DAJ CYNK

Android 5.0 Lion w Nexusie 5 (2014)

08.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8820

Ważne 7

4

Do bazy benchmarka GFXBench trafiło urządzenie Google Nexus 5 (2014), następca popularnego Nexusa 5. Jego system operacyjny to Android... Lion.

Do bazy benchmarka GFXBench trafiło urządzenie Google Nexus 5 (2014), następca popularnego Nexusa 5. Jego system operacyjny to Android... Lion.

Tak, tajemniczy Android L, który intensywnie testują obecnie deweloperzy, będzie miał komercyjną nazwę 5.0 Lion. Zapewne część z Was domyślała się, że po ciasteczkowo-wafelkowej serii Androidów wariant "L" nie może się nazywać inaczej, niż właśnie Lion :-).

Co zaś chodzi o samego Nexusa 5 (2014), zaoferuje on 5,2-calowy ekran Quad HD (1440 x 2560 pikseli), czterordzeniowego Snapdragona 805 z zegarem 2,7 GHz, grafikę Adreno 420, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 12 Mpix (nagrywa filmy 4K) i przednią kamerkę 2 Mpix (filmy FullHD).

Źródło tekstu: Mobiltelefon.ru, wł

Komentarze
Zaloguj się
35. ~
0

2014-09-10 09:01:05

nie ma czym sie podniecac, nowy nexus, nowy nexus .... Srexus! przeciez chlopaki z xda developers zrobią cyanogenmoda i bedzie mozna tego Liona wlozyc na Galaxy S4, na S5 i na wiele innych. i bedzie to lepszy soft niz ten o GOOGLE.

Odpowiedz

34. Maniiiek
0

2014-09-09 13:10:47

@26 to tylko głupi marketing Apple. Ja bez problemu widzę piksele w Moto G mimo PPI jak w Retinie

Odpowiedz

33. ~Andrzej
0

2014-09-09 12:21:08

Bateria zapewne na 2 godziny w necie i dalej dup...

Odpowiedz

32. ~kowal
0

2014-09-09 11:17:09

napewno nie bedzie za 1500zl... za mocen ma bebechy , zeby mogli pozowlicsoibe na taka cena mysle ze premiera bedzie 2199zl jak na moje oko.

Odpowiedz

31. ~nexsss
0

2014-09-09 10:43:14

Jak bedzie za 1500zl plus ekran IPS biore ! :) nawet gdy bedzie toto miało tak powazne wady jak brak microsd i wbudowana bateria ! toc to bedzie o polowe tansze niz Note4 :]

Odpowiedz

30. ~wi
0

2014-09-09 10:30:07

Nexus 5 gdyż ma 5 cali podobne oznaczenie jak w nexus 7 2013 i dobrze, choć była informacja z oznaczeniem X , zobaczymy

Odpowiedz

29. PiotrM
0

2014-09-09 10:22:41

Pisałem to wiele razy, że co innego obraz statyczny, co innego przesuwające się elementy pulpitu itp. Wyższe ppi wpływa na polepszenie komfortu przy przewijaniu ekranu, ekstremalnie wysokie ppi powoduje, że powstaje wrażenie przesuwania prawdziwego przedmiotu. Poza tym wiele zależy od odległości, z której obserwujemy ekran. Twierdzenie, że ludzkie oko nie ogarnia więcej niż 300 ppi jest dalekie od prawdy.

Odpowiedz

28. ~dav
0

2014-09-09 09:55:41

już nie wiedzą jak nazywać te Nexusy... Nexus 5 2014 lol. Ale swoją drogą to niezła maszynka będzie, pewnie cena w PL też niezła

Odpowiedz

27. SQBI
1

2014-09-09 09:31:40

Wersja 6.0 będzie nosiła nazwę Android Mars :P Hehehe...

Odpowiedz

26. ~HD
0

2014-09-09 08:38:17

Muszę zobaczyć bezpośrednie porównane N3 i N4 czy faktycznie wyświetlacz kład hade ma sens bo z tego co wiem ludzkie oko i tak nie ogarnia powyzej 300ppi

Odpowiedz

25. orson_dzi
0

2014-09-09 08:15:27

@23 To były też informacje o tym, że Nexusa zrobi Motorola i stąd nazwa będzie Nexus X.

Odpowiedz

24. vonski
1

2014-09-09 07:30:34

@23: nic Cię nie ominęło, po prostu google samo się zapędziło w kozi róg ze swoim nazewnictwem. Stąd też między innymi plotki o linii Silver itd. Już Nexus 7 był w 2 wersjach robiąc przez to trochę zamieszania wśród mniej zorientowanych.

Odpowiedz

23. bolek2004
1

2014-09-09 02:52:00

Mogli wymyślić jakąś bardziej oryginalną nazwę, na początku dawno temu mówiło się że będzie LimePie. Co do samego nexusa mogliby jakoś ujednolicić te nazwy bo już człowiek się gubi, tu 4 tu 5, i potem nie wiadomo który jest nowszy. Chyba że mnie coś ominęło.

Odpowiedz

22. thonka
2

2014-09-09 02:28:51

@21 głupie porównanie. Ludzie oko nie dostrzeże tej rozdzielczości przy tak małym ekranie. Jeżeli już tak bardzo lubujesz się w oknach to tak jakbyś przepłacał za szafirowe szyby, gdy plastikowe dają ten sam efekt.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-09-09 01:21:04

@9, po co Ci okna, skoro możesz mieć bulaje albo wizjery jak w drzwiach? Szkoda szkła na tak dużą powierzchnię, skoro przez niewielką dziurkę możesz widziesz to samo co przez dużą, przezroczystą powierzchnię?

Odpowiedz