DAJ CYNK

Awaria CEPiK w całej Polsce. Dziś lepiej nie rejestrować auta

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4101

Awaria CEPiK

Trwa ogólnopolska awaria systemu CEPiK, problemy techniczne występują też w Systemie Rejestrów Państwowych. Wydziały komunikacji w całej Polsce mają utrudnioną pracę.

O awarii informuje Centralny Ośrodek Informatyki na Twitterze, podobny komunikat podają lokalne urzędy. Pracownicy COI starają się przywrócić prawidłowe działanie systemów, ale nie wiemy jeszcze, ile to może potrwać.

Na stronie CEPiK takiego komunikatu nie ma i wygląda na to, że działają takie usługi, jak Historia Pojazdu i pobieranie danych z CEPiK przez obywatel.gov.pl do usługi Mój Pojazd.

Rejestracja samochodu może się nie udać

Problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców występują od 9 rano we wtorek 4 sierpnia. W związku z tym lepiej nie próbować załatwiać dziś spraw związanych z rejestracją samochodu i prawem jazdy. Problemy występują na terenie całego kraju.

Zobacz: System CEPiK w 2018 roku użyty ponad 100 mln razy. Popularność e-usług w Polsce rośnie
Zobacz: Yanosik Autoplac ułatwia sprzedaż auta i podpowie, jak zrobić dobre zdjęcia

Problemy mogą wystąpić też w urzędach stanu cywilnego i urzędach gmin. System Rejestrów Państwowych również ma problemy z działaniem. Przez to utrudnione jest załatwianie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkiem i pobieranie odpisów aktów stanu cywilnego. Jeśli sprawa nie jest wyjątkowo pilna, lepiej więc ją odłożyć.

COI nie informuje, czy te awarie są ze sobą powiązane.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: COI (Twitter)

Przewiń w dół do następnego wpisu