DAJ CYNK

iPhone ma 10 lat

29.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6506

Ważne 3

3

Dokładnie 10 lat temu, 29 czerwca 2007 roku, miała miejsce premiera pierwszego iPhone'a, który rozpoczął rewolucję w świecie smartfonów.



Dokładnie 10 lat temu, 29 czerwca 2007 roku, miała miejsce premiera pierwszego iPhone'a, który rozpoczął rewolucję w świecie smartfonów.

W porównaniu z istniejącymi ówcześnie na rynku urządzeniami, pierwszy Apple iPhone 2G był pod wieloma względami wybrakowany, jednak rozpoczął falę sukcesów, która sprawiła, że firma Apple ma dzisiaj największą wartość giełdową spośród wszystkich istniejących obecnie przedsiębiorstw.

Dane telefonu Apple iPhone
Wykres wygenerowany na podstawie: Apple iPhone w TELEPOLIS.PL

W ciągu 10 lat światło dzienne ujrzało 15 różnych modeli iPhone'a. Początkowo nowe urządzenia były prezentowane co rok. W czerwcu 2008 roku został pokazany iPhone 3G, który jako pierwszy z serii "zauważył", że sieci 2G nie mają większej przyszłości. Rok później Apple pokazał iPhone'a 3GS, czyli poprawioną wersję smartfonu sprzed roku. W kolejnych latach na rynek trafiały iPhone 4, iPhone 4S i iPhone 5. 2013 rok był pierwszym, w którym - obok iPhone'a 5S - pojawił się także "budżetowy" (jak na ceny iPhone'ów) model 5C, który jednak nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu. W roku 2014 Apple zmienił nieco strategię i zaczął wypuszczać równocześnie dwie wersje iPhone'a różniące się wielkością. Tak powstał iPhone 6 i jego większy brat, iPhone 6 Plus, a rok później iPhone 6S i iPhone 6S Plus.

Ponieważ design nowych urządzeń znacząco różnił się od poprzedników, w marcu 2016 roku został zaprezentowany iPhone SE, zamykający podzespoły z 6S w obudowie iPhone'a 5S. W październiku 2016 roku miały premierę iPhone 7 i iPhone 7 Plus, których następców oczekujemy jesienią bieżącego roku. Mówi się o trzech nowych urządzeniach, iPhone'ie 7S, iPhone'ie 7S Plus oraz iPhone'ie 8.



Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~Absbshdj
0

2017-06-30 20:11:15

Nikt się już tak nie podnieca iPhone jak ludzie którzy go nie mieli :DJa przeniosłem się z androida i jestem bardzo zadowolony (zapalony androidowiec) ale to nadal tylko telefon i nikt z niego nie rogi kultu.A gadkę o cenie sobie darujcie skoro nowy galaxy kosztuje więcej XD

Odpowiedz

27. ~Tomcio
0

2017-06-30 12:36:03

Dziwię się, że ktoś pisze "najlepiej wyglądał iphone x". Sorki, ale patrząc na to zdjęcie zbiorcze to każdy z przodu wygląda tak samo.

Odpowiedz

26. ~Calm7
0

2017-06-30 10:08:27

iPhone Rules, iPhone Rzondzi!:-D

Odpowiedz

25. ~kież
0

2017-06-30 10:06:38

"Na świecie są 2 grupy telefonów: iPhony, i jakieś niedorozwinięte androidowce:-D"No, napisz to jeszcze 998 razy, to stanie się prawdą, bobaseńku :)))

Odpowiedz

23. ~Calm7
0

2017-06-30 10:03:11

Na świecie są 2 grupie telefonów: iPhony, i jakieś niedorozwinięte androidowce:-D

Odpowiedz

22. applefan_
0

2017-06-30 09:00:25

@21 Twój czas na świecie jest ograniczony. Dlaczego ograniczać się zatem półproduktami jak można mieć to co najlepsze?

Odpowiedz

0

2017-06-29 23:26:55

@18 Kolego, na Boga - merytorycznie.... ja o wadach, ty o maści. Porzygałeś się hejtem i myślisz, że błyszczysz?

Odpowiedz

20. ~
0

2017-06-29 23:16:23

19, dorosnij.

Odpowiedz

19. ~
1

2017-06-29 22:47:21

Odkąd z iPhone/''ów zaczęły korzystać dzieciaki, prestiż tej marki trochę spadł. Posiadanie telefonu z jabłkiem na obudowie to jednak nadal coś niezwykłego.

Odpowiedz

18. ~
-2

2017-06-29 22:30:43

@17 Tobie też polecam masc na bol dupy

Odpowiedz

2

2017-06-29 21:19:35

Nie rozumiem fenomenu tego telefonu. Pierszy producent, który zaspawał baterię, wykastrował micro sd i jeszcze dał sobie inną wtyczkę do ładowania. A ludzie srają po gaciach, że to ajfon. Wiedziałem, że społeczeństwo USA do najmądrzejszych nie należy, ale żeby całemu światu odbiło. W głowie się nie mieści co reklama robi ludziom w głowach.

Odpowiedz

16. prixGZ
0

2017-06-29 21:14:55

najlepiej iphone 5 wygladał

Odpowiedz

15. ~Calm7
0

2017-06-29 20:59:05

Mam iPhone-a SE i daje radę:-D

Odpowiedz

14. ~Tak
-1

2017-06-29 20:57:15

@13 Producent który decyduje sie na taką zagrywke to akurat mistrz. Św. pamięci Jobs którego na prawdę szanowałem, swoją osobą sprzedał więcej niż ktokolwiek inny i taki człowiek potrafił sprzedać *** w pudełku. Szkoda że teraz się w grobie przerwaca patrząc na posunięcia tej firmy. Fakt faktem za jego myśl techniczną w oprogramowaniu, które na tamte czasy był świetny w swojej prostocie, mógłbym zapłacić więcej. Ale moim zdaniem telefon ma być dla mnie, nie dla kogoś innego, chce mieć to co ja chce, bez zbędnych ograniczeń. Kwestia czy sie podoba coś czy nie jest taka że lepiej nie ruszać, nie bronie nikomu stwierdzenia że coś jest dla danej osoby ładniejsze od innych. Jakby ludzie nie byli głupi czy też nieświadomi w jakimś stopniu, to każdy kupował by Azjatyckie marki kierując się ceną do jakości, ale cóż... Ludzie biznesu muszą jakoś zarabiać, zawsze jest coś kosztem czegoś.

Odpowiedz