DAJ CYNK

Apple zaprzecza w sprawie backdoora

02.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7083

Ważne 5

4

Apple zaprzecza, że współpracowało z amerykańską agencją NSA w sprawie przygotowania oprogramowania umożliwiającego dostęp do iPhone'ów. To odpowiedz na dokumenty ujawnione przez niemiecki Der Spiegel.

Apple zaprzecza, że współpracowało z amerykańską agencją NSA w sprawie przygotowania oprogramowania umożliwiającego dostęp do iPhone'ów. To odpowiedz na dokumenty ujawnione przez niemiecki Der Spiegel.

Der Spiegel opublikował dokument, z którego wynika, że NSA w 2008 r. stworzyła oprogramowanie o nazwie DROPOUTJEEP, które umieszczone w telefonie dawało zdalny dostęp do kontaktów, wiadomości SMS i plików, a także umożliwiało włączenie lokalizacji, mikrofonu i aparatu bez wiedzy użytkownika. Pierwsze wersje oprogramowania musiały być instalowane poprzez fizyczny kontakt z urządzeniem, kolejne miały mieć już zdalną możliwość.



Apple odpowiedziało na zarzuty twierdząc, że nie współpracowało z NSA przy tworzeniu takiego oprogramowania, ani o nim nie wiedziało. Zapewnia, że dba o prywatność i bezpieczeństwo swoich klientów, a odpowiedni zespół stale pracuje, aby produkty były bardziej bezpieczne.

Wspomnieć też należy, że Apple było wśród kilku, które w grudniu 2013 r. podpisały się pod listem skierowanym do Barracka Obamy, w sprawie zmian w polityce inwigilacji społeczeństwa.

Źródło tekstu: Bloomberg, Der Spiegel, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. toms
0

2014-01-06 12:05:34

27 - możesz podać KONKRETNE przykłady, czy tylko tak pier.dolisz?

Odpowiedz

28. ~12321
2

2014-01-06 11:20:14

"znam świetnie koszty pracy w chinach" to się nadaje do pajacyków.

Odpowiedz

27. applefan_
-2

2014-01-04 14:06:55

@26 byłem w Chinach, w kilku fabrykach i znam świetnie koszty pracy w chinach i w PL i już kilka lat temu były porównywalne, a teraz w Chinach są już wyższe. Co do emerytur to jak najbardziej w Chinach są one wypłacane i opłacane przez pracowników, system ten również ma problemy, bo Chiny weszły w okres społeczeństwa starzejącego się, bo 15% ludności tego kraju jest >60 lat i przeszło na emeryturę.

Odpowiedz

26. WitekT
0

2014-01-03 22:26:03

applefan_: więcej zarabiają? Nawet jeżeli, to netto, bo brutto na pewno nie. Oni tam nie mają świadczeń emerytalnych...

Odpowiedz

25. applefan_
-1

2014-01-03 22:24:02

@23 większych pierdół nie czytałem. Chińczycy zarabiają więcej jak Polacy, a USA wojny jakie toczy wywołuje w imieniu obrony dolara jako dominującej waluty na świecie (ropa jest jakby przy okazji), bo tylko rządząc walutą światową są w stanie ją drukować bez konsekwencji dla swojego długu. Jednak to się zmienia, bo np Chiny i Rosja we wzajemnych rozliczeniach za surowce (notabene, Chiny traktują Rosję jako swój rezerwuar energetyczny mimo że stwarzają u swojego partnera pozory ważności i szacunku...) zgodziły się na inne waluty jak dolar czyli juan i rubel. Doucz się najpierw o geopolityce i zależnościach w niej panujących zanim będziesz pociskał takie brednie...

Odpowiedz

24. ~
2

2014-01-03 18:57:28

Zgniłe jabłko to jeden wielki syf i tak trzeba traktować jankesów po tym co robią.

Odpowiedz

22. ~KanonierKa
0

2014-01-03 13:05:42

@21 co się dziwisz, simark jeszcze nie wytrzeźwiał po sylwestrze... Wracając do tematu, już 2006 roku, kiedy miałem Motorolkę F3, która wysyłała sms-y bez wiedzy użytkownika, byliśmy inwigilowani. http://pl.wikipedia.org/wiki/Motorola_FONE_F3

Odpowiedz

21. ~barteknegus
-1

2014-01-03 11:36:56

"Wspomnieć też należy, że Apple było wśród kilku, które w grudniu 2013 r." Kilku czego? Komuś coś uciekło ;)

Odpowiedz

20. ~@15
0

2014-01-03 11:23:31

Aple fan lubi sie obnazac

Odpowiedz

19. darek638
1

2014-01-03 11:06:31

@11 to zależy czy jest mańkutem czy nie.

Odpowiedz

18. ~@15
1

2014-01-03 11:01:59

@15 ale ty masz chłopie podejście. ja osobiście też nie lubię jak ktoś mnie inwigiluje. to jest chore, to sa dane wrażliwe i nie ważne co w nich jest - to jest moje i koniec. dziwny jesteś - to mże od razu wyjdź na ulicę na golasa i pokaż światu co masz do pokazania, zaproś wszystkich do domu niech obejrzą , pooglądają, udostępnij konto w bankowe- niech popatrzą - a co! przecież to nie szkodzi, nie masz nic do ukrycia .... !!!

Odpowiedz

17. ~Ziendal
0

2014-01-03 10:58:08

Trochę dziwi mnie sianie paniki, sms i tak mogą wyciągnąć od operatorów, a podsłuch i podgląd wymaga sporej energii i dostępu do Internetu. Przecież każdy prawie ogarnięty człowiek zauważy ze cos zużywa mu baterie i siec (nawet wifi ). Poza tym co im z tego ze zobaczą czerń Twojej kieszeni czy odgłosy ulicy. Pochlebiacie sobie, NSA nie chcę słuchać was, jesteście tylko szumem którego musi się pozbyć żeby uchwycić odpowiednie dane, nadmiar ich zawsze był zły.

Odpowiedz

16. ~roman
1

2014-01-03 10:44:21

Teraz każdy umywa ręce i nic nie wie. Nie wierzę, że Apple nie brała w tym udziału. A bronienie ich tym, że przecież co mamy do ukrycia, jest co najmniej śmieszne.

Odpowiedz

15. applefan_
-1

2014-01-03 10:34:33

@14 ano tylko to, że większości ludzi to rybka kto i co podsłuchuje i co czyta. Co takiego masz do ukrycia? Inwazję kosmitów na ziemię, plany wojny nuklearnej? Ciesz się życiem, a oni niech sobie czytają jak to żona wysyła Ci smsem info żebyś kupił marchewkę wracając z pracy. Naprawdę to żaden big deal. 1.5 mld chińczyków jest monitorowanych online w necie przez ich władze i jakoś żyją lepiej od nas już w teraz. Lepiej tym się zajmijmy.

Odpowiedz