DAJ CYNK

ADATA zaskoczy graczy. Na rynek zmierza nowa konsola

Przemysław Banasiak

Sprzęt

ADATA zaskoczy graczy. Na rynek zmierza nowa konsola

ADATA przygotowała nowe komputery od pracy z AI, peryferia dla graczy oraz sprzęt wykonany z materiałów z odzysku. Cichaczem opracowano też przenośną konsolę.

 

Wielkimi krokami zbliża się Computex 2024 w Tajpej, czyli jedne z największych na świecie targów elektroniki użytkowej. W dniach od 4 do 7 czerwca producenci z całego świata będą się chwalić na Tajwanie swoimi nowościami. Wydarzenie to skupia uwagę zarówno dziennikarzy, youtuberów jak i entuzjastów technologii.

Nowa konsola przenośna została nazwana XPG NIA

ADATA, która specjalizuje się w sprzęcie komputerowym, zapowiedziała jak co roku swoją obecność na omawianej imprezie. I wygląda na to, że w tym roku Tajwańczycy przygotowali wyjątkowo dużo nowinek. Stoisko firmy podzielone zostanie na trzy główne kategorie.

W przypadku sztucznej inteligencji najciekawiej zapowiada się nowa wersja laptopa XPG XENIA, która doczeka się potężnego SSD o pojemności do 24 TB i pamięci RAM DDR5 o pojemności do 96 GB. Na stoisku zobaczyć będzie można również stację roboczą XPG DEFENDER WS L oraz moduły DDR5-8000 R-DIMM.

ADATA zaskoczy graczy. Na rynek zmierza nowa konsola

Jednak gracze skupią swoją uwagę prędzej na obudowach komputerowych INVADER X BTF, INVADER X PRO BTF i INVADER X MINI, zestawie słuchawkowym PRECOG STUDIO, nowych podkładkach pod myszy czy zasilaczach w standardzie ATX oraz SFX z certyfikatami 80 PLUS Titanium i Platium.

ADATA zaskoczy graczy. Na rynek zmierza nowa konsola

Gwiazdami stanowiska ADATA będzie jednak z pewnością SSD PCIe 5.0 x4 z chłodzeniem wodnym, czyli Project NeonStorm oraz tajemnicza konsola przenośna. W ostatnim przypadku zdradzono tylko nazwę - XPG NIA. Więcej szczegółów poznamy już za kilka dni na Tajwanie. Wtedy swojego handhelda pokaże też Antec.

Zobacz: MSI jest już gotowe na nowe procesory Intel Arrow Lake
Zobacz: Mocarna płyta główna. Wytrzyma karty graficzne do 58 kg

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ADATA

Źródło tekstu: ADATA, oprac. własne