DAJ CYNK

T-Mobile podsumowuje 2016 rok [wideo]

30.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5662

Ważne 5

17

Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska oraz Tomas Lips, dyrektor ds. technologii i innowacji podsumowują 2016 rok sieci T-Mobile.Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska oraz Tomas Lips, dyrektor ds. technologii i innowacji podsumowują 2016 rok sieci T-Mobile.

Miniony rok był bardzo intensywny. Otrzymaliśmy licencję na nowe częstotliwości, dokonaliśmy dużych inwestycji w sieć, dzięki czemu zdobyliśmy "Best in test", czyli tytuł najlepszej sieci w teście P3 w 2016 roku. Ponieśliśmy również olbrzymie nakłady na pracę z klientem, nowe produkty i nowe taryfy oraz odświeżenie komunikacji. To był rok zmian - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska.

Zobacz: T-Mobile trzeci raz najszybszy w zamówionym przez siebie badaniu
Zobacz: T-Mobile podsumował 2016 rok

Ze statystyk podanych przez T-Mobile wynika, że dzięki inwestycjom w infrastrukturę zasięg LTE obejmuje teraz 99,1% populacji (wzrost z 83 proc.). Na koniec września ubiegłego roku telekom miał ponad 10,3 tys. stacji bazowych, z których ponad 7 tys. obsługuje sieć LTE1800 a 2,1 tys. obsługuje LTE800 i LTE2600. Liczba danych przesyłanych w sieci LTE wzrosła aż o 275% w ujęciu rocznym.

Dużym sukcesem telekomu w 2016 roku było również wdrożenie technologii VoLTE i VoWiFi, które umożliwiają prowadzenie rozmów głosowych i wysyłanie wiadomości w miejscach, w których zasięg jest ograniczony. T-Mobile jest jednym z pierwszych na świecie operatorów, który udostępnił te usługi swoim klientom. Obecnie VoLTE i VoWiFi obsługuje tylko pięć modeli telefonów komórkowych, ale w tym roku ich liczba ma się zwiększyć do 19.

Rozgrzewamy się, to dopiero początek. Tak jak zapowiadaliśmy, inwestycje w sieć nie zostaną zatrzymane, liczymy wręcz na przyspieszenie. Należy się spodziewać kolejnych taryf, kolejnych zaskoczeń, kolejnych odsłon naszej komunikacji, tym razem już z Bogusławem Lindą - zapowiada prezes telekomu Adam Sawicki.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się