DAJ CYNK

Tencent: Xiaomi zdominował rynek smartfonów

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4190

Tencent, dostawca komunikatora QQ i połączonego z nim mikroblogowego serwisu Weibo poinformował, że Xiaomi stał się smartfonowym liderem w Chinach.

Tencent, dostawca komunikatora QQ i połączonego z nim mikroblogowego serwisu Weibo poinformował, że Xiaomi stał się smartfonowym liderem w Chinach.

Nikt nie zna równie dobrze mobilnego rynku w Chinach jak Tencent. Już w 2012 roku liczba kont w Weibo połączonych z QQ zbliżała się do 0,5 mld i śmiało można go porównywać do Twittera czy Facebooka. Firma dostarcza też mobilne gry, muzykę czy treści wideo, a z jej usług korzystają codziennie setki milionów Chińczyków. Ostatnim z hitów Tencenta jest Dididache Taxi, czyli chiński odpowiednik Ubera, który realizuje 700 tys. zamówień taksówek dziennie.

Nie dziwi więc fakt, że lokalni producenci sprzętu często chwalą się integracją z usługami Tencenta. Xiaomi, największy w Chinach producent smartfonów, z dumą poinformował, że to właśnie za pomocą jego telefonów mieszkańcy Chin najczęściej korzystają z usług Tencenta.

Z ostatniego raportu dowiadujemy się, że 9 najpopularniejszych urządzeń to smartfony Xiaomi, a pierwszą dziesiątkę domyka Samsung Galaxy Note 2. Co warto zaznaczyć, zestawienie dotyczy jedynie urządzeń z Androidem - możliwe, że po dodaniu iOS-u pierwsza dziesiątka wyglądałoby nieco mniej optymistycznie dla Xiaomi.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu