DAJ CYNK

Nokia Lumia 625 - szybka i dla rozrywki

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6685

Nokia zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego smartfona Nokia Lumia 625.

Nokia zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego smartfona Nokia Lumia 625.

Nokia Lumia 625 to kolejna pozycja w serii Lumia. W budowie o wymiarach 133.2 x 72.2 x 9.2 mm i masie 159g zamontowano 4,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości WVGA (480x800 pix), ze zwiększoną czytelnością w świetle słońca, trybem wysokiej jasności oraz wysoką czułością na dotyk.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,2 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Telefon ma 8 GB pamięci, z możliwoścą rozbudowy kartami microSD do pojemności 64 GB. Do tego dochodzi 7 GB pamięci w chmurze (SkyDrive). Szybką łączność zapewni technologia HSPA+ (HSDPA 42,2 Mb/s, HSUPA 5,76 Mb/s oraz LTE kategorii 3 (DL: 100 Mb/s, UL: 50 Mb/s). Całość działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8 z aktualizacją Nokia Lumia Amber.

W smartfonie znalazł się aparat cyfrowy 5 Mpix z autofocusem i wieloma funkcjami, dostępnymi w zapowiedzianym niedawno modelu Lumia 1020. Wśród nich są m.in. zintegrowane aplikacje fotograficzne, takie jak Nokia Smart Camera, która umożliwia usuwanie ze zdjęć zbędnych obiektów, a także Nokia Kinograf, która ożywia wspomnienia, dodając do zdjęć ruch.

Dostępna w smartfonie aplikacja Nokia Muzyka umożliwia bezpłatny strumieniowy odbiór muzyki bez reklam, rejestracji czy abonamentu. By słuchać ulubionych utworów w trybie offline, użytkownicy mogą pobrać wcześniej listy odtwarzania. Ponadto we współpracy z firmą Coloud Nokia przygotowała słuchawki Boom, które zaawansowane rozwiązania akustyczne oferują w przystępnej cenie. Słuchawki zawierają wbudowany mikrofon oraz przyciski do sterowania połączeniami głosowymi i odtwarzaniem muzyki.

Nokia Lumia 625 będzie dostępna w kolorze pomarańczowym, żółtym, jasnozielonym, białym i czarnym z wymiennymi obudowami do lepszej personalizacji. Sprzedaż telefonu rozpocznie się w Europie w III kwartale.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia, wł

Tagi: nokia
Przewiń w dół do następnego wpisu