DAJ CYNK

Barack Obama używa Samsunga Galaxy S4

16.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8

Ważne 4

1

Prezydent Stanów Zjednoczonych przestał używać swojego wysłużonego BlackBerry 8830. Jego następcą został Samsung Galaxy S4.

Prezydent Stanów Zjednoczonych przestał używać swojego wysłużonego BlackBerry 8830. Jego następcą został Samsung Galaxy S4.Barack Obama był pierwszy prezydentem Stanów Zjednoczonych, który używał smartfonu BlackBerry. Model BlackBerry 8830 World Edition nie należy już do najnowszych, w końcu został wypuszczony na rynek w 2007 roku. Mimo wszystko przez cały czas Obama nosił go... przypiętego do paska. Niedawno prezydent doczekał się jednak wymiany smartfonu na nowy.

Obama, jak sam mówi, był z tego faktu bardzo zadowolony, bo z zazdrością patrzył na nowoczesne urządzenia żony i córek. Jego entuzjazm opadł, kiedy okazało się, że z nowego smartfonu nie będzie mógł dzwonić, wysyłać wiadomości, a nawet używać aparatu. Na szczęście można na nim korzystać z dodatkowych aplikacji. O ile znajdują się one w zasobach DISA, agencji zajmującej się wyposażeniem Białego Domu w rozwiązania informatyczne.Nowym smartfonem prezydenta został Samsung Galaxy S4. Za jego największą zaletę został uznany system zabezpieczeń KNOX. Po zaakceptowaniu urządzenia, jako bezpieczne dla prezydenta, zostało ono podłączone do wewnętrznej sieci SIPRNet, wykorzystywanej do przekazywania tajnych dokumentów. Galaxy S4, to pierwszy smartfon, dostępny na rynku komercyjnym, który został podłączony do tej sieci.

Źródło tekstu: Arstechnica; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy