DAJ CYNK

Sony Xperia M2 Aqua - wodoodporny średniak

19.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11985

Ważne 5

2

Sony zaprezentowało wodoodporną wersję smartfonu Xperia M2. Będzie to pierwszy współczesny smartfon ze średniej półki zamknięty w wodoodpornej obudowie.

Sony zaprezentowało wodoodporną wersję smartfonu Xperia M2. Będzie to pierwszy współczesny smartfon ze średniej półki zamknięty w wodoodpornej obudowie.

Główną zmianą w Xperii M2 Aqua jest zastosowanie wodoodpornej obudowy. Posiada ona certyfikat IP65/68. Dodatkowo bardzo dobrą informacją jest zastosowanie wyświetlacza wykonanej w technologii IPS zamiast TFT. Ekran o przekątnej 4,8 cala legitymuje się rozdzielczością 540 x 960 pikseli. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy Snapdragon 400 z układem graficznym Adreno 305 i 1 GB pamięci RAM. Główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix został wyposażony w technologię Exmor RS. Pamięć wbudowana smartfonu wynosi 8 GB i będzie możliwość rozszerzenia jej o karty pamięci microSD. Na pokładzie nie zabrakło łączności LTE oraz NFC. Całością zarządza Android w wersji 4.4.4, a o zapotrzebowane na energię zadba akumulator o pojemności 2330 mAh.

Xperia M2 Aqua jest znaczącym kamieniem milowym w naszym portfolio produktów. Kolejnym modelem, w którym przenosimy naszą popisową technologię do nowej kategorii smartfonów - mówi Calum MacDougall, dyrektor marketingu Xperii w Sony Mobile. Popularność Xperii M2 pokazała, że jest duże zapotrzebowanie na ekskluzywne funkcje Sony dostępne w średniej cenie. Bierzemy pod uwagę opinie konsumentów i wykonujemy kolejny krok, po raz pierwszy włączając wodoodporność do smartfonów w średniej klasie. Xperia M2 Aqua to aparat, który zapewnia użytkownikom niemal wszystko, co najlepsze w technologiach Sony oraz rozrywkę na zawsze wysokim poziomie - gdziekolwiek się wybiorą! W deszczu czy w słońcu, w trudnych warunkach oświetleniowych Xperia M2 Aqua zawsze odpowiada najwyższym wymaganiom w swojej grupie produktowej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że umożliwiliśmy to naszym użytkownikom - dodaje MacDougall.

Xperia M2 Aqua w kolorze czarnym pojawi się na naszym rynku pod koniec września. Jej cena jeszcze nie jest znana. W sprzedaży nadal pozostaje Xperia M2, której test w najbliższym czasie pojawi się na Telepolis.pl.Zobacz: Sony Xperia M2 - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Sony Xperia M2 Aqua - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony

Komentarze
Zaloguj się