DAJ CYNK

20-letni PDA bronią przeciwko iPhone'om

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4463

Qualcomm znowu poszedł do sądu przeciwko firmie Apple. Tym razem poszło o gesty w iPhone'ach, które mają być kopią tych z urządzeń PDA.Qualcomm znowu poszedł do sądu przeciwko firmie Apple. Tym razem poszło o gesty w iPhone'ach, które mają być kopią tych z urządzeń PDA.

Dopiero co Qualcomm stwierdził, że tegoroczne iPhone'y z modemem Intela łamią 5 należących do nich patentów i złożył do amerykańskiego sądu wniosek o wprowadzenie zakazu sprzedaży iPhone'ów w wersjach przygotowanych dla sieci AT&T i T-Mobile, a już znalazł kolejny argument przeciwko firmie Apple. Tym razem producent Snapdragonów twierdzi, że nowe iPhone'y (od iPhone'a 7) wykorzystują elementy systemu Palm OS, wprowadzone po raz pierwszy w 1996 roku.

Wszystkie te wynalazki Palma - należące do Qualcommu - znacznie poprawiły funkcjonalność urządzeń mobilnych i komfort użytkownika, a wszystkie są powszechnie używane w produktach Apple'a bez licencji lub zezwolenia - napisał Qualcomm w swoim zgłoszeniu.

Poniżej zamieszczamy nagranie, na którym widać gesty obsługiwane przez Palma Pre z 2009 roku.Gdy 12 września prezentowany był iPhone X, Apple chwalił się, że w miejsce przycisku domowego telefon ten wprowadza innowacyjne gesty. Jak się jednak okazało, podobnych używał BlackBerry Z10, który swoją premierę miał 4,5 roku wcześniej.

Zobacz: Qualcomm chce zakazu sprzedaży tegorocznych iPhone'ów w USA
Zobacz: Apple pozywa Qualcomma za naruszenie patentów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BGR, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu