DAJ CYNK

10. urodziny Skype'a [wideo]

29.08.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11

Ważne 3

4

Skype, najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy, obchodzi dziś swoje dziesiąte urodziny. To dobra okazja do podsumowań i garści statystyk.

Skype, najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy, obchodzi dziś swoje dziesiąte urodziny. To dobra okazja do podsumowań i przedstawienia garści ciekawostek.

Łączna liczba minut rozmów przeprowadzonych dotychczas przez Skype'a to 1,4 tryliona, co równa się czasowi połączeń w ciągu 10 lat. Telefon wynaleziony w 1876 r. osiągnął 300 milionów użytkowników po 104 latach. Telefon komórkowy - po 25 latach. Skype potrzebował tylko 10 lat.

Oprah Winfrey wykorzystuje Skype jako jedną z głównych platform łączności z rozmówcami. Po zaprezentowaniu komunikatora Skype w swoim programie telewizyjnym, Oprah ogłosiła, że Skype zmienia sposób, w jaki tworzymy telewizję. Teraz jest on częścią produkcji setek programów informacyjnych, seriali obyczajowych oraz komedii.

Przez Skype'a łączono się z Mount Everest czy Bieguna Południowego, komunikator "wystąpił" w setkach filmów i programów telewizyjnych (Iron Man 3, Kac Vegas w Bangkoku, Teoria Wielkiego Podrywu etc.), towarzyszył również trasie koncertowej Lady Gagi "Born This Way Ball".

W eksperymencie przeprowadzonym w USA połączono się jednocześnie ze 162 osobami - każdą z innego kraju. To chyba najlepsza prezentacja możliwości komunikatora:Źródło tekstu: Skype

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy