DAJ CYNK

Nowa Xperia bez gniazda słuchawkowego

22.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 25

Ważne 3

2

Amerykańska Komisja Łączności przyznała certyfikat nowemu modelowi Xperii. To pierwszy smartfon Sony bez gniazda Jack 3,5 mm.Amerykańska Komisja Łączności przyznała certyfikat nowemu modelowi Xperii. To pierwszy smartfon Sony bez gniazda Jack 3,5 mm.

Z ujawnionej dokumentacji wynika, że smartfon Sony posiada tylko jedno gniazdo - USB typu C, służące jednocześnie jako gniazdo ładowania oraz port audio. Dużo lepszą informacją jest już to, że Sony w końcu zrezygnuje z szerokich ramek nad i pod ekranem.

Smartfon oznaczony w bazie FCC jako PY7-21831A będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,7 cala, mając obudowę o wymiarach 152,79 x 72,42 mm. Dla porównania, 5,5-calowa Sony Xperia XZ Premium ma wymiary 156 x 77 mm, a Sony Xperia XZ1 z ekranem 5,2 cala ma obudowę o wymiarach 148,73 mm x 73,4 mm.

Jak widać Sony szykuje duże zmiany w swoich smartfonach. Brak gniazda Jack 3,5 mm, przeniesienie czytnika linii papilarnych z boku na przód urządzenia, nowy wygląd i kształt obudów... Szkoda tylko, że jak słusznie zauważa portal PhoneArena, nie wszystko jest krokiem w przód. W końcu telefony Sony Ericssona przed wieloma laty też miały jedno gniazdo do ładowania i słuchania muzyki...

Zobacz: Sony nie chce konkurować z firmami Apple i Samsung
Zobacz: Xperia XZ Pro - przyszły flagowiec Sony z ekranem 4K OLED
Zobacz: Tak będzie wyglądała Sony Xperia XA2 Ultra

Źródło tekstu: FCC; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy