DAJ CYNK

Huawei: 40-watowa ładowarka do smartfonu

12.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5996

Ważne 3

0

Szybkie ładowanie to stale rozwijająca się funkcja smartfonów. Ale tak szybkiej ładowarki nie miał jeszcze nikt.Szybkie ładowanie to stale rozwijająca się funkcja smartfonów. Ale tak szybkiej ładowarki nie miał jeszcze nikt.

Jaka ładowarka jest obecnie najszybsza?

Jeszcze całkiem niedawno za szybkie uchodziły ładowarki o mocy 10W (5V, 2A), a na potwory typu ładowarka z Moto X Force o mocy 25W patrzyliśmy ze zdziwieniem. Obecnie za najszybszą ładowarkę na rynku uznawana jest Super VOOC produkcji Oppo. Nie ma ona wielkiej mocy, bo "tylko" 20W. Również tylko, bo 5V wynosi napięcie. Ale dzięki natężeniu prądu wynoszącemu aż 4A jest ona a w stanie naładować akumulator o pojemności 2400 mAh w 15 minut. Smartfon Oppo Find X (Lamborghini Edition) z akumulatorem o pojemności 3750 mAh dzięki niej ładuje się do pełna w zaledwie 35 minut.

Bestia Huaweia

Po przyznaniu certyfikatu 3C wiemy, że ładowarka Huaweia o oznaczeniu HW-100400C00 będzie ładować urządzenia prądem o mocy 40W (10V, 4A). Taka ładowarka byłaby w stanie naładować akumulator o pojemności 3000 mAh w mniej więcej pół godziny. Będzie to też najmocniejsza ładowarka Huaweia, która znacznie wyprzedzi tę sprzedawaną wraz ze smartfonami z serii P20 (22W).

Nowa ładowarka jest oczywiście łączona z nadchodzącym nowym modelem serii Mate. Czy słusznie, przekonamy się w okolicach października.

Źródło tekstu: dealntech; wł

Komentarze
Zaloguj się