DAJ CYNK

MWC2018: Debiutuje LG V30S ThinQ

25.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2249

Ważne 3

1

Na stoisku LG w Barcelonie już od jutra zobaczymy pierwszy smartfon należący do grupy ThinQ - urządzeń wyposażonych w sztuczną inteligencję.Na stoisku LG w Barcelonie już od jutra zobaczymy pierwszy smartfon należący do grupy ThinQ - urządzeń wyposażonych w sztuczną inteligencję.

Podczas styczniowych targów CES 2018, firma LG zaprezentowała nową markę ThinQ, stworzoną po to, by wyróżnić produkty AGD, elektronikę użytkową oraz usługi wykorzystujące możliwości sztucznej inteligencji (AI). Wydarzenie Mobile World Congress, które w dniach 26 lutego - 1 marca odbędzie się w Barcelonie, będzie miejscem debiutu pierwszego smartfonu dołączonego do nowej marki. Nie będzie to jednak nowy flagowiec firmy (na tego musimy jeszcze trochę poczekać), lecz odświeżony model LG V30.

Sztuczna inteligencja w smartfonach dotyczy dwóch obszarów, którym dedykowane są odpowiednie rozwiązania. Pierwsze dotyczy łatwiejszego korzystania z aparatu fotograficznego, natomiast drugie poszerza zestaw komend głosowych, za pomocą których możemy sterować telefonem.

Vision AI

Technologia Vision AI obejmuje trzy nowe inteligentne funkcje aparatu: AI CAM, QLens oraz Bright Mode. Automatyzują one jego działanie i pozwalają na uzyskanie wyższej jakości zdjęć, zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym fotografom.

AI CAM to zestaw algorytmów analizujących obiekty w kadrze i rekomendujących optymalny tryb tematyczny spośród ośmiu dostępnych w smartfonie: portret, jedzenie, zwierzęta, krajobraz, miasto, kwiaty, wschód słońca i zachód słońca. Poszczególne opcje poprawiają wygląd fotografowanego obiektu uwzględniając takie parametry jak kąt widzenia, kolory, odbicia światła, oświetlenie oraz nasycenie barw.

QLens korzystając ze sztucznej inteligencji rozpoznaje obrazy, co pozwala skanować kody QR i zwiększa komfort zakupów on-line. Chcąc uzyskać informacje o interesującym nas przedmiocie, wystarczy sfotografować go przy użyciu funkcji QLens. Uzyskamy dzięki temu informacje na temat sklepów internetowych oferujących go za najniższą cenę, a także o produktach podobnych do analizowanego. Coś takiego już gdzieś widzieliśmy... A tak - Bixby w najnowszym Samsungu Galaxy A8 potrafi to samo. Wróćmy jednak do LG. Dzięki QLens można również korzystać z wyszukiwania obrazów, aby wyświetlić pasujące lub podobne zdjęcia potraw, ubrań i celebrytów, a także szczegółowe informacje o charakterystycznych obiektach, takich jak budynki i pomniki.

Tryb Bright Mode zapewnia wysoką jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu. Zamiast tradycyjnego pomiaru światła, stosowanego w większości aparatów w urządzeniach mobilnych, funkcja oparta na sztucznej inteligencji wykorzystuje specjalistyczne algorytmy, które pozwalają na wykonywanie dwukrotnie jaśniejszych zdjęć bez widocznych szumów.

Voice AI

QVoice rozpoznaje ponad 50 komend głosowych, dzięki czemu pozwala na obsługiwanie najczęściej używanych funkcji nawet bez dotykania smartfonu. Jak podaje LG, 32 polecenia Voice AI obsługiwane przez Asystenta Google są dostępne tylko w smartfonach tej firmy. Pozwalają one na bezpośrednie włączanie najpopularniejszych funkcji bez konieczności przeglądania menu. Rozwiązanie umożliwia także sterowanie funkcjami, których nie obsługuje Asystent Google.

Wiele firm mówi o sztucznej inteligencji, natomiast my spełniamy już naszą obietnicę, wdrażając inteligentne technologie w modelu LG V30S ThinQ i udoskonalając najczęściej używane funkcje. Dzięki temu zapewniliśmy niespotykany dotąd komfort korzystania ze smartfona - powiedział Hwang Jeong-hwan, prezes oraz Dyrektor Generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. Będziemy nadal wprowadzać nowe funkcje sztucznej inteligencji, aby zwiększyć użyteczność urządzeń i zapewnić konsumentom satysfakcji z użytkowania smartfona LG przez długi czas po zakupie.

Pod względem technicznym LG V30S ThinQ to smartfon niewiele różniący się od wersji zaprezentowanej w ubiegłym roku. Znajdziemy tu 6-calowy wyświetlacz FullVision o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli (538 ppi, proporcje 9:18) oraz smukłą obudowę odporną na wodę, pył i inne niekorzystne czynniki, zgodnie z normami IP68 oraz MIL-STD 810G.

Wewnątrz pracuje chipset Snapdragon 835 z ośmiordzeniowym procesorem, któremu wsparcie zapewnia 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane. W LG V30S+ ThinQ pamięci wewnętrznej jest dwa razy więcej, 256 GB. Możemy skorzystać też z kart pamięci microSD o pojemności do 2 TB. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo i jest zasilany akumulatorem o pojemności 3300 mAh.

Wspierane przez opisane wyżej funkcje sztucznej inteligencji aparaty fotograficzne to układ podwójny z tyłu - 16 Mpix ze standardowym obiektywem (f/1.6, 71°) oraz 13 Mpix z obiektywem szerokokątnym (f/1.9, 120°). Selfies zrobimy przednim aparatem 13 Mpix z obiektywem szerokokątnym (f/2.2, 90°). Miłośnicy muzyki znajdą tu wsparcie ze strony 32-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego Hi-Fi Quad.

Odświeżone V30 zadebiutują w kolorach: niebieskim w przypadku wariantu V30S ThinQ i platynowoszarym w przypadku V30S+ ThinQ.

Zobacz: Test telefonu LG V30

Zobacz: LG V30S ThinQ - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu
Zobacz: LG V30S+ ThinQ -dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się