DAJ CYNK

Wykryj "smog" smartfonem

05.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3495

Ważne 2

1

Sprimo Personal Air Monitor to czujnik rozpoznający toksyny i substancje chemiczne w powietrzu oraz mierzący jego temperaturę i wilgotność.

Sprimo Personal Air Monitor to dedykowany iPhone'om czujnik jakości powietrza. Rozpoznaje toksyny i substancje chemiczne obecne w powietrzu oraz mierzy jego temperaturę i wilgotność.

W serwisie KickStarter trwa zbiórka na najmniejszy na świecie detektor jakości powietrza. Twórcy podłączanego do iPhone'a gadżetu chcieli zebrać 15 tysięcy dolarów, jednak na 15 dni przed końcem mają już na koncie ponad 4 razy więcej.

Urządzenie zostało wycenione na 40$, ale dorzucając się do zbiórki możemy nieco zaoszczędzić. Wspierając projekt kwotą 30$, nabędziemy prawo do jednego czujnika i oszczędzimy 10$ (25%). Wraz ze wzrostem naszej hojności zwiększa się liczba detektorów, które otrzymamy, a także ilość pieniędzy, jakie zostaną w naszej kieszeni. Decydując się przelać na rzecz zbiórki 2500$, zostaniemy z setką czujników i zaoszczędzoną kwotą 1500$ (38%). Detektory powinny trafić do darczyńców w lipcu bieżącego roku.
Sprimo Personal Air Monitor to "maleństwo" komunikujące się ze smartfonem poprzez port Lightning, w które wyposażony jest każdy iPhone (wersja dla urządzeń z Androidem ma powstać nieco później). Jego głównym zadaniem jest wykrywanie lotnych związków organicznych (VOC) w powietrzu, takich między innymi jak formaldehyd, aceton, amoniak czy toluen. Nie liczmy jednak na to, że dowiemy się, ile którego z tych związków jest we wdychanym przez nas powietrzu. Wszystkie one są wszakże wrzucane do jednego "worka", a my zobaczymy wynik ogólny oparty na Przemysłowym Standardzie Jakości Powietrza (Industry Standard for Air Quality).
Zobacz: Orange: Internet Rzeczy pomoże w walce ze smogiem
Zobacz: Ministerstwa Rozwoju i Cyfryzacji wspierają walkę ze smogiem
Zobacz: Czujniki w cegłach przykładem Internetu Rzeczy

Źródło zdjęć: KickStarter

Źródło tekstu: KickStarter, wł

Komentarze
Zaloguj się