DAJ CYNK

Brytyjczycy wybierają iPhone'y

23.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4308

Ważne 0

3

W III kwartale 2017 roku Apple był liderem sprzedaży smartfonów w Wielkiej Brytanii, ale tylko z niewielką przewagą nad Samsungiem.



W III kwartale 2017 roku Apple był liderem sprzedaży smartfonów w Wielkiej Brytanii, ale tylko z niewielką przewagą nad Samsungiem.



Z informacji przekazanych przez Counterpoint wynika, że w III kwartale 2017 roku smartfony Apple stanowiły 34,4% urządzeń, jakie trafiły na rynek w Wielkiej Brytanii. Przewaga nad Samsungiem jest minimalna. Koreańczycy sprzedali w tym czasie 34% smartfonów na rynku brytyjskim. Trzecie miejsce przypadło Huawei - 13%. Czwarte i piąte miejsce dla Alcatela i Motoroli - 4% i 3%.



W podziale na modele, najpopularniejszy był Apple iPhone 7, który stanowił 15% sprzedanych smartfonów. Kolejne miejsca przypadłby Samsungowi. Drugi był Samsung Galaxy S8 (9%), trzeci Galaxy S8+ (6%), a czwarty Galaxy J3 2016, również z wynikiem 6%. Piąte miejsce dla Huaweia P10 lite (4%).

Źródło tekstu: Counterpoint

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Adrianej55
0

2017-11-25 18:21:41

Jeśli szukacie tego telefonu to tutaj można go wygrać :) ja wygrałem tydzień temu i jestem bardzo zadowolony

Odpowiedz

17. ~
0

2017-11-24 11:15:53

Jakość czego? te pseudofony maja więcej problemów niż buble z chin. Chinskich przynajmniej można kupić 10 w tej kwocie i codziennie nosić inny.

Odpowiedz

16. mlody_pelikan
0

2017-11-24 10:44:28

Wiadomo że brytyjczycy w większości, ale brytyjczycy a nie ciapaki czy polaki, cenią sobie jakość to i iphony wybierają :)

Odpowiedz

15. ~Piła
0

2017-11-24 09:20:46

Włączają TV, czytają reklamy i dowiadują się co myślą. Usłyszeli co jest lepsze i tak działają. Czy to jeszcze są ludzie?

Odpowiedz

14. lord_kr
0

2017-11-24 02:09:00

Poza tym tak jak ktos juz tu wspomnial ceny w UK w porownaniu do zarobkow pozwalaja kupic sobie najnowszy IP nawet komus kto pracuje za minimalna i oszczedza na to np miesiac. W przeciwienstwie do Polski tu nie jest to telefon do szpanu - raczej jak blyskotka, cos trendy i modnego. Czesto spotyka sie starsze modele - azeby i biedniejsi mogli sobie zakupic. Ogolnie Apple ma mnostwo wiernych userow posiadajacych caly "ekosyatem" tzw Macbooka, Ipada i Iphone/''a a do tego cala mase akcesoriow.

Odpowiedz

13. lord_kr
0

2017-11-24 02:03:53

Brytyjczycy to narod niezbyt rozgarniety i podatny na marketing - na co drugim autobusie w Londynie jest reklama Iphone/''a 1p

Odpowiedz

12. ~tomaszk-poz
0

2017-11-24 01:08:06

@9. Remington: to nie tylko kwestia zarobków, ten telefon w UK ma wyższą wartość dla klienta - jest Siri, jest Apple Pay, jest normalna obsługa serwisowa

Odpowiedz

0

2017-11-23 20:52:50

@9 Ja ostatnio jechałem KD, to widziałem same Hułałała. Znaczy, że Dolny Śląsk kupuje tylko Hułałeje? :)

Odpowiedz

10. ~
0

2017-11-23 20:22:44

I co mnie to obchodzi? Oceniać człowieka po tym jaką ma kupkę metalu, plastiku i szkła w kieszeni? To tylko urządzenie, jak każde inne - czekaj nie każde inne bo dodatkowo objęte kultem "pseudofajności".

Odpowiedz

0

2017-11-23 17:48:30

Gdy ostatnio jechałem metrem w Londynie, przyjrzałem się telefonom jakie ludzie mieli w rękach. Tylko dwie osoby miały telefony z Androidem, wszyscy pozostali iPhony. Trudno się dziwić, cena jak u nas, a zarobki nie takie jak u nas.

Odpowiedz

8. ~
1

2017-11-23 17:36:25

Ja tu widze, ze ~65% wybiera Androida.

Odpowiedz

7. ~
0

2017-11-23 17:19:51

A 7 Plus sprzedaje się tak słabo?

Odpowiedz

-1

2017-11-23 17:19:23

@3 zauważ, że IOS jest tylko pod jedną marką, a androida masz w każdym innym telefonie

Odpowiedz

3

2017-11-23 16:01:13

Tytuł z doopy. Brytyjczycy wybierają różne telefony.

Odpowiedz

4. ~młody_pelikan
-2

2017-11-23 15:52:05

ja mam iPhone SE i jestem KIMŚ!

Odpowiedz