DAJ CYNK

OnePlus 5 oficjalnie zaprezentowany

20.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 27

Ważne 3

2

Dzisiaj w godzinach popołudniowych polskiego czasu odbyła się oficjalna prezentacja nowego flagowca firmy OnePlus.Dzisiaj w godzinach popołudniowych polskiego czasu odbyła się oficjalna prezentacja nowego flagowca firmy OnePlus.

OnePlus 5 to smartfon, na temat którego wiedzieliśmy już niemal wszystko. Teraz już nie musimy się zastanawiać, czy dana informacja jest prawdziwa, czy też nie.

Zaprezentowany dzisiaj smartfon ma 5,5-calowy wyświetlacz Optical AMOLED o rozdzielczości Full HD. Widać więc, że OnePlus nie bawi się w pogoń za coraz większą rozdzielczością, która nie ma większego sensu, poza marketingiem. Wewnątrz zgrabnej (7,25 mm) obudowy znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 835, współpracujący z 6 lub 8 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej (UTF 2.1 2-Lane).

Pracujący pod kontrolą systemu OxygenOS (bazuje na Androidzie Nougat) telefon jest zasilany akumulatorem o pojemności 3300 mAh, który możemy szybko naładować dzięki ładowarce 5V/4A. Smartfon został wyposażony w Bluetooth 5.0, NFC oraz LTE Cat12. Główny aparat jest podwójny i tak, jak wczoraj informowaliśmy, jest to połączenie aparatu z matrycą 16 Mpix i obiektywem z przysłoną F/1.7 oraz aparatu z matrycą 20 Mpix i "teleobiektywem" o przysłonie F/2.6. Przedni aparat to jednostka 16 Mpix.W OnePlus 5 słuchawki możemy podłączyć na trzy sposoby: przez tradycyjne gniazdo jack 3,5 mm, poprzez USB Type-C 2.0 albo przez Bluetooth. Nowy smartfon chińskiego producenta ma też specjalny "przycisk" Alert Slide, dzięki któremu łatwiej powinno się zapanować nad powiadomieniami. Telefon ma pojedynczy głośnik na dole obudowy oraz 3 mikrofony z redukcją zakłóceń. Urządzenie będzie dostępne w kolorach Slate Grey i Midnight Black w cenach zaczynających się na rynku europejskim od 499 euro (około 2100 zł).Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: OnePlus, wł

Komentarze
Zaloguj się