DAJ CYNK

Apple Watch 3 samodzielnym urządzeniem

16.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3370

Ważne 2

0

CNBC informuje, że Apple zamierza zaprezentować nową generację zegarka Apple Watch razem z nowymi modelami iPhone'ówCNBC informuje, że Apple zamierza zaprezentować nową generację zegarka Apple Watch razem z nowymi modelami iPhone'ów.

Apple Watch 3 ma być dostępny w dwóch wymiarach, z kopertą 38mm i 42 mm oraz dwóch wariantach - z łącznością LTE i bez. To duży krok dla Apple’a, ponieważ do tej pory pełne wykorzystanie możliwości zegarka wymagało posiadania smartfornu. Teraz Apple Watch będzie samodzielnym urządzeniem, z którego będzie można dzwonić i wysyłać wiadomości.

Analitycy są zgodni, nowy Apple Watch nie zaoferuje standardowego gniazda na karty SIM, a będzie sprzedawany z kartą eSIM (można się też spotkać z określeniem "karta osadzona"). Taki typ karty SIM pozwala na zdalne włączenie na niej przez producenta dowolnej oferty abonamentowej wybranego operatora. Na takie rozwiązanie są już przygotowane amerykańskie sieci. Ale co w przypadku innych krajów i operatorów? Bardzo możliwe, że pozostanie dla nich tylko wariant z Wi-Fi.

W tej sytuacji pojawia się pytanie - co z akumulatorem? W końcu Apple Watch nigdy nie grzeszył wytrzymałym ogniwem (jak to smartwatch), a dodanie do jego wyposażenia łączności LTE może spowodować konieczność ładowania go nawet dwa razy dziennie. Pozostaje mieć nadzieję, że Apple odpowiednio zadba o tę kwestię.

Źródło tekstu: CNBC; wł

Komentarze
Zaloguj się

2017-08-17 00:24:33

Wydaje mi się, że w Watchu z LTE będzie Apple SIM podobny do tego w iPadach WiFi + Cellular

Odpowiedz

3. redrum
0

2017-08-16 18:39:20

@2 a jak wiadomo w Laysach zawsze dużo miejsca w paczce

Odpowiedz

0

2017-08-16 18:26:05

Ten zegarek nadal wygląda, jakby dziecko znalazło go w paczce Laysów...

Odpowiedz

-1

2017-08-16 15:44:25

No ciekawe, gdyby apple nie upierało się przy wszystkich aby było slim, to można by w grubszym szerszym pasku, dać baterię 2000mah. Taki pasek od wewnętrznej strony, mógłby mieć przyczepiony cieńszy i węższy pasek dla praktyczności noszenia.

Odpowiedz