DAJ CYNK

Tak mogłaby wyglądać Nokia 9

18.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 94

Ważne 4

2

Nokia 9 to smartfon, który - jeśli zostanie wydany - odbierze Nokii 8 rolę flagowego modelu marki. Oto jak dziewiątka mogłaby wyglądać.Nokia 9 to smartfon, który - jeśli zostanie wydany - odbierze Nokii 8 rolę flagowego modelu marki. Oto jak dziewiątka mogłaby wyglądać.

Nokia 2 oraz Nokia 9 to dwa smartfony legendarnej marki, których premiery spodziewamy się w niezbyt odległej przyszłości. Jeden z czytelników serwisu nokiapoweruser.com stworzył przykładowy, koncepcyjny wygląd przyszłego flagowca Nokii.Nokia 9 będzie wyposażona w podwójny aparat fotograficzny z tyłu, prawdopodobnie wyposażony w dwie matryce 13 Mpix IMX258 (RGB + B/W). Obiektywy będą sygnowane marką Zeiss, podobnie jak ma to miejsce w Nokii 8. Spodziewamy się, że także przednia kamera będzie jednostką 13 Mpix. W środku ma pracować Snapdragon 835, choć - jeśli projekt się przesunie w czasie - możliwy jest też Snapdragon 845. Będzie on współpracował z 6 lub 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci na dane, którą będzie można rozszerzyć kartą pamięci.Nokia 9 będzie odporna na wodę i pył (certyfikat IP68), a odblokować ją będzie można między innymi umieszczonym na plecach czytnikiem linii papilarnych lub skanerem tęczówki oka. Oczekuje się, że z przodu znajdzie się "bezramkowy" wyświetlacz, prawdopodobnie wykonany w technologii OLED. Przód i tył urządzenia ma być zrobiony ze szkła, co - w przypadku tylnego panelu - umożliwi zastosowanie bezprzewodowego ładowania.

Nie wiadomo kiedy Nokia 9 zostanie zaprezentowana, choć niektóre źródła wymieniają jeszcze końcówkę bieżącego roku. W Europie przyszła flagowa Nokia może kosztować około 749 euro (3210 zł).

Zobacz: Nokia 2 z akumulatorem 4000 mAh
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 8 w katalogu.

Źródło tekstu: baidu.com, nokiapoweruser.com, wł

Komentarze
Zaloguj się