DAJ CYNK

Apple vs. Samsung, starcie na Wi-Fi

20.05.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8005

Ważne 8

2

Do sieci trafił ciekawy test wydajności Wi-Fi, w którym porównane zostały najnowsze iPhone'y oraz Samsungi Galaxy S6 i S6 Edge.

Do sieci trafił ciekawy test wydajności Wi-Fi, w którym porównane zostały najnowsze iPhone'y oraz Samsungi Galaxy S6 i S6 Edge.



Telefony podłączone zostały do tej samej sieci Wi-Fi z symetrycznym łączem internetowym, a pomiary szybkości wykonane zostały za pomocą popularnej aplikacji SpeedTest, z ustawionym tym samym serwerem. Testy szybkości prowadzone były jeden za drugim, by urządzenia "nie walczyły" o łącze.

Zdecydowanie najlepszy wynik osiągnął Samsung Galaxy S6 Edge, z uploadem 169,18 Mb/s i 153,34 Mb/s oraz szybkością pobierania 185,67 Mb/s i 181,09 Mb/s. Niewiele słabiej wypadł Galaxy S6, natomiast wyniki smartfonów Apple'a (iPhone 6 i 6 Plus) były wyraźnie słabsze - szybkość pobierania wynosiła 102 - 117 Mb/s, a wysyłania dochodziła do góra 125,6 Mb/s. Samsungi zaoferowały też niemal dwukrotnie krótsze czasy dostępu.

Całą procedurę testową zobaczyć możecie w poniższym filmie:

Źródło tekstu: ubergizmo, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~jackii
0

2015-05-25 23:59:32

@18: Ja mieszkam w małej kilkutysięcznej miejscowości. Od lat mam Internet "po światłowodzie" i wiem, że u nas pakiet 200Mbps można mieć za 80,- :)

Odpowiedz

25. ~Darek
0

2015-05-21 16:49:12

Osobom testującym ten sprzęt na wszelkie sposoby chyba się zwyczajnie nudzi. :)

Odpowiedz

24. Morvius
-1

2015-05-21 11:16:36

Hose to wszystko przez te brzozy i mgłę podczas testu stąd to sfałszowanie :D

Odpowiedz

23. ~
0

2015-05-21 07:42:44

@1 @9 @11 Nic niezwykłego jeżeli chodzi o łącze na tym filmie, UPC też się może schować ;)Niech host adsl.inetia.pl Was nie zmyli :P

Odpowiedz

22. ~MarK
0

2015-05-21 04:50:51

I co z tego wynika dla użytkowników ww. telefonów? Autor raczy wyjaśnić czy, jak zwykle, dał upust swojej nieskrywanej niechęci do Apple?

Odpowiedz

21. ~Ado
0

2015-05-21 00:36:18

To jest test? a środowisko?gosc nic nie pokazal na temat konfiguracji APN, kanałów itp. nawet nie pokazał czy wszystkobyło w sieci IPv4 czy v6.dla mnie to brak kompetencji , a nie jakieś realne testy.

Odpowiedz

20. ~ciekawy
0

2015-05-20 21:47:36

haha i to po wifi chba mial bonding 4 x wifi

Odpowiedz

19. ~travel
0

2015-05-20 20:35:20

Skad wynika roznica miedzy s6 a edge? Przeciez bebechy sa takie same. Moze chodzi o mniejsza ilosc metalu?

Odpowiedz

18. vonski
2

2015-05-20 19:21:15

@11: no to zazdroszczę. Ale szybkie sieci to chyba jedna z niewielu zatem mieszkania na dużych osiedlach :) Ja się morduję z LTE Plusa, które miało mieć 100mbit, a ledwo ciągnie 20 w porywach.

Odpowiedz

17. ~Tarakum
0

2015-05-20 18:34:12

@4 - Tyle że telefon musi zdążyć zapisać takie dane. To by musiał być chyba SSD...

Odpowiedz

16. Hose
2

2015-05-20 18:24:56

Nie jest możliwym by Samsung miał cokolwiek lepszego od Apple, test jest pewnie sfałszowany jak wybory i jak debata... ;-)

Odpowiedz

15. ~trololo
0

2015-05-20 16:00:58

no to musze szybko zmienić ajfona na samsunga - bede mial 2 razy szybszy inet w telefonie LOL. No ale co by nie mowil taki test to doskonala pozywka dla apple hejterow.

Odpowiedz

14. ~
0

2015-05-20 15:58:38

@8: Tak. To jest najpopularniejsza na świecie aplikacja i strona do pomiaru prędkości łącza. Wielkie serwerownie i ISP hostują pliki służące do pomiaru, za co mają darmową reklamę, dodatkowo wielu ISP chce żeby ich klienci testowali prędkość wewnątrz ich sieci a nie gdzieś dalej.

Odpowiedz

13. ~St
0

2015-05-20 15:56:58

Wszystko po to, żeby wyznawcom jabłka żyło się lepiej ;)

Odpowiedz