DAJ CYNK

Apple iPad vs. Motorola XOOM

09.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4346

Ważne 0

0

Witryna PhoneArena pokusiła się o przygotowanie ciekawego porównania androidowego tabletu Motorola XOOM z produktem o ugruntowanej pozycji na rynku tabletów, którym niewątpliwie jest Apple iPad.

Witryna PhoneArena pokusiła się o przygotowanie ciekawego porównania androidowego tabletu Motorola XOOM z produktem o ugruntowanej pozycji na rynku tabletów, którym niewątpliwie jest Apple iPad.

Do porównania użyty został iPad pierwszej generacji, który mimo roku od premiery dzielnie opiera się tabletowi Motoroli. Zaprezentowany niedawno iPad 2 nie zmienił jakoś specjalnie filozofii obsługi - jest "jedynie" szybszy, smuklejszy i ma aparat fotograficzny oraz przednią kamerę.

Honeycomb zastosowany w produkcie Motoroli jest znacznie bardziej elastyczny i widowiskowy - iOS jest przy nim nieco ubogi i trochę nudny. Może to już pora na jakieś bardziej odważne zmiany w interfejsie produktów Apple'a?



Źródło tekstu: phonearena

Komentarze
Zaloguj się
21. ~berdys
0

2011-03-09 16:51:38

ipada chyba wymyslono po to, zeby skupic klentow ktorzy kupowali netbooki- zauwazcie, ze to rynek wlasciwie niedostepny dla apple- bo netboki od asusa byly tanie i proste, marka tez nie ta. No to "wymyslono" iPada, ktory poza tym ze nie ma zadnych zalet, ma tez spora wade- cene ;)

Odpowiedz

20. issa
0

2011-03-09 16:15:22

18 - za pozno;) A policzyles, ze w tym jest 450 GB transferu o dowolnej porze skoro sumujemy ze srednia 41zl netto za 15GB porownujac sume zobowiazania do ceny netto Tab w Euro (1450zl)? Spokojnie, kazdy ma inne potrzeby, jeden 15, drugi 5 a trzeci 1GB. Dlatego kolejny Tab do Playa bedzie z Euro;) Ale szczerze powiem, ze tu mnie Era bardzo pozytywnie zaskoczyla taki i cichymi warunkami. Sprzet dla rodzicow jest moim zdaniem idealny, kto widzial Galaxy S w calej swej mocy w akcji, a ja mam go obok na codzien, ten wiedzial bez watpliwosci, ze Tab, aczkolwiek w zadnym wypadku nie dla wszystkich, to jest to.

Odpowiedz

19. ~Miron
0

2011-03-09 15:40:22

Ten maly Galaxy Tab to jest nieporozumienie...Zaraz bedzie nowy model o jedna galaktyke lepszy bo z odpowiednim Androidem dla tabletow...

Odpowiedz

18. ~
0

2011-03-09 15:37:57

issa - to razem ponad 2700,00

Odpowiedz

17. issa
0

2011-03-09 15:12:20

Wlasnie jestem w Salonie Ery i gdyby ktos chcial Taba to jest specjalna promocja dla klientow firmowych posiadajacych juz aktywacje, ktora nie widzialem by byla komunikowana - nowa aktywacja , Galaxy Tab za zlotowke, umowa 30 miesiecy, 15GB transferu, abo 89zl netto, aktywacyjna ok. 69 brutto i jak tu nie kupic;))

Odpowiedz

16. ~Miron
0

2011-03-09 15:10:48

Gdyby nie logo Motorola to ten tablet wyglada jak jakis tani chinski wynalazek z bazaru...Te przyciski, ta taylnia obudowa..I teraz sie okazalo, ze bardzo marniutki wyswietlacz...

Odpowiedz

15. ~rain86
0

2011-03-09 14:54:36

motorola zazwyczaj ma sprzęt dobrze wykonany - nie wiem jak jest z xoomem bo nie miałem go w ręce, ale ostatnio domeną samsunga jest ładowanie tandetnego plastiku do swoich high-endów. Oby w tym przypadku było inaczej.

Odpowiedz

14. ~Miron
0

2011-03-09 14:51:23

22 Marca Samsung pokaze swoj nowy 8,9 calowy tablet...Premiera odbedzie sie w Miami. Z pierwszych przeciekow jego grubosc to 8,9mm. a wiec nieomal to samo co iPad2...Poczekamy, zobaczymy..Ta Motorola w naturze prezentuje sie bardzo marnie jesli chodzi o jakosc wykonania...Taki marny plastik na tej tylniej obudowie..a przyciski zoomowania z boku to juz tragedia...

Odpowiedz

13. ~code
0

2011-03-09 14:49:20

bardzo dobre porównanie. wady i zalety jednego i drugiego tabletu pokazane.

Odpowiedz

12. issa
0

2011-03-09 14:46:12

rain - nie korzystam z Androida na codzien, ale mam z nim styk, piekny system. A swojego iP juz zgonilem bez zalu i tak grzal szuflade. Byc moze system wart jest tyle ile obslugujacy go uzytkownik, yo;)

Odpowiedz

11. ~rain86
0

2011-03-09 14:14:42

issa warto również wziąć coś innego do ręki aniżeli zobaczyć tylko w tv bądż przez szybę w sklepie ze sprzętem- no offence - gdzie ja wspomniałem coś o gotowanych romach?na codzień jestem użytkownikiem urządzeń z 3 różnymi systemami (mowa o mobilnych)- każdy ma swoje plusy i minusy - prawde mówiąc w ios nie brakuje mi widgetów, powiem, że to nawet lepiej, że ich tam nie ma:) - wypowiadam się o telefonach nie o tabletach ...tymczasem ja idę sobie dokończyć kampanię w GTA a Ty "gotuj" sobie romy by móc zrobić to czy tamto na swoim sprzęcie;)

Odpowiedz

10. ~Rob
-2

2011-03-09 14:06:48

Fajna jest xoom, ale wole ipada. A interfejs mi jak najbardziej odpowiada, prosty i bardzo szybki(juz mi minely czasy bajerow na pulpicie i nie wiadomo czego).

Odpowiedz

9. ~issa
0

2011-03-09 13:44:46

rain - no widzisz, jak Kali robić "gotowane" ROMy pod Androida to źle, jak Kali robić jailbreaka i bawić się w jakieś Cydie to dobrze:) Mów o tym co oferuje Ci system po wyjęciu z pudełka, podobno niektórzy użytkownicy iPhona są w stanie opanować tylko jeden przycisk w telefonie a Ty im wyjeżdżasz z jakąś Cydią, zgroza...:)

Odpowiedz

8. ~issa
0

2011-03-09 13:42:18

To co piszesz jest świętokradztwem i może skończyć się iFatwą, słowa "jailbreak", "cydia" i "widget" są na czarnej liście. Tak na serio, to oczywiście jak powyżej tak i tutaj żartowałem. Każdy przytomny człowiek, który widział Androida innaczej niż na zdjęciu wie jaka to przydatna sprawa widget, rozwijana belka powiadomień, czytnik RSS ,przegląd wiadomości, przewijana galeria , "to-do list" na Pulpicie, skrót do kontaktów wiadomości, szybkiego połączenia, systemowych folderów, folderów Bloototh, niedawno otwieranych dokumentów, własnych dedykowanych folderów, wybranych kont pocztowych, zakładek Gmaila. Ach, długo by wymieniać, dlatego czasem mówię, że warto wziąć do ręki coś innego;)

Odpowiedz

7. ~rain86
0

2011-03-09 13:41:30

@6to zrób JB i doinstaluj co trzbea z Cydii - ciesz się widgetami:)

Odpowiedz