DAJ CYNK

MSI jest już gotowe na nowe procesory Intel Arrow Lake

Przemysław Banasiak

Sprzęt

MSI jest już gotowe na nowe procesory Intel Arrow Lake

Targi Computex 2024 zapowiadają się wyjątkowo obficie. Wygląda na to, że w tym roku zobaczymy zatrzęsienie nowości związanych z Intelem oraz AMD.

 

Walka na rynku procesorów komputerowych między AMD, a Intelem jest zażarta. I chociaż Niebiescy dominują od dawna zarówno w segmencie konsumenckim, jak i profesjonalnym, to nie znaczy, że mogą sobie pozwolić na lenistwo. Tym samym jeszcze w tym roku na rynek trafią nowe procesorów.

MSI szykuje na start 8 płyt głównych Z890 i 4 płyty B860

W przypadku komputerów stacjonarnych mamy dostać rodzinę Intel Arrow Lake-S, która będzie korzystać z nowego gniazda LGA 1851. I chociaż premiera przewidywana jest tradycyjnie dopiero w czwartym kwartale 2024, to najwięksi partnerzy mają już gotowe nowe platformy.

W bazie danych dotyczącej certyfikacji znaleziono 12 nowych płyt głównych MSI, które korzystają z nadciągających chipsetów Intel Z890 oraz B860. W pierwszym przypadku mowa o modelach skierowanych do entuzjastów i fanów podkręcania, w drugim zaś o propozycjach dla zwykłych śmiertelników.

Tajwańczycy zaczną od premiery drogich, topowych modeli takich jak GODLIKE czy ACE. Powróci też UNIFY-X, którego zabrakło w serii Z790. Osoby z nieco mniejszymi wymaganiami i/lub chudszym portfelem dostaną warianty MAG Tomahawk i PRO. Zaś fani małych PC powinni zainteresować się MPG EDGE w formacie mITX.

MSI jest już gotowe na nowe procesory Intel Arrow Lake

W przypadku platform MSI z układem B860 wybór na start będzie znacznie mniejszy. Dostaniemy łącznie cztery płyty główne - dwie ATX, jedną Micro ATX oraz jedną Mini ITX. Więcej szczegółów poznamy na początku czerwca podczas tajwańskich targów Computex 2024.

Zobacz: Mocarna płyta główna. Wytrzyma karty graficzne do 58 kg
Zobacz: To już pewne. Nowe procesory AMD zobaczymy w sierpniu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Momomo_us@X, Telepolis / Przemysław Banasiak

Źródło tekstu: momomo_us@X, oprac. własne