DAJ CYNK

Xiaomi prezentuje Mi Note oraz Mi Note Pro

15.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6690

Ważne 1

0

Chińskie Xiaomi zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon - Mi Note i jego ulepszoną wersję Mi Note Pro. Mają one zagrozić pozycji iPhone'a 6 Plus.

Chińskie Xiaomi zaprezentowało swój nowy flagowy smartfon - Mi Note i jego ulepszoną wersję Mi Note Pro. Mają one zagrozić pozycji iPhone'a 6 Plus.

Xioami Mi Note oferuje ekran o przekątnej 5,7 cala o rozdzielczości 1080p, oferując kontrast na poziomie 1400:1. Został on wykonany przez Sharpa i JDI. Wyświetlacz został pokryty szkłem Gorilla Glass 3, w wersji nazywanej przez Xiaomi szkłem 2.5D, ponieważ jest ono zakrzywione na krawędziach obudowy, natomiast szkło z tyłu zostało nazwane szkłem 3D, ponieważ zostało zwyczajnie wygięte w większym stopniu.
Smartfon napędza czterordzeniowy Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,5 GHz, z grafiką Adreno 330 i 3 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć, to 16 lub 64 GB, bez możliwości rozszerzenia jej kartami pamięci. A skoro jesteśmy przy kartach, to Mi Note obsługuje jednocześnie dwie karty SIM, przy czym obie z nich mogą obsługiwać łączność LTE (kategorii 9).
Mi Note został wyposażony w aparat o rozdzielczości 13 Mpix z matrycą Sony IMX214 (f/2.0), z optyczną stabilizacją obrazu. Przedni aparat o rozdzielczości 4 Mpix został wykonany w technologii użytej w HTC One, czyli mamy tutaj do czynienia z Ultrapikselami.
Całość została zamknięta w obudowie o wymiarach 155,1 x 77,6 x 6,95 mm i masie 161 gramów. Smartfon zasila litowo-jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh. Mi Note pracuje pod kontrolą najnowszej wersji zmodyfikowanego Androida 5.0 - MIUI 6.



Xiaomi Mi Note Pro z zewnątrz wygląda zupełnie jak jego podstawowa wersja, wliczając w to identyczne wymiary i masę. Różnicę pomiędzy nimi są widoczne dopiero po uruchomieniu i zajrzeniu do wnętrza smartfonu. Na początek ekran, który przy tej samej przekątnej 5,7 cala otrzymał rozdzielczość QHD (1440 x 2560 pikseli). Następnie procesor - ośmordzeniowy Snapdragon 810 (cztery rdzenie taktowane zegarem 2 GHZ i cztery taktowane zegarem 1,5 GHz), grafika Adreno 430 i 4 GB pamięci RAM (DDR4). Mi Note Pro występuję wyłącznie w wersji z 64 GB wbudowanej pamięci, również bez gniazda kart pamięci, za to z obsługą dwóch kart działających w LTE (kategorii 9). Również bez zmian pozostały aparaty, a więc 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu z tyłu i 4 Mpix z przodu oraz system operacyjny - Android 5.0 z nakładką MIUI. Minimalnie urosła za to pojemność akumulatora, do 3090 mAh.

Xiaomi Mi Note będzie dostępny w cenie 371 dolarów za wersję 16 GB i 451 dolarów za wersję 64 GB. Zakup Mi Note Pro będzie się wiązać z wydatkiem rzędu 450 dolarów. Przedsprzedaż smartfonów ruszy 20 stycznia, a ich wysyłka tydzień później.

Źródło tekstu: Xioami; wł

Komentarze
Zaloguj się
27. ~sklepxiaomi.pl
0

2015-01-17 17:26:31

zbieramy zamówienia na ten telefon

Odpowiedz

26. ~Nano
1

2015-01-16 12:56:19

Ależ piękne! iP6+ się chowa. xD

Odpowiedz

25. vonski
0

2015-01-16 10:54:24

@24: nie pojawi się u nas. A na pewno nie w tym roku (Xiaomi nie planuje ekspansji na Europę w 2015r). Dla chętnych pozostaje ibuygou.com i zabawa w kotka i myszkę z celnikami :)

Odpowiedz

24. ~Darek
0

2015-01-16 10:12:39

Bardzo ładny sprzęt. Ciekawe kiedy pojawi się u nas ( o ile się pojawi) i ile będzie kosztował ?

Odpowiedz

23. vonski
0

2015-01-16 08:41:33

@22: ja wcale nie twierdzę, że Samsung ze swoim syfiastym TW jest lepszy. Mam Note 3 i też na nim nie używam ich oprogramowania (choć mam custom bazujący na fabrycznym sofcie, ze względu na aparat i rysik).Ale nie jest chyba tajemnicą, że seria Note była pionierem phabletów i w pewien sposób wytycza standard, będąc też dość dobrym punktem odniesienia.Mi osobiście MIUI nie leży, do tego jest dość skąpe w personalizację UI, a to w tak dużym sprzęcie jest dla mnie ważne.Lubię sprzęt Xiaomi, miałem dość długo mi2S, przymierzam się do Mi4. Ale przy tych cenach Mi Note Pro jest dla mnie tylko kolejnym sprzętem na rynku, a nie atrakcyjną cenowo nowością. Do tego pikujący kurs dolara z dnia na dzień jeszcze zmniejsza tą atrakcyjność.

Odpowiedz

22. ~SHIBBY
0

2015-01-15 23:53:03

@21 Zaraz zaraz, a dlaczego niby Note 4 ma być jakimś wznacznikiem tego co najlepsze? Podzespoły ma lepsze Xiaomi a SamsungowyTouchWiz nie przemawia do mnie do tego stopnia, że wolałem zrobić roota i wgrać starego dobrego Cyanogenmoda niż się z nim męczyć. Za to MIUI od Xiaomi jest jedną z najwygodniejszych i najszybszych nakładek systemowych z jakimi się spotkałem. Kwestia gustu i tyle, ale ja bym go nie przekreślał bez wcześniejszego osobistego (nie tylko z recenzji) zapoznania się.

Odpowiedz

21. vonski
0

2015-01-15 21:25:28

Całkiem fajne sprzęty, ale cenowo Xiaomi przestaje być już atrakcją. Zwłaszcza jeśli doliczy się podatki. Takiego Note4 można już kupić za ok. 2000 na allegro, więc szału nie ma.

Odpowiedz

20. ~
0

2015-01-15 20:55:33

W każdej plotce jest trochę prawdy ;-)

Odpowiedz

19. WitekT
0

2015-01-15 19:52:57

BB już to zdementował.

Odpowiedz

18. ~ciekawie się zapowiada
0

2015-01-15 19:46:49

Jak podaje agencja Reuters, Samsung chce przejąć BlackBerry, koreańczycy, wg Reutersa chcą zapłacić za przejęcie BlackBerry 7,5 miliarda dolarów, by mieć patenty oraz BB OSa

Odpowiedz

17. ~brak info o
0

2015-01-15 19:37:36

Firma Sharp/JDI dostarczy wyświetlacze, cechujące się 95-procentowym pokryciem gamy NTSC.

Odpowiedz

16. ~gameos
0

2015-01-15 19:18:40

Mi Note Pro będzie za ok 530$ (3299 Y) - taka jest oficjalna cena podana przez Xiaomi

Odpowiedz

15. Nomedaj
0

2015-01-15 17:48:24

A może ja chcę kupić wersję 16GB i włożyć kartę 32GB? Wychodzi naprawdę tanio, a pamięci całkiem sporo.Tak, kiedyś komputery miały mniejsze dyski, ale to były czasy, gdy nikt nie słyszał o filmach HD czy muzyce we FLACu. Skoro już kupuję telefon z superprocesorem i megarozdzielczością, to chciałbym na niego wrzucić trochę materiałów w wysokiej jakości, aby z tych dobrych parametrów zwyczajnie pokorzystać.

Odpowiedz

14. ~Arek
0

2015-01-15 17:13:17

13. Po co ci karta pamięci mając 64gb wbudowanej pamięci ? Siedzisz 24h podłączony do ładowarki i ściągasz wszystko jak leci + chomikujesz to i nigdy nie usuwasz ? Ludzie ogarnijcie sie , kiedyś komputery miały dyski 20-40gb i nikt nie płakał.

Odpowiedz

13. Nomedaj
0

2015-01-15 16:30:48

Ładny design, ale zgrzeszyli brakiem slotu na kartę.

Odpowiedz