DAJ CYNK

Nokia Lumia 625 - szybka i dla rozrywki

23.07.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6440

Ważne 11

1

Nokia zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego smartfona Nokia Lumia 625.

Nokia zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego smartfona Nokia Lumia 625.

Nokia Lumia 625 to kolejna pozycja w serii Lumia. W budowie o wymiarach 133.2 x 72.2 x 9.2 mm i masie 159g zamontowano 4,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości WVGA (480x800 pix), ze zwiększoną czytelnością w świetle słońca, trybem wysokiej jasności oraz wysoką czułością na dotyk.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,2 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Telefon ma 8 GB pamięci, z możliwoścą rozbudowy kartami microSD do pojemności 64 GB. Do tego dochodzi 7 GB pamięci w chmurze (SkyDrive). Szybką łączność zapewni technologia HSPA+ (HSDPA 42,2 Mb/s, HSUPA 5,76 Mb/s oraz LTE kategorii 3 (DL: 100 Mb/s, UL: 50 Mb/s). Całość działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8 z aktualizacją Nokia Lumia Amber.

W smartfonie znalazł się aparat cyfrowy 5 Mpix z autofocusem i wieloma funkcjami, dostępnymi w zapowiedzianym niedawno modelu Lumia 1020. Wśród nich są m.in. zintegrowane aplikacje fotograficzne, takie jak Nokia Smart Camera, która umożliwia usuwanie ze zdjęć zbędnych obiektów, a także Nokia Kinograf, która ożywia wspomnienia, dodając do zdjęć ruch.

Dostępna w smartfonie aplikacja Nokia Muzyka umożliwia bezpłatny strumieniowy odbiór muzyki bez reklam, rejestracji czy abonamentu. By słuchać ulubionych utworów w trybie offline, użytkownicy mogą pobrać wcześniej listy odtwarzania. Ponadto we współpracy z firmą Coloud Nokia przygotowała słuchawki Boom, które zaawansowane rozwiązania akustyczne oferują w przystępnej cenie. Słuchawki zawierają wbudowany mikrofon oraz przyciski do sterowania połączeniami głosowymi i odtwarzaniem muzyki.

Nokia Lumia 625 będzie dostępna w kolorze pomarańczowym, żółtym, jasnozielonym, białym i czarnym z wymiennymi obudowami do lepszej personalizacji. Sprzedaż telefonu rozpocznie się w Europie w III kwartale.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Tagi: nokia
Komentarze
Zaloguj się
18. ~m76
0

2013-07-30 11:12:50

S3 mial net LTE, tylko ze wersja 2rdzeniowa.

Odpowiedz

17. ~gregor
0

2013-07-24 23:20:22

No i zapomniałem dodac ze to będzie tani telefon konkuret dla takich lg l9 itp.

Odpowiedz

16. ~gregor
0

2013-07-24 23:19:34

Bo nie można być dobrym mając milion systemów opera cyjnych i tyle a windows phone jest coraz lepszy ja chciałbym wypunktować tylko, że taki galaxy s3 z waszym ukochanym androidem i wasz wzór nie miał internetu LTE i wolniej łąduje strony internetowe niż ta lumia na pewno... dwa że galaxy s3 nie miał super czułego wyświetlacza i 3 że miał 4,8 cala i baterię 2100 mah a ta lumia ma 4,7 i 2000 mah czyli róznica nie wielka a mniejsza różnica powoduje to że bateria będzie mniej drenowana.

Odpowiedz

15. ~Punk
-1

2013-07-24 01:59:18

Jakby dali lepszą baterie i przede wszystkim więcej pamięci RAM i cena nie byłaby jakaś z kosmosu jak za ten model to może i by było jakieś zainteresowanie, a tak nie wróże im dużej sprzedaży i prędzej splajtują dzięki MS niż coś zarobią na tym module i innych tym podobnych.

Odpowiedz

14. ~Johny11
1

2013-07-23 22:06:48

@13, to, że wkroczyli w lumie to dobrze, bo cena jednostkowa poszła w górę i mimo mniejszej sprzedaży mają mniejszą stratę. Wychodzą na prostą, bo sprzedaż Lumii rośnie. Poza tym to są dobre telefony.

Odpowiedz

13. pacman
0

2013-07-23 20:34:29

Szkoda, że Nokia wybrała WP, ale nie dlatego że to właśnie WP tylko dlatego, że nie ma Nokii z WP i z Maemo/Androidem. Zaraz ktoś napisze, że on woli WPhone...świetnie, ale przecież można mieć w ofercie telefony z WP i Andkiem, prawda ? Gdyby tak wypuścili nową wersję czegoś w stylu N82/95/ SEC905 z "dużą" baterią i dobrym wykonaniem. Nokia tylko z WP jest uzależniona od widzimisię Microsoftu, od tego jak on planuje (lub raczej nie) rozwój systemu, od jego marketingu itd. Szkoda, bo pewnie gdyby od 2-3 lat walczyli też na polu Androida to Samsung i reszta tj. chińszczyzna nie zdobyłaby tak dużych udziałów w rynku, wybór tylko i wyłącznie WP to spadek udziałów. Ostatnie wyniki kiedy mieli jeszcze Symbiana były lepsze niż te za ostatni kiedy mają tylko Lumie. ///////Telefon nawet, nawet, ale mogli już dać 1GB przyszłościowo, do tego cena ze słuchawkami... i ten kolor, bardzo jaskrawy, typowo młodzieżowy, lepszy byłby nawet granat, czerń, lekko matowy.

Odpowiedz

12. ~dre
2

2013-07-23 20:08:22

Sam sie skonczyles, dzieciaku.

Odpowiedz

11. ~lui
1

2013-07-23 19:28:05

nokia sie skonczyla i raczej nie zmartwychstanie tak jak sony na rynku telefonow komorkowych

Odpowiedz

0

2013-07-23 17:18:25

Fajny telefon! Chyba wymienię mojego 3 letniego Iphona 3GS właśnie na ten model :)

Odpowiedz

7. ~
0

2013-07-23 17:05:03

Można, bo WP po prostu działa, w przeciwieństwie do Twojego ukochanego Androida!

Odpowiedz

6. ~dav
-3

2013-07-23 17:02:54

co drugi news na każdym portalu to Lumia, Nokia, M$ ... wiem że dobrze płacą za reklamy, ale ileż można!?

Odpowiedz

4. ~dag
1

2013-07-23 15:35:19

Słuchawki w komplecie? Cena?

Odpowiedz