DAJ CYNK

Zegarek Qualcomm Toq dostępny od 2. grudnia

18.11.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4

Ważne 2

0

Już drugiego grudnia trafi do sklepów "mądrzejszy zegarek" firmy Qualcomm z bazującym na technologii elektronicznego papieru kolorowym wyświetlaczem Mirasol.

Już drugiego grudnia trafi do sklepów "mądrzejszy zegarek" firmy Qualcomm z bazującym na technologii elektronicznego papieru kolorowym wyświetlaczem Mirasol.Qualcomm Toq, w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencji, oferuje długi czas pracy akumulatorowej (rzędu 3 - 5 dni) za sprawą wykorzystania wyświetlacza refleksyjnego wykonanego w technologii Qualcomm Mirasol, który na dodatek przez cały czas pozostaje aktywny. Ekran (288 x 192 pikseli, 1,55 cala) nie jest stale podświetlany w czasie użytkowania, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych ekranów LCD czy OLED, ma szerokie kąty widzenia, a do tego oferuje idealną czytelność w ostrym słońcu.

<: F1397 :>

Umieszczenie akumulatora w klamrze zegarka pozwoliło na zachowanie niskiej grubości koperty (wymiary 43,3 x 47,6 x 9,96 mm, masa 90,7 gramów) i to pomimo zastosowania panelu dotykowego. Ten ostatni możemy łatwo wyłączyć poprzez dwukrotne stuknięcie palcem w pasek zegarka poniżej ekranu. Dwukrotne stuknięcie w pasek powyżej wyświetlacza uruchamia natomiast podświetlenie, potrzebne do komfortowej pracy w ciemnych pomieszczeniach. Sam zegarek ładowany jest indukcyjnie (nie ma tu żadnych złączy ładowania).

Do połączenia się z telefonem (wymagany Android w wersji minimum 4.0.3) wykorzystywana jest łączność Bluetooth. Urządzenie prezentuje zegar, dane pogodowe, umożliwia sterowanie odtwarzaczem muzycznym, odbieranie połączeń czy odczytywanie wiadomości. Do obsługi wszystkich tych funkcji Qualcommowi wystarczył energooszczędny procesor ARM Cortex M3 taktowany zegarem 200 MHz.W zestawie z zegarkiem znajdują się (również ładowane indukcyjnie) słuchawki Bluetooth Stereo. Cenę ustalono na 350 dolarów. Sprzedaż rusza 2. grudnia.

Źródło tekstu: Engadget, wł

Komentarze
Zaloguj się