DAJ CYNK

Oppo R5 - najsmuklejszy smartfon

29.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5244

Ważne 2

6

Oppo R5 to nowy rekordzista wśród smartfonów w kategorii smukłości obudowy. Telefon ma zaledwie 4,85 mm grubości.

Oppo R5 to nowy rekordzista wśród smartfonów w kategorii smukłości obudowy. Telefon ma zaledwie 4,85 mm grubości.



Urządzenie ma 5,2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD, ośmiordzeniowego Snapdragona 615 (64-bitowy) z rdzeniami Cortex-A53 taktowanymi zegarem 1,5 GHz, grafiką Adreno 405 i 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, łączność LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n, główny aparat Sony IMX214 z matrycą 13 Mpix i obiektywem o jasności F/2.0, który oferuje filmy 4K o szybkości 30 klatek na sekundę, FullHD w 60 klatkach i HD w 120 klatkach na sekundę, przedni aparat 5 Mpix i litowo-polimerowy akumulator o pojemności 2000 mAh.

W specyfikacji smartfonu pracującego pod kontrolą Androida 4.4 zabrakło gniazda słuchawkowego JACK 3,5 mm. W obudowie o wymiarach 148,9 x 74,5 x 4,85 mm i masie 155 gramów (metalowa ramka) najzwyczajniej zbrakło na to złącze miejsca. Wraz z urządzeniem otrzymujemy jednak przejściówkę microUSB, która pozwoli na podpięcie klasycznych słuchawek.

Co warto zaznaczyć, jak zwykle w tego typu rekordach mierzona jest grubość w środku obudowy, bez uwzględnienia wystającego poza nią aparatu. Nie jest to jednak praktyka wyłącznie Oppo.

Źródło tekstu: Oppo, wł

Tagi: Oppo Oppo R5
Komentarze
Zaloguj się
32. ~
0

2014-10-30 11:04:56

Bardzo fajny smartphone. Polecam.

Odpowiedz

31. ~Calm7
0

2014-10-30 01:18:06

30). 1. Rakieta nie pękła. 2. Żadne zadufanie - ciągle mnie klonujesz i wypisujesz głupoty pod kilkoma nickami. 3. Telefony nie eksplodują - jedynie bateria ma takową możliwość.

Odpowiedz

27. ~Calm7
0

2014-10-30 00:33:17

22). Nic ja nie zaproponowałem, bo ciągle klon pierdoły wypisuje. A odn.tego wypadku, to rakieta nie pękła, zawiódł system dopalacza, i masz babo placek...

Odpowiedz

26. ~Calm7
0

2014-10-30 00:31:26

at24. Więc będąc posiadaczem takiego telefonu należy go nosić z przodu. Bardzo z przodu- tam gdzie ptak mieszka. W ten sposób nie usiądziesz nań niczym a nawet tym co podałeś. Często nosze bowiem laptopa 14 cali ze sobą a przecież nigdy na niego nie usiadłem

Odpowiedz

25. ~Calm7
0

2014-10-30 00:25:59

to mnie nie przekonalo tak do końca. Gdyby był grubszy o te 0.2 mm to bym uważal za model solidny . A tak to jest nie wiadomo co.

Odpowiedz

24. ~Centurion
0

2014-10-30 00:24:27

@23. - może i codzienne macanie wytrzyma, ale wystarczy to oppo np. przysiąść puppą i będzie do duppy ;-)

Odpowiedz

22. ~Centurion
0

2014-10-29 23:58:27

@21. - co za porównanie?! W zaproponowanym przez ciebie "klimacie" możnaby napisać - gdyby Ciebie wypełnili paliwem rekietowym, a następnie go podpalili to też byś pękł, choćbyś nie wiem jaki był gruby ;-)

Odpowiedz

21. ~Calm7
1

2014-10-29 23:47:14

dziś pokazali w dzienniku jak amerykańska rakieta w 6 sekund od startu pekla na kawałki. A przecież ta rakieta była o wiele grubsza niż ten telefon. Więc taki telefon peknie od samego patrzenia

Odpowiedz

20. ~Centurion
0

2014-10-29 23:38:03

Skoro zbyt cienki iPhone 6 Plus się wygina to ta cienka chińszczyzna na pewno się połamie!

Odpowiedz

19. tMati
0

2014-10-29 23:19:12

@16 To nie tyle badania rynku tylko założenie, że statystyczny klient kupuje tylko to, co ma jak najwięcej "naj" w parametrach: najwięcej rdzeni, Mpx w aparacie, gęstość pikseli. Mogliby się pościgać na ilość RAMu, wielkość pamięci i pojemność baterii / długość czasu pracy.

Odpowiedz

18. ~Calm7
0

2014-10-29 22:42:56

16 i 17). Ciemniaka to poszukaj, ale we własnym gronie.

Odpowiedz

15. vonski
2

2014-10-29 21:46:03

@2: chyba osobiście zapłacę za wynajęcie tego trzeciego redaktora, żebyś stąd znikł i przestał siać te swoje gimnazjalne hejty.Wracając do meritum: wyścig na grubość jest równie debilny jak prześciganie się w zagęszczeniu ekranu. Efektem jest bateryjka na pół dnia zabawy i idiotyczne przejściówki do słuchawek. Normalnie przypomina mi się 2008 rok, HTC Diamond i walka z przejściówkami z mini (wówczas) USB na 3,5mm. Przecież każdy konwerter/przejściówka to straty na jakości dźwięku...

Odpowiedz

13. ~Calm7
0

2014-10-29 21:23:53

ty możesz zostac co najwyżej ostrzałka do /dla ołówka luina czy też witi

Odpowiedz

12. ~Calm7
0

2014-10-29 21:19:26

Jak ja zostanę redaktorem Telepolis - to dopiero byłaby jazda w komentarzach ;-D PS. LuiN, Przelotka? Fajna nazwa ;-)

Odpowiedz

11. LuiN
0

2014-10-29 20:54:47

10, Czegoś tu nie rozumiem, według Ciebie nie jest to najsmuklejszy smartfon? O jakich kłamstwach piszesz?

Odpowiedz