DAJ CYNK

Pierwsza Nokia z Androidem. No prawie Nokia

31.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6758

Ważne 3

0

Witryna The Verge dotarła do informacji na temat nowego urządzenia Vertu (marka Nokii do czerwca 2012 roku). Vertu Constellation Ti to ekskluzywny smartfon z systemem Android 4.0.4.

Witryna The Verge dotarła do informacji na temat nowego urządzenia Vertu (marka Nokii do czerwca 2012 roku). Vertu Constellation Ti to ekskluzywny smartfon z systemem Android 4.0.4.



Do telefonu trafił Snapdragon MSM8260A SoC (na który składają się dwa rdzenie Krait 1,5 GHz), wyświetlacz 480 x 800 pikseli i zaskakująco słaba bateria - 1250 mAh. Tradycyjnie już, obudowa nowego Vertu wykonywana jest ręcznie i a do jej produkcji użyto zaporowo drogich materiałów (skóra, metale i kamienie szlachetne etc.).

Telefon będzie dostępny w czterech wariantach: Titanium Black PVD black leather, Titanium Black Alligator, Red Gold Mixed Metal i Titanium Black Leather. Ceny nowych telefonów zaczynają się od 9 tys. dolarów, a kończą na blisko 20 tys.

W czerwcu 2012 roku Nokia sprzedała markę Vertu Funduszowi EQT VI, pozostawiając sobie tylko 10% udziałów. Roczne przychody Vertu oscylują na poziomie 200 - 300 mln euro.

Źródło tekstu: The Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. Rogi
1

2013-01-31 16:37:31

Zaprojektować tak brzydki telefon to sztuka.

Odpowiedz

11. PLANET
0

2013-01-31 15:02:35

Uhuhu, jakie brzydkie..

Odpowiedz

10. pacman
0

2013-01-31 14:08:17

@7 Są za brzydkie i niefunkcjonalne ;) Czekamy na N8 i 808 z WP i Andkiem oraz Lumię 820 i 920 z Symbianem i Andkiem :D

Odpowiedz

9. ~r
1

2013-01-31 13:33:26

Tu nie o urodę chodzi a o cenę. To taki manifest ze nie jestem z gminu. A że brzydki? To nawet lepiej, byleby się wyróżniał z tłumu i by od razu było wiadomo zem jest wielki Pan.

Odpowiedz

8. ~dyabeu
1

2013-01-31 13:25:50

brzydki jak 100 pindoli arabskich

Odpowiedz

7. ~Misiek
0

2013-01-31 11:43:00

Drogo, ale dopiero byłby dym, gdyby się okazało, że tych naprawdę luksusowych Vertu sprzeda się więcej niż najnowszej i najdroższej/najlepszej Lumii z WP :) Żartuję, wiem, że to niemożliwe;)

Odpowiedz

6. Hose
3

2013-01-31 11:20:46

Jak można wydać tyle pieniędzy na coś tak brzydkiego?

Odpowiedz