DAJ CYNK

Huawei: 40-watowa ładowarka do smartfonu

12.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5570

Ważne 3

0

Szybkie ładowanie to stale rozwijająca się funkcja smartfonów. Ale tak szybkiej ładowarki nie miał jeszcze nikt.



Szybkie ładowanie to stale rozwijająca się funkcja smartfonów. Ale tak szybkiej ładowarki nie miał jeszcze nikt.

Jaka ładowarka jest obecnie najszybsza?

Jeszcze całkiem niedawno za szybkie uchodziły ładowarki o mocy 10W (5V, 2A), a na potwory typu ładowarka z Moto X Force o mocy 25W patrzyliśmy ze zdziwieniem. Obecnie za najszybszą ładowarkę na rynku uznawana jest Super VOOC produkcji Oppo. Nie ma ona wielkiej mocy, bo "tylko" 20W. Również tylko, bo 5V wynosi napięcie. Ale dzięki natężeniu prądu wynoszącemu aż 4A jest ona a w stanie naładować akumulator o pojemności 2400 mAh w 15 minut. Smartfon Oppo Find X (Lamborghini Edition) z akumulatorem o pojemności 3750 mAh dzięki niej ładuje się do pełna w zaledwie 35 minut.

Bestia Huaweia

Po przyznaniu certyfikatu 3C wiemy, że ładowarka Huaweia o oznaczeniu HW-100400C00 będzie ładować urządzenia prądem o mocy 40W (10V, 4A). Taka ładowarka byłaby w stanie naładować akumulator o pojemności 3000 mAh w mniej więcej pół godziny. Będzie to też najmocniejsza ładowarka Huaweia, która znacznie wyprzedzi tę sprzedawaną wraz ze smartfonami z serii P20 (22W).

Nowa ładowarka jest oczywiście łączona z nadchodzącym nowym modelem serii Mate. Czy słusznie, przekonamy się w okolicach października.

Źródło tekstu: dealntech; wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~delta
0

2018-07-24 21:27:49

To przepali kable. Szczególnie te tanie USB.

Odpowiedz

31. BO2095
0

2018-07-16 09:11:24

"[...] znacznie wyprzedzi tą sprzedawaną wraz ze smartfonami [...]". TĘ ładowarkę. Podstawy języka polskiego. Serio, jak można nie potrafić zapisywać końcówek w odpowiedni sposób?Na przyszłość - jeśli wyraz do którego się odnosimy kończy się na -ą, to piszemy "tą" (np. idę z tą dziewczyną), a jak na -ę to piszemy "tę" (np. czytam tę książkę). Podstawówka...

Odpowiedz

30. ~
0

2018-07-16 08:40:48

Bolku: wtedy będą 2 kopniaki: pręt kopnie mnie, a ja kopnę w kalendarz...

Odpowiedz

29. ~Bolek
0

2018-07-16 08:36:12

Jak ktoś nie wie co to napięcie to proponuje dwie metody nauki. Dla tych którym da się coś wbić do łba odwiedzenie wikipedi lub ukończenie kursu sepowskiego. Dla tych nie omylnych polecam metalowy pręt czy coś wsadzić do gniazdka. Najlepiej nie tego w pokoju z 230 V a tego kuchennego na siłe 400 V. Oczywiście bez żadnej gumowej izolacji tak by było przejście do ziemi. Pyszny domowy KFC za friko i ile kg ...

Odpowiedz

28. Ta_Monika
0

2018-07-14 18:38:45

@ 27 nie ja go napisałam :) niemniej również wszystkiego pozytywnego życzę ;)

Odpowiedz

27. ~Kwiatuszek
0

2018-07-14 13:09:53

Ta_Monika dzięki za udany test!!! Przyjemności życzę.

Odpowiedz

26. ~Cedko
0

2018-07-14 07:03:28

@25. Jak. usuwa. komentarze to nie wie które zostawić. Nie odróżnia.

Odpowiedz

23. ~
0

2018-07-14 02:08:31

@ 22. ~Sbh: Może nie tyle nagięcie, co raczej niedopowiedzenie :)Sądzę, że to ładowanie jest liczone nie od zera tylko od jakiejś wartości np. 15% naładowania, do np. 80%.A druga sprawa to taka, że bateria ma niższe napięcie nominalne niż te 5 V jakie dostarcza ładowarka, a ponieważ w telefonie jest przetwornica, która prawie bezstratnie obniża to napięcie, więc to poprawia czas ładowania i czyni go realnym.

Odpowiedz

22. ~Sbh
0

2018-07-13 23:08:24

Jakies nagiecie fizyki nastapilo. Ladowarka 5v, 4A i ma niby naladowac 2,4Ah w 15min? Niemozliwe

Odpowiedz

21. ~
0

2018-07-13 21:28:56

Cyt: "będzie ładować urządzenia prądem o mocy 40W" - ręce opadają!Tak jak napisał WLO, prąd określa się przez jego natężenie, a nie moc!Może "ładować z mocą 40 W" lub prądem o natężeniu 10 A przy napięciu 4 V, ale nie "prądem o mocy 40 W"!Bzdura taka sama, jakby ktoś odległość podawał w metrach kwadratowych lub w litrach!

Odpowiedz

20. ~
-1

2018-07-13 13:38:24

Toms baranie, przeczytaj jeszcze raz, co zasugerowałeś Arkowi jako poprawkę, a następnie zamilcz wreszcie i przestań się kompromitować.

Odpowiedz

19. ~
1

2018-07-13 13:08:22

Ciekawe jak podejdą do jakosci kabli i złącz bo tam się będzie działo. A bateria to wiadomo że będzie miała ciężki żywot.

Odpowiedz

18. ~
0

2018-07-13 08:46:46

Ja do Oukitel K10 mam ładowarkę 5V 5A - mój aku 11000mAh ładuje w 2 godz 25 min, ale kabel robi się tak miękki, a złącze USB tak gorące [nie mówiąc o ciepłej samej baterii], że ładuje go tylko raz na 5 dni w nocy ładowarką 5V 1A przez ponad 9 godzin [jak potrzebuję awaryjnie prądu w dzień to ładuje 5V 2A przez jakieś 5 godzin w pracy].

Odpowiedz

17. ~Bzy
0

2018-07-13 08:22:23

@16 no to cudownie bam "ono" wyjaśnił po /''szkolnemu/''

Odpowiedz

16. wlo
0

2018-07-13 07:59:56

15 - ze szkoły podstawowej, średniej, ale także z zajęć (w tylm laboratorium) z elektrochemii (n.in. badanie ogniw itp.) pamiętam, ze jedynymi wielkościami charakteryzującymi prąd (elektryczny), są natężenie i ew. gęstość. W żadnym razie napięcie ;-)

Odpowiedz