DAJ CYNK

Będą punkty za rozmowę podczas jazdy

05.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3418

Ważne 0

0

Policja przygotowuje poprawki do punktatora, który przewidują nawet 5 punktów za rozmowę przez telefon - pisze Rzeczpospolita.

Policja przygotowuje poprawki do punktatora, który przewidują nawet 5 punktów za rozmowę przez telefon - pisze Rzeczpospolita.

Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy o kierujących pojazdami, która też nie ma zamiaru pobłażać niezdyscyplinowanym kierowcom. Wiadomo już, że policjanci chcą karać nie tylko mandatem (obecnie 200 zł), ale i punktami kierowców rozmawiających przez telefon komórkowy w trakcie jazdy.

To nagminne wykroczenie - potwierdza Łukasz Załuska z radomskiej drogówki. I dodaje, że rozkojarzenie i nieuwaga kierowcy są często przyczyną lekkich stłuczek, a bywa, że i groźniejszych wypadków.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
47. ~Bartek
0

2010-03-06 18:11:25

To co znaczy nawet 5 punktów? Od czego będzie uzależniona ich ilość?

Odpowiedz

46. wlo
0

2010-03-06 14:52:14

A wystarczy za 50 zł kupić słuchawkę bezprzewodową i nie będzie powodów do pieprzenia o zmuszaniu czy nakazach bezsensownycch, bo za włączanie i obsługę radia się nie karze ;-) Przewodowe jeszcze mniej kosztuję, jeśli dla kogoś koszt zmiany przepisów wydaje się za drogi.

Odpowiedz

45. wlo
0

2010-03-06 14:46:54

A najwięcej jest debili z prawem jazdy od dwóch dni do 10 lat ;-)

Odpowiedz

44. wlo
0

2010-03-06 14:46:19

Zawsze znajdzie się ktoś komu rozmowa z komórką przy uchu w najmniejszym stopniu nie przeszkadza w prowadzeniu auta, ani tym bardziej nie utrudnia ;-) Zawsze znajdzie się mądrala, któremu 200 czy 500 zł mandatu nie robi różnicy bo cenniejszy jest czas któy zyska jadąc 120 na godzinę przez miasto. Zawsze znajdzie się debil, który zabije ludzi i powie, ze mogli nie przechodzić przez ulicę w tym właśnie momencie.

Odpowiedz

43. ~:))
0

2010-03-06 14:07:17

do 42 - karać można za różne rzeczy, jesli się chce - w USA kiedyś widziałem scenkę, jak facetowi (akurat celnicy) robili awanturę, bo miał komórkę (akurat to była komórka), a w tym czasie były w takiej formie robione wykrywacze radaru (nielegalne). Ale przecież nie o toi chyba chodzi, tylko o to by można było na drodze nie tylko czuć się bezpiecznie, ale i dojechać do celu, a nie skończyć przez jakiegoś debila na cmentarzu....

Odpowiedz

42. ~nick
0

2010-03-05 22:06:20

Kolejne martwe przepisy. Nie wyobrażam sobie żeby można było karać za trzymanie na wysokości głowy przedmiotu z wyglądu przypominającego telefon komórkowy lub za wykonywanie czynności z wyglądu przypominającej rozmowę przez telefon komórkowy.

Odpowiedz

41. ~samobojca
-1

2010-03-05 18:18:24

ja juz wielokrotnie rozmiawialem przez dwa na raz, kiere kolankiem i dalej przed siebie, A wam polecam komunikacje miejska

Odpowiedz

40. ~strach się bać idiotów
0

2010-03-05 17:29:16

*piotrM Na zestaw słuchawkowy nie stać Ciebie cwaniaczku i potencjalny komunikacyjny zabójco lub samobójco?

Odpowiedz

39. ~:))
1

2010-03-05 16:41:25

piotrM - 36 - debilne to nie jest prawo, tylko takie indywidua jak ty, cwaniaczki, którzy stanowią zagrożenie na drodze

Odpowiedz

38. krzyno
0

2010-03-05 16:40:47

*36 - z tego co piszesz wynika, że jeździsz z telefonem przy uchu. Kierowca rozmawiający bez zestawu, może sam nawet nie być świadomy, że przez niego właśnie mogło dojść lub doszło do czegoś nieprzyjemnego na drodze. W ferworze rozmowy po prostu tego nie zauważył.

Odpowiedz

37. ~Miron
0

2010-03-05 16:38:13

36- to ile ty masz punktow karnych skoro dodatkowe 5 odbierze ci prawo jazdy..??? Moze w takim razie powinienes zaczac jezdzic rowerem po polu....

Odpowiedz

36. piotrM
-1

2010-03-05 16:19:27

A co to ma wspólnego z tym co napisałem. Po prostu nie chce stracić prawka przez debilne prawo

Odpowiedz

35. ~:))
0

2010-03-05 16:16:54

piotrM (34) - czy prawo jazdy też dostałeś za łapówkę?

Odpowiedz

34. piotrM
-1

2010-03-05 16:11:22

A radio? Karać za radio również. Policja jak zawsze jest za. Im więcej restrykcji tym większe patologie. Za 100 zł mandatu to nawet mi się nie chciało targować z policjantem czy dawać łapówkę. Jak wprowadzą punkty to i owszem, będę zawsze próbował wręczyć. Może o to chodzi Policji?

Odpowiedz

33. Mtx1978
0

2010-03-05 15:47:03

@14 a może tak jaśniej??

Odpowiedz