DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note 4 z LTE-A 450 Mb/s

31.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3262

Ważne 4

2

Samsung poinformował o wprowadzeniu pierwszego na świecie, dostępnego komercyjnie, smartfonu działającego w standardzie LTE Advanced.

Samsung poinformował o wprowadzeniu pierwszego na świecie smartfonu LTE Advanced obsługującego agregację trzech pasm częstotliwości.

Odświeżony Galaxy Note 4 LTE-A będzie gotowy do obsługi sieci LTE-A kategorii 9., w której dane będą przesyłane z prędkością do 450 Mb/s. Komercjalizacja tego standardu jest planowana na 2015 rok.

Smartfon LTE-A z trzypasmową agregacją częstotliwości jest ważnym krokiem w rozwoju urządzeń mobilnych i telekomunikacji, który potwierdza długofalowe zaangażowanie firmy Samsung na rzecz dostarczania innowacji w branży telekomunikacyjnej - powiedział JK Shin, dyrektor generalny i prezes działu IT & Mobile Communications w firmie Samsung - Rzucamy branży kolejne wyzwania i podnosimy poprzeczkę dla technologii mobilnych, starając się zaoferować klientom najlepsze rozwiązania.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2015-01-02 21:29:04

I to jest właśnie takie samsungowe Pendolino. Pociąg już jest, jeszcze nie ma torów. Ale jak nikt nie wymyśli pociągu, to po co budować tory?

Odpowiedz

12. ~@8
0

2015-01-02 20:34:02

Dziwne na allegro za 2199 z 2 lata gwarancji sa, z exynosem co prawda ale exynos mimo wszystko chyba lepszy

Odpowiedz

11. ~
-2

2015-01-02 15:08:55

@10: On miał wtedy CSD :D

Odpowiedz

10. ~klimass
-2

2015-01-02 14:51:31

@1 - Hehe Ty pewnie byłeś tym najgłośniej krzyczącym jak miałeś na telefonie EDGE a wchodziło czyste WCDMA - po co komu 384 kbps?! Zwykłe kilkadziesiąt kB wystarczy :D Kurcze, świat się zmienia, wchodzi już obraz 16K, media będą wymagały w przyszłości dużego pasma, będzie można polepszyć jakość wideo-konferencji, usprawnić transfery danych - to nie znaczy, że od razu lub w ogóle będziemy wykorzystywać 450 Mbps, ale przy takiej możliwości będziesz miał stabilne kilkadziesiąt Mbps przy słabym zasięgu => zwiększy się pokrycie dobrym jakościowo internetem mobilnym, zwiększy się QoS, ale co tam, powinniśmy się już zatrzymać bo prędkość na dziś dzień dla Ciebie wydaje się anstrakcyjna...

Odpowiedz

9. ~Dupelek
0

2015-01-02 13:57:11

@8Sprawdzałem innych producentów - to samo. Szkoda forsy. Jak nie bedzie modeli ze 100 formatami to źaden konwerter nic nie da.

Odpowiedz

8. ~
0

2015-01-02 13:41:21

Cuda ! note 4 staniał po dwóch miesiacach o 100zl :] i to po swietach :) pierdyle taki interes...zreszta konkurencja nie spi. A ten syf, preinstalowane dziadostwo ktore note 4 ma w sobie nieziemsko mnie zniechecil :( note 4 z snap 810 cena startowa to 3 tysiace :P

Odpowiedz

7. ~Dupelek
0

2015-01-02 13:23:46

Ale o zwiększeniu liczby formatów - to cisza - Dyskredytuje to wszystkie Nowości. Eml nie moge czytać.

Odpowiedz

6. TomekO
0

2015-01-02 13:19:47

Pewnie w nowej technologi jest większa pojemność sieci i wystarczy żeby ją stosować. Hotspota można uruchomić i udostępnić innym urządzeniom internet lub ściągać smartfonem. Smartfona od dawna można podłączyć do monitora czy pełnej klawiatury. Dla mnie dobre to do oglądania filmów czy zdjęć. Do przeglądania internetu raczej niewygodne.

Odpowiedz

5. ~MacMaciek
1

2015-01-02 11:50:33

Ale ta prędkość to efekt uboczny. Najważniejsze, że operator może sobie zlepić z 3 różnych pasm pojemność dla stacji. Czyli 450 nikt nie zobaczy ale będzie bardziej prawdopodobne uzyskanie choćby 20Mbps.

Odpowiedz

4. ~******** - nick ukryty
1

2015-01-02 11:33:07

a ktoy serwer www/ftp jest w stanie z taka predkoscia podawac dane? imho ta predkosc nada sie tylko do p2p.

Odpowiedz

3. SACZI
0

2015-01-02 11:31:00

@2, taka możliwość by się przydała i sądzę, że prędzej, czy później się pojawi.

Odpowiedz

2. ~
0

2015-01-02 10:57:02

Chyba pod artykułem o przewidywaniach 2014 ktos pisał o tym ze miło by było zobaczyc tel. jako mobiny komputer który normalnie podpinamy do stacji dokujacej( monitora) i mamy nasz własny PC/Laptop.W takim rozwiazaniu te predkosci maja sens, ale kiedy ktos uzna taka konfiguracje za opłacalna ? Tego nie wiem chyba nikt. No moze WitekT

Odpowiedz

1. ~
2

2015-01-02 10:34:39

no i to samo pytanie po co takie prędkości? ktoś będzie telefon jako modem używał? przecież takich prędkości to ten telefon nie obsłuży nie mówiąc już o tym, że telefon ma słabsze anteny niż modem. w telefonie wystarczy max. 10Mb/s. samsung myśli, że na telefonie ktoś filmy ściąga?

Odpowiedz