DAJ CYNK

iPhone ma 10 lat

29.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6502

Ważne 3

3

Dokładnie 10 lat temu, 29 czerwca 2007 roku, miała miejsce premiera pierwszego iPhone'a, który rozpoczął rewolucję w świecie smartfonów.Dokładnie 10 lat temu, 29 czerwca 2007 roku, miała miejsce premiera pierwszego iPhone'a, który rozpoczął rewolucję w świecie smartfonów.

W porównaniu z istniejącymi ówcześnie na rynku urządzeniami, pierwszy Apple iPhone 2G był pod wieloma względami wybrakowany, jednak rozpoczął falę sukcesów, która sprawiła, że firma Apple ma dzisiaj największą wartość giełdową spośród wszystkich istniejących obecnie przedsiębiorstw.

Dane telefonu Apple iPhone
Wykres wygenerowany na podstawie: Apple iPhone w TELEPOLIS.PL

W ciągu 10 lat światło dzienne ujrzało 15 różnych modeli iPhone'a. Początkowo nowe urządzenia były prezentowane co rok. W czerwcu 2008 roku został pokazany iPhone 3G, który jako pierwszy z serii "zauważył", że sieci 2G nie mają większej przyszłości. Rok później Apple pokazał iPhone'a 3GS, czyli poprawioną wersję smartfonu sprzed roku. W kolejnych latach na rynek trafiały iPhone 4, iPhone 4S i iPhone 5. 2013 rok był pierwszym, w którym - obok iPhone'a 5S - pojawił się także "budżetowy" (jak na ceny iPhone'ów) model 5C, który jednak nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu. W roku 2014 Apple zmienił nieco strategię i zaczął wypuszczać równocześnie dwie wersje iPhone'a różniące się wielkością. Tak powstał iPhone 6 i jego większy brat, iPhone 6 Plus, a rok później iPhone 6S i iPhone 6S Plus.

Ponieważ design nowych urządzeń znacząco różnił się od poprzedników, w marcu 2016 roku został zaprezentowany iPhone SE, zamykający podzespoły z 6S w obudowie iPhone'a 5S. W październiku 2016 roku miały premierę iPhone 7 i iPhone 7 Plus, których następców oczekujemy jesienią bieżącego roku. Mówi się o trzech nowych urządzeniach, iPhone'ie 7S, iPhone'ie 7S Plus oraz iPhone'ie 8.Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się