierzam. a tel z wlaczonym gps non stop padnie po 4 godzinach po wyjsciu z domu i na nic sie zda :-) niszowy pomysl. jak to w jednej piosence bylo: najbardziej mnie boli ze w glowach sie wszystkim. .. hmm jak to dalej lecialo?;-)

Odpowiedz

2. ~Kuba
0

2011-01-26 23:50:28

Powiem ci tak że sam nie wiem w czym twi fenomen FB ja nie majac i nie nawidzac portali typu nk, fotka facebookowi nie moglem sie oprzeć.

Odpowiedz