DAJ CYNK

10 najgorętszych telefonów 2012 roku

01.01.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

W 2012 roku producenci postanowili dopieścić rozwiązania z roku poprzedniego, oferując nowy design, bardziej dopracowane funkcje fotograficzne i jeszcze większą wydajność. Trend do dalszego powiększania wyświetlaczy nie został tak ciepło przyjęty jak 4,3-calowy standard z 2011 roku. Zresztą, podobnie jak kolejne podwojenie liczby rdzeni procesora. Wyścig zbrojeń bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zaczął przypominać ten znany z komputerów i jeszcze bardziej we znaki dały się niedostatecznie pojemne baterie nowych smartfonów.

W 2012 roku producenci postanowili dopieścić rozwiązania z roku poprzedniego, oferując nowy design, bardziej dopracowane funkcje fotograficzne i jeszcze większą wydajność. Trend do dalszego powiększania wyświetlaczy nie został tak ciepło przyjęty jak 4,3-calowy standard z 2011 roku. Zresztą, podobnie jak kolejne podwojenie liczby rdzeni procesora. Wyścig zbrojeń bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zaczął przypominać ten znany z komputerów i jeszcze bardziej we znaki dały się niedostatecznie pojemne baterie nowych smartfonów. Następcy wysłużonej Nokii E52 wciąż próżno szukać, a z ofert operatorów znikają ostatnie "niedotykowe" telefony. Wygląda na to, że jesteśmy skazani na telefony z dotykowymi ekranami i ten artykuł ma za zadanie między innymi ułatwić odnalezienie się w tym, dla wielu osób zupełnie nowym, dotykowym środowisku. Na klientów czyha wiele problemów, z których największym jest niepewne wsparcie programistyczne dla starszych modeli i zatrważająco szybkie starzenie się smartfonów. Klienci zmuszeni są stawiać na świeże konstrukcje, których poznanie ułatwiają publikowane na TELEPOLIS.PL recenzje czy dedykowane wątki na naszym forum.

Przede wszystkim jednak chcemy, jak co roku, wyróżnić produkty wyjątkowe, które miały największy wpływ na rynek, wyznaczały nowe trendy i w znaczący sposób ułatwiły życie użytkownikom telefonów komórkowych. Ogólnoświatowa dominacja smartfonów z Androidem przełożyła się na wyniki naszego rankingu, ale nie brakuje w nim również innych systemów mobilnych. Nie jest to zestawienie stworzone na zasadzie - "pochwalimy każdego producenta za to, że cokolwiek pokazał", ale wzięliśmy oczywiście pod uwagę dorobek wszystkich dostępnych na polskim rynku producentów telefonów.

Nasze tegoroczne zestawienie znaleźć można w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się