DAJ CYNK

Google: gry i powiadomienia

16.05.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3637

Ważne 3

0

Podczas konferencji Google I/O poinformowano o zmianach dotyczących gier i powiadomień.

Podczas konferencji Google I/O poinformowano o zmianach dotyczących gier i powiadomień.

Google zaprezentował usługę Cloud Save, dzięki której aplikacje i gry będą mogły synchronizować dane miedzy różnymi urządzeniami. Kończąc dany poziom gry na tablecie, będzie można dalej kontynuować rozgrywkę na smartfonie. Programiści dostaną także nowe możliwości, pozwalające tworzyć rankingi i jednolite systemy ocen. Będzie można także w prosty sposób zapraszać innych użytkowników do wspólnych rozgrywek. Usługa ma wspierać nie tylko urządzenia z Androidem (od wersji 2.2+), ale także iOS i przeglądarkę Chrome.

Zmiany pojawią się w usłudze Cloud Messaging, czyli przesyłanych do użytkownika powiadomieniach. Wprowadzona synchronizacja sprawi, że raz odznaczona na jednym urządzeniu informacja nie pojawi się już na drugim urządzeniu użytkownika.

Źródło tekstu: wł

Tagi: Android Google
Komentarze
Zaloguj się
0

2013-05-16 18:50:04

@ 6 applefan - No proszę cię... wierzysz w to, że Apple jest święty? Ze 2 lata temu czytałem o tym, że Apple szpieguje przesyłając dane użytkownika po cichaczu do siebie. Niestety tamtego artykułu już nie mogę znaleźć ale inny masz poniżej... Więc może trochę ugryź się w palce (gdyż piszesz a nie mówisz tutaj ;) ) zanim coś napiszesz... http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosjanie-alarmuja-uwaga-na- produkty-apple-to-szpiegowskie-ur,nId,639481#

Odpowiedz

15. ~Jacek
-1

2013-05-16 14:11:48

@11 a jakie to sa powazne serwisy wedlug Ciebie?Da sie to jakos ocenic?Sa na to jakies dowody?Normy ktore to w jakis sposob okreslaja ktory serwis,portal informacyjny jest powazny,prawdziwy a ktory nie? @6 z calym szacunkiem ale wiekszej glupoty nie czytalem.Naprawde.Dzisiaj kazdy jeden system operacyjny jest szpiegiem bez wzgledu na to czy posiadasz iOS,Android,WP,BB czy jakis inny.Ba,do szpiegowania uzytkownika wcale nie potrzeba systemu.Wystarczy zwykly telefon ale systemy maja taka przewage ze sa niezalezne od operatora czyli mozesz byc podwojnie szpiegowany.Wystarczy sobie wejsc na niebezpiecznik.pl i poczytac o tym jak zbierane,przechowywane sa dane prze apple czy google.Jesli juz bym mial wybierac to chyba najwieksza szanse "anonimowosci" daje nam BB ze wszystkich wspolczesnych systemow operacyjnych.

Odpowiedz

14. ~sucker killah
-1

2013-05-16 14:00:25

@6 - "Apple. Tam przynajmniej nie szpiegują żeby wepchać mi reklamę" buhahaha o mało nie pękłem ze śmiechu. Jak naiwnym trzeba być żeby wierzyć w takie bzdury... Apple jest prekursorem personalizowanych reklam w telefonie

Odpowiedz

13. ~sucker killah
0

2013-05-16 13:53:12

Powiem tylko tyle że na engadget cała pierwsza strona była wczoraj na temat google, czyli około dwudziestu obszernych artykułów dotyczyło właśnie dokładnie tej konferencji a ty mówisz że 4 to dużo???

Odpowiedz

12. ~sucker killah
0

2013-05-16 13:50:11

@1 - to bardzo BARDZO, mało biorąc pod uwagę to ile nowości zaprezentował google wczoraj na I/O, wystarczy porównać ile wiadomości o google jest na engadget, czy theverge. Jestem wręcz zdziwiony że telepolis tak skromnie informuje o tej konferencji

Odpowiedz

11. ~tdr
1

2013-05-16 12:32:50

@10 nie no poważane serwisy podałeś ...

Odpowiedz

10. ~
0

2013-05-16 11:26:17

6. Ha, ha. Ale ubaw. http://hacking.pl/wiadomosci/16380/iphone-cie-szpieguje/ jest jeszcze coś takiego http://www.tablety.pl/android/ios-najbardziej-dziurawym-systemem -mobilnym-w-historii/ Co tam jeszcze ciekawego w rezerwacie?

Odpowiedz

9. Barton
-1

2013-05-16 11:26:14

@4. I chyba wszedzie w kominiarce, bo przeciez kamery monitoringu co kawalek. :)

Odpowiedz

8. ~
0

2013-05-16 11:23:01

6. Jaki dziurowy? Toć Android to jedna z odmian bezpiecznego i darmowego Linuksa!

Odpowiedz

0

2013-05-16 11:12:34

@4 cała nadzieja w Apple. Tam przynajmniej nie szpiegują żeby wepchać mi reklamę dając dla niepoznaki zamulony i bezwartościowy, "darmowy" i dziurawy syst... miałem na myśli Android

Odpowiedz

5. ~
1

2013-05-16 10:59:39

4. Okularki jako google. Z tego co wiem nie da się ich kupić. Nie ma też możliwości, żeby się od tego goo... uwolnić.

Odpowiedz

4. ~.aj
-1

2013-05-16 10:54:01

2: Daj juz spokoj. Przeszkadzaja Ci, to ich nie kupuj. Jak sie tak boisz o swoja prywatnosc, to nie wstawaj z lozka, nie wlaczaj swiatla (bo Cie licznik zadenuncjuje), polam wszystkie karty sim (sama nokia 6310i nie wystarczy), do metra tylko z jednorazowym kartonikiem itd.

Odpowiedz

3. ~
1

2013-05-16 10:52:02

1. Co ciekawe 3 z nich mogły być napisane razem, bo generalnie dotyczą tego samego. No, ale jak sam WitekT napisał telepolis idzie na jakość, a nie ilość. Może to ta nowa jakość.

Odpowiedz

2. ~
1

2013-05-16 10:45:15

To teraz okularki będą mnie mogły nawet w kiblu szpiegować?

Odpowiedz