DAJ CYNK

Co kryje w sobie LG G6

28.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 65

Ważne 2

3

Na targach Mobile World Congress LG zorganizował specjalne wydarzenie, podczas którego inżynierowie pod czujnym okiem kamer otwierali obudowy LG G6.Na targach Mobile World Congress LG zorganizował specjalne wydarzenie, podczas którego inżynierowie pod czujnym okiem kamer otwierali obudowy LG G6.

Musimy mieć na uwadze, że inżynierowie LG to nie serwis iFixit i nie rozebrali smartfonów na części pierwsze, ale i tak pozwoliło to na poznanie kilku ciekawych szczegółów.

Po uporaniu się z tylną klapką i duża ilością śrubek, pierwszymi komponentami, które można wyjąc z obudowy są: antena i moduł bezprzewodowego ładowania. Następna w kolejce jest płyta główna, pod którą widać sporą ilość pasty termoprzewodzącej i rurkę odprowadzającą ciepło spod procesora.

Teoretycznie można wtedy przejść do wyjęcia akumulatora, ale jak zapewnia jeden z inżynierów nie jest to proste do wykonania. Ogniwo jest przyklejone do obudowy specjalną taśmą i jego wyjęcia wymaga użycia siły. Wg inżyniera bardzo łatwo można w ten sposób wygiąć i uszkodzić akumulator. Drugim problematycznym elementem jest wyświetlacz umieszczony wewnątrz metalowego korpusu. Jego wymiana ma być możliwa bez konieczności wymiany korpusu, ale też podobno nie jest to proste i wymaga użycia odpowiednich narzędzi.

Czy rzeczywiście demontaż akumulatora i ekranu jest taki trudny do wykonania, przekonamy się zapewne już niedługo, jak tylko smartfon trafi w ręce specjalistów z iFixit.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Android Central; wł

Komentarze
Zaloguj się