DAJ CYNK

1,3-megapikselowy aparat do komórek

16.06.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 844

Ważne 0

0

Azjatycka firma Transchip zaprezentowała na wystawie CommunicAsia 2004 w Singapurze nowe moduły fotograficzne o rozdzielczości 1,3-megapiksela, dedykowane dla telefonów komórkowych

Azjatycka firma Transchip zaprezentowała na wystawie CommunicAsia 2004 w Singapurze nowe moduły fotograficzne o rozdzielczości 1,3-megapiksela, dedykowane dla telefonów komórkowych. Masowa produkcja urządzeń rozpocznie się w listopadzie.

Nowy układ firmy Transchip - TC6030 – może rejestrować obraz w rozdzielczości SXGA (1280 x 960 pikseli), a następnie dostosowywać go do wyświetlania na małych panelach LCD z "komórek". Algorytm przetwarzania obrazu wykorzystuje programowalny mikrokontroler i dedykowane układy elektroniczne, które umożliwiają użytkownikowi m.in. kontrolę wielkości pliku wynikowego, jasność i kontrast zdjęcia, a także jego nasycenie i ostrość. Moduł TC6030 posiada również funkcję automatycznej kontroli czasu ekspozycji, balansu bieli, czy korekcji defektów pikseli w chwili robienia zdjęcia.

W przypadku wykonywania zdjęć w mniejszej rozdzielczości, nowy moduł fotograficzny firmy Transchip przechodzi w tryb oszczędzania energii, wydłużając tym samym czas pracy zasilanego z baterii urządzenia.

Źródło tekstu: 4Press

Komentarze
Zaloguj się