DAJ CYNK

LG Nexus 5 oficjalnie w Polsce

07.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9379

Ważne 7

3

Wspólne dzieło LG oraz Google, telefon LG Nexus 5 zadebiutował na polskim rynku. Jest to pierwszy smartfon, który dostępny jest z systemem Android 4.4 KitKat.

Wspólne dzieło LG oraz Google, telefon LG Nexus 5 zadebiutował na polskim rynku. Jest to pierwszy smartfon, który dostępny jest z systemem Android 4.4 KitKat.

Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku w sprzedaży detalicznej w cenie 1799 zł, a od przyszłego tygodnia pojawi się w pierwszej kolejności w ofercie sieci Play.

Smartfon o wymiarach 137,84 x 69,17 x 8,59 mm i masie 130g, wyposażony został w wyświetlacz IPS Full HD o przekątnej 5 cali (faktyczna przekątna 4,95 cala) i rozdzielczości 1080 x 1920 pix. 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait, pracujący z częstotliwością 2,26 GHz oraz procesor graficzny Adreno 330.

LG Nexus 5 posiada aparat o matrycy 8 Mpix wraz ze stabilizatorem optycznym firmy LG Innotek, flesz LED oraz przednią kamerkę 1,3 Mpix. Dostępne są także moduły Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS oraz NFC Szybką łączność zapewni standard LTE (kategorii 3) wraz z HSPA+ (DL: do 42Mb/s)



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG

Tagi: LG
Komentarze
Zaloguj się
35. ~alicjaa
0

2014-01-11 13:49:27

czy w jakimś sklepie w Polsce można już go zobaczyć na żywo?

Odpowiedz

34. ~psajtex
0

2014-01-10 19:12:38

@27 Akurat wcześniej posiadałem LG 4X HD i posiadał ekran w rozdzielczości 720x1280 a Nexus 5 ma 1080x1920 i uwierz mi - widać różnicę.

Odpowiedz

33. ~rough
0

2014-01-10 15:46:45

hehe w końcu dotarł do europejskiej Afryki, oczywiście ceny jak u ruskiej mafii, czyli standardowe jak na Polskę :/ na allegro pewnie o jakieś 300zł tańszy będzie. Co do samego telefonu to muszę powiedzieć że to za mały upgrade w stosunku do mojego Nexusa 4 żebym wymienił, natomiast mój obecny telefon jest tak doskonały że jestem przekonany do tego produktu (serii nexus) po prostu poczekam na kolejny model - Nexus 6... z drugiej strony Samsung może zaskoczyć SG5, z wypowiedzi przedstawicieli tej firmy wynika że przepraszają za SG4 ;) i że ich następny flagowy model będzie zupełnie wymyślony od nowa, poczekamy do marca, zobaczymy...

Odpowiedz

32. ~stics
0

2014-01-10 14:23:46

Tutaj są przykładowe zdjęcia z Nexusa 5: http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-review-1011p8.php

Odpowiedz

31. vonski
0

2014-01-10 12:02:23

@27 Darek: Akurat Snapdragon 800 jest najbardziej energooszczędnym chipsetem z wszystkich czterordzeniowców i pożera mniej prądu niż starsze zabawki i mniejszym taktowaniu.

Odpowiedz

30. ~tata
0

2014-01-10 11:54:28

Azjaci naprawde uwiezyli w propagande Tuska ze srednia krajowa w III RP to 3600zl.

Odpowiedz

29. moldovva
0

2014-01-10 10:57:46

349$, a 1800 PLN spora różnica.

Odpowiedz

28. mikkel
0

2014-01-10 09:47:43

@Darek a słyszałeś o czymś takim jak "lans"? ;-)

Odpowiedz

27. ~Darek
0

2014-01-10 09:24:22

Łeee tam, tylko 1,3 Mpx z przodu xD. A serio to ciekawe i ładne urządzenie. Tylko zastanawiam sie po co tak wysokie parametry zwłaszcza jeśli chodzi o rozdzielczość wyświetlacza. Przecież w nieco słabszym wyświetlaczu i tak widać to samo i "tak samo" a bateria bedzie starczała na dłużej. No i ten procesor. Jesli system chodzi płynnie na słabszym czyli oszczędniejszym to po co coś co pozera więcej prądu. Chyba to tylko dla tych co "lubią mieć" a wtedy cena nie gra roli. A tak w ofóle to LG robi swietną robotę.

Odpowiedz

26. vonski
0

2014-01-10 07:54:07

Na GSMArena masz porównywarkę zdjęć z prawie wszystkich dostępnych na rynku smartfonów. Tools- Photo and Video Compare.

Odpowiedz

25. ~Pikaczu
0

2014-01-10 00:17:15

Kochani czy w sieci jest strona gdzie można zobaczyć zdjecia wykonane tym telefonem ? Kiedy widziałem stronkę gdzie były zdjecia wykonane wieloma modelami cyfrówek, nie pamietam czy były też tam telefony. Poza tym adres mi uciekł. Pzdr ps mysle nad zakupem tego telefonu w UK - dlatego pytam.

Odpowiedz

24. ~
0

2014-01-09 23:40:34

*23 - Może jakby reklamy były obrazkami lub gifami, albo chociaż mniej zasobożerną animacją. Teraz przy i7 zajmują 20% procesora. Nie każdy ma włączoną tylko przeglądarkę. Konkurencja utrzymuje poziom 1% CPU.

Odpowiedz

23. ~
0

2014-01-09 22:32:57

Jak wyłączycie AdBlocka to test byłby dużo szybciej, a tak sobie poczekamy :|

Odpowiedz

22. rcicho
0

2014-01-09 22:03:57

Ja również czekam na test Nexusa 5 i jak znam telepolis to poczekam jeszcze z 3-4 miesiace. No chyba że mnie ktoś mile zaskoczy.

Odpowiedz

21. ~pk
0

2014-01-09 21:47:11

Czy przewidujecie test telefonu w najbliższej przyszłości? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedz