DAJ CYNK

Intel: nowe procesory dla urządzeń "2w1"

05.06.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7

Ważne 3

0

Intel przedstawił rodzinę procesorów Intel Core czwartej generacji. Zapoczątkują one nową falę Ultrabooków oraz rozwiązań 2 w 1, które mogą pełnić funkcję komputera osobistego lub tabletu.

Intel przedstawił rodzinę procesorów Intel Core czwartej generacji. Zapoczątkują one nową falę Ultrabooków oraz rozwiązań 2w1, które mogą pełnić funkcję komputera osobistego lub tabletu.

Przemawiając na konferencji Computex Taipei 2013, wiceprezes Tom Kilroy powiedział, że Intel przygotowuje ponad 50 różnych konstrukcji 2w1 w różnych przedziałach cenowych, w tym Ultrabooki klasy premium, napędzane nowymi procesorami Intel Core oraz inne urządzenia z procesorami opartymi na 22-nanometrowej mikroarchitekturze Silvermont.

Kilroy podkreślił też postępy w dziedzinie ultramobilności, wspominając o czterordzeniowym, 22-nanometrowym układzie Intel Atom SoC (kryptonim "Bay Trail-T") do tabletów, który wejdzie do sprzedaży w sezonie świątecznym, oraz o nadchodzącym wielosystemowym rozwiązaniu 4G LTE i 22-nanometrowym układzie Atom SoC ("Merrifield") do smartfonów.

Procesory Intel Core czwartej generacji, zaprojektowane przede wszystkim pod kątem Ultrabooków i oparte na 22-nanometrowej architekturze Haswell, zapewniają dłuższy o 50% czas aktywnej pracy na zasilaniu bateryjnym, w porównaniu z poprzednią generacją. Jest to największy wzrost między generacjami w historii firmy, który przekłada się na ponad 9 godzin aktywnej pracy na niektórych Ultrabookach opartych na nowych procesorach.

Procesory Intel Core czwartej generacji mają też wbudowany układ graficzny, który oferuje wydajność zbliżoną do oddzielnych kart graficznych, dwukrotnie wyższą w porównaniu z układami Intela poprzedniej generacji. Grafika Intel Iris dostępna jest w wybranych wersjach nowych procesorów Intel Core.

Energooszczędna i wydajna, 22-nanometrowa mikroarchitektura Intel Silvermont pozwala firmie znacznie wzbogacić ofertę w zakresie układów do tabletów i smartfonów. W tabletach, które znajdą się na sklepowych półkach w sezonie świątecznym 2013 roku, 22-nanometrowe, czterordzeniowe układy Atom SoC ("Bay Trail-T") zapewnią lepszą grafikę i ponad dwukrotnie wyższą moc obliczeniową w porównaniu z bieżącą generacją. Umożliwią też konstruowanie urządzeń, oferujących ponad 8 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym, wielotygodniowe oczekiwanie w stanie gotowości oraz obsługę systemów Android i Windows 8.

Kilroy po raz pierwszy zademonstrował wielosytemowe rozwiązanie Intel 4G LTE w połączeniu z nowym 22-nanometrowym układem Atom SoC do tabletów. Intel XMM 7160 to jedno z najmniejszych i najbardziej energooszczędnych wielopasmowych rozwiązań LTE, które umożliwi korzystanie z sieci LTE na całym świecie.

Telefony z układami Intela weszły już do sprzedaży w ponad 30 krajach, a Kilroy ujawnił przyszłe plany. Pokazał po raz pierwszy referencyjną platformę opartą na "Merrifield", 22-nanometrowym układzie Atom SoC nowej generacji przeznaczonym do smartfonów, która zapewni wyższą wydajność i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Platforma zawiera zintegrowane czujniki, które umożliwią świadczenie spersonalizowanych usług, a także mechanizmy ochrony danych, urządzeń i prywatności.


Źródło tekstu: Intel

Tagi: intel
Komentarze
Zaloguj się