DAJ CYNK

Twitter: nowe funkcje prywatności w iOS 14 przyniosą nam straty

Arkadiusz Bala

Aplikacje

Twitter straci przez nowe funkcje prywatności w iOS 14

Na wiosnę Apple zapowiedziało nowe funkcje w iOS 14, mające na celu lepszą ochronę prywatności użytkowników. Jak się okazuje, internetowi giganci mogą boleśnie odczuć te zmiany - Twitter już dziś zapowiada, że jego dochody w 2021 roku będą z tego powodu niższe.

Swoimi obawami kierownictwo Twittera podzieliło się w swoim rocznym sprawozdaniu finansowym za 2020 rok. Choć minione 12 miesięcy spółka zaliczyła z przychodami rzędu 1,29 miliarda dolarów, wyniku tego prawdopodobnie nie uda się powtórzyć. Według prognoz przychody internetowego giganta w 2021 roku mają się zamknąć poniędzy 940 milionami i 1,04 miliarda dolarów.

Powód? Nowe ustawienia prywatności, które Apple udostępniło posiadaczom iPhone'ów wraz z nadchodzącą aktualizacją dla iOS 14. Przypomnijmy, że zgodnie z planem znacznie zwiększona zostanie transparentność kwestii związanych ze śledzeniem użytkowników. Teraz po uruchomieniu danej aplikacji będą oni musieli wyrazić zgodę na śledzenie swojej aktywności w celach marketingowych. Dodatkowo w menu ustawień znajdziemy dedykowaną sekcję, gromadzącą informacje o wszystkich programach, którym takiej zgody udzielono i aktywnie z niej korzystają.

Jak zwracają uwagę władze Twittera, funkcja ta uderza bezpośrednio w model biznesowy serwisu i nie pozostanie bez wpływu na wyniki finansowe spółki. Wcześniej podobne obawy wyrazili przedstawiciele Facebooka.

Zobacz: Płatny Tweetdeck, brak reklam, nowe naklejki i kolory? Twitter chce zarabiać
Zobacz: Twitter Birdwatch: nowy sposób na zwalczanie fake newsów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Twitter, Pexels

Źródło tekstu: Twitter, 9to5Mac