DAJ CYNK

Nokia Lumia 1020 w rękach TELEPOLIS.PL

11.07.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 19599

Ważne 14

3

Mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się najnowszemu modelowi Nokii - Lumii 1020 z 41-megapikselowymi zdjęciami. Co ciekawe, zachowywane są jednocześnie dwa zdjęcia - 5 Mpix oraz interpolowane 41 Mpix.

Mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się najnowszemu modelowi Nokii - Lumii 1020 z 41-megapikselowymi zdjęciami. Co ciekawe, zachowywane są jednocześnie dwa zdjęcia - 5 Mpix oraz interpolowane 41 Mpix.

Pierwsze wrażenie - Lumia 1020 jest cieńsza i lżejsza niż model 920. Jeżeli chodzi o długość i szerokość, to jest tu praktycznie identycznie. Bardzo ciekawe prezentuje się przystawka z wbudowaną baterią, która przeistacza nową Lumię w urządzenie kształtem zbliżone do aparatów kompaktowych. Trzeba przyznać, że taki komplet wygodnie trzyma się w dłoni.







Warto zwrócić uwagę na aplikację aparatu. Jest to nie tylko własny program Nokii, ale w ustawieniach Windows Phone można wybrać, która aplikacja (standardowa czy fińskiego producenta) będzie wywoływana przy naciśnięciu klawisza sprzętowego.

Ciekawie wypada porównanie fotograficznych możliwości 920 i 1020. Na zdjęciu widać maksymalne powiększenie i jakość zdjęcia testowego, zlewanie się linii w jedną.

Podczas prezentacji telefonu pokazano dwa ciekawe zdjęcia. Pierwsze ze stogiem siana, gdzie po powiększeniu dało się znaleźć... igłę. Drugie to zdjęcie w słabych warunkach oświetleniowych w ruchu, gdzie porównano nową Lumię do Samsunga Galaxy S 4 i iPhone'a 5. Tylko Nokia zrobiła wyraźne i nierozmazane zdjęcie.

Lumia 1020 będzie dostępna w trzech kolorach - białym, żółtym oraz czarnym. W Polsce powinna być dostępna w III kwartale.









[Aktualizacja]
Nokia udostępniła przykładowe zdjęcia wykonane Lumią 1020.(zdjęcia o wielkości ok. 11 MB).







Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
87. ~tyle
0

2014-01-17 13:12:55

a wiecie jaki fon ma najlepszy aparat na swiecie sony erricson k800i "i kocha sie dalej i h*j"

Odpowiedz

86. ~do lepikiPL
0

2013-07-31 13:11:05

No ale co ty nam próbujesz udowodnić że posiadasz nadwzroczność (tzw sokoli wzrok)i jesteś ta 1 na milion osoba która dostrzega piksele do 470 ppi podczas gdy większość ludzi na świecie dostrzega różnicę do 300 ppi na cal

Odpowiedz

85. ~LepikPL
0

2013-07-21 15:57:26

Różnica pomiędzy HD a full HD w smartfonie 4,7 , 5 cali jest dla mnie widoczna gołym okiem. Porównuję właśnie na żywo HTC One X, Samsung Galaxy S IV, Nexus 4. Widzę te piksele i wyjątkiem nie jestem. Co ciekawe najwygodniej korzysta mi się z LCD 4,7 od HTC ONE X. Samsung SIV mimo wyższej rozdzielczości lekko mnie męczy a kolorki są tak słitaśne, że aż zęby bolą. To samo z kątem widzenia - SIV przegrywa. Nexus 4 ma milszą rozdziałkę (nie widać tej szarej kratownicy w tle) ale poskąpili na filtrach polaryzacyjnych i ekran w różnym oświetleniu wydaje mi się jakiś wyprany w zwykłym proszku. Rozdziałka i ppi to nie wszystko. Filtry, kąty widzenie, wypełnienie przestrzeni między pixlami, pen-tile, nasycenie barw... Każdemu spasuje coś innego. No chyba że przesiadka jest z np. HTC Wildfire - od tej kupy wszystko jest lepsze i nawet tandetny Chińczyk będzie lepszy.

Odpowiedz

84. ~abc-zachód
0

2013-07-19 22:45:42

niestety, zwykły aparat komórki.Drobne napisy także w dzień nieczytelne, lekkie rozmycie i oznaki obróbki obrazu w komórce.Kolor nie nasycony i nie klarowny.W nocy ostre nierównomierne ziarniste szumy, nieostrość światła wieżowców, w świetle ciut lepiej.Wątpliwe, czy komórka była trzymana prawidłowo oburącz,stojąc na stabilnie postawionych nogach i nieruchomo.

Odpowiedz

83. ~fak-And.
0

2013-07-17 14:49:26

@81.: rozdzielczość ekranu niźszą od konkurencji - to w tym konkretnym przypadku akurat zaleta, a nie wada! Rozdzielczość 768 na 1280 pix, przy wielkości ekranu 4.5 cala daje i tak już bardzo wysoką gęstość upakowania pikseli - ponad 330 ppi, co już przekracza limit tego, co dostrzegalne dla ludzkiego oka. Dalsze zwiększanie zgęszczania pikseli jest pozbawione sensu i staje się wadą, ponieważ: Po pierwsze za ekrany z większym zgęszczeniem ppi trzeba bez sensu niemało dopłacić, po drugie większa rozdzielczość ekranu wymusza zwiększanie mocy obliczeniowych układów, co z kolei powoduje następny wzrost kosztów i kłopoty np. z ich chłodzeniem. Po trzecie energochłonność smartfonów z większą rozdzielczością jest wyższa - ekran taki, jaki również bardziej obciążony procesor potrzebują więcej prądu, przez co szybko pożerają baterię.

Odpowiedz

82. ~fak-And.
0

2013-07-17 13:57:42

@81.: Tak się składa, że ty poza populizmem, demagogią oraz innymi hasłami politykierskimi NIC SENSOWNY nie napisałeś. "NIEPOPULARNY system operacyjny, którego nie zaakceptuje większość konsumentów" - brzmi to jak manipulatorskie, śmieszne, a nawet żałosne hasło politykierskie! Po pierwsze to odkąd popularność jest cnotą w ujęciu bezwzględnym?! Po drugie w kwestii poziomu akceptacji OS-u Windows Phone twoje widzimisię i przeczucia się nie liczą, zaś rzeczowych i wiarygodnych danych na temat akceptowalności poszczególnych OS-ów mobilnych zapewne nie posiadasz. Po trzecie z popularnością Windows Phone w ujęciu lokalnym wcale nie jest tak źle - np. w Polsce WP jest dość popularny, dużo bardziej niż w innych rejonach bądź krajach. Po czwarte logicznym i zrozumiałym (przynajmniej dla ludzi dojrzałych i co najmniej średnio inteligentnych) jest to, że w wielu dziedzinach życia są rzeczy, produkty, usługi etc. bardziej oraz mniej popularne i wcale NIE oznacza to, że mniej popularne trzeba unicestwić! Te mniej popularne też są potrzebne oraz mają swoje funkcje - np. dają możliwość wyboru, czy też stwarzają konkurencję. cdn

Odpowiedz

81. ~goral
0

2013-07-17 10:13:11

@79 to panie inżynierze czekam na profesjonalne porównanie parametrów :> no ?? co znajdziemy na korzyść tego tel w stosunku do -obniżając już poprzeczkę - średniej półki konkurencji ? :) bo poza epitetami pod moim adresem nie pokazaliście NIC. Więc powtórzę: ten telefon ma NIEPOPULARNY system operacyjny, którego nie zaakceptuje większość konsumentów, rozdzielczość ekranu niźszą od konkurencji, mniejszy ekran, więcej zbędnego plastiku wokół ekrany, gorszy (słabszy) procesor. Skoro tego nie dostrzegasz to obawiam się że na polibudzie skończyłeś tzw. spłuczki, czyli technologię sanitarną ;>

Odpowiedz

80. ~Nokia
0

2013-07-16 17:27:08

Co za poyebany naród, kupuje smartphone wg. popularności na świecie. Ja sobie teraz kupuje Lumie 1020 i mnie nie interesuje popularność i sprzedaż, będę wielbił Nokie do śmierci, nic nie zmieni mojej wiary.

Odpowiedz

79. ~
1

2013-07-15 10:15:14

@up ta, skończyłeś... To dobre słowo. Ja matomiast ukończyłem studia a nie skończyłem. A ta szkółka niedzielna to politechnika warszawska. Z resztą widać po komentarzach... Co z tego, że 13% posiadaczy smartfonów nie wiek, że ma smartfona wg statystyk? Wg gorolka i tak gardzą WP bo on tak twierdzi... Co z tego, że statystyki dotyczą poaiadaczy smartfonow wg gorolka tu, o, populacje chodzi.... Moja babcia też.gardzi WP mimo, że nie wie co to jest bo gorolek tak twierdzi... Idź się zapisz do studium dla opóźnionych dorosłych to może statystyki cię nauczą...

Odpowiedz

78. ~Goral
-1

2013-07-14 22:33:43

I jeszcze jedno - wrzućcie sobie to coś w porównywarkę telepolis z sIV (który nota bene mi się totalnie nie podoba), Zetką albo One. Widocznie skoro jestem /''magistrem statystyki ze szkółki niedzielnej/'', mam zaszczyt być w tym samym gronie debili, co Telepolis. Na marginesie - skończyłem powiedzmy delikatnie jedną z dwóch najlepszych szkół ekonomicznych w tym kraju. Dodatkowo przeliczcie sobie: szerokośc tel minus szerokośc ekranu, to wyjdzie Wam ile zbędnego plastiku jest wokół. I porównajcie ten parametr do produktów konkurencji. Statystyki preferencji nabywców co do systemów operacyjnych smartfonów (czy fonów ogólnie) są dostępne, i jasno pokazują że WP na pokładzie tego produktu będzie od niego odtrącał, a nie zachęcał. Dodatkowo - proponuję małe ćwiczenie intelektualne, których sądząc po wypowiedziach jakże bardzo niektórym brakuje. Zdejmijcie ze specyfikacji 1040 aparat foto, zapomnijcie na chwilę o WP na pokładzie - co otrzymujemy ? Nowy low-endową konstrukcję jakich masa na rynku za cenę ok 150$, albo średnią półkę z przed pół roku.

Odpowiedz

77. ~Goral
0

2013-07-14 22:13:38

@58 i reszta: podałem mnóstwo argumentów - id niszowego (bo jest niszowy) systemu operacyjnego, przez rozdzielczość, ekran, szerokość ramek, procesor - o DLNA dodałem na końcu i ze znakiem zapytania. Ten telefon jest gorszy od konkurencji pod praktycznie każdym względem i tyle - komentowałem wszystko poza aparatem foto. Nie podaliście żadnego argumentu opartego na liczbach, że jest inaczej. Proszę, co jest lepsze ? Ram? Ekran? bateria ? :) sleep well, nokia fanboys :)

Odpowiedz

76. ~
0

2013-07-14 19:56:46

sorki to było do @74

Odpowiedz

75. ~
0

2013-07-14 19:56:25

@71 a miałes ten telefon , bo ja mam od pól roku i poza problemem z brakiem pamieci podrecznej i zwiazanych z tym problemami innych minusów sie nie dopatrzyłem, a zdjecia sa swietne, spprzedałem swojego fuji ktorego połroku wczesniej kupilem za 700 złbo zdjecia były słabsze.

Odpowiedz