DAJ CYNK

Skype zyskuje rozmycie tła w trakcie rozmów wideo. Microsoft wykorzystuje do tego algorytmy sztucznej inteligencji

Sebastian Górski

Rozrywka

Microsoft zapowiada wprowadzenie do komunikatora Skype funkcji rozmycia tła w trakcie rozmów wideo. Na zdjęciach znamy go jako efekt bokeh i zdecydowanie może się przydać.

Rozmycie tła w rozmowach wideo prowadzonych przez komunikator Skype będzie bazować na mechanizmach sztucznej inteligencji, w szczególności algorytmach odpowiedzialnych za rozpoznawanie obrazu. Technologia bazuje na podobnym rozwiązaniu wprowadzonym w programie Microsoft Teams. Oczywiście jego włączenie będzie opcjonalne. Służyć do tego będzie odpowiedni przycisk w oknie rozmowy.

Zobacz: Skype z nagrywaniem rozmów w chmurze... bez możliwości zablokowania
Zobacz: Echo będzie nasłuchiwać rozmowy. Amazon planuje rozszerzenie możliwości Alexy
Zobacz: Microsoft ulepsza działanie Skype'a na starszych telefonach

Użytkownicy najnowszych wersji stacjonarnych komunikatora Skype powinni mieć możliwość sprawdzenia nowej funkcji już teraz. I lepiej zrobić to w warunkach testowych, zanim zdecydujemy się skorzystać z niej przy rozmowach biznesowych lub wywiadach dla telewizji.

 

Jak bowiem napisano w komunikacie prasowym: We do our best to make sure that your background is always blurred, but we cannot guarantee that your background will always be blurred. (Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić stałe rozmazywanie tła, ale nie możemy zagwarantować, że owo tło będzie stale rozmazane).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Skype

Źródło tekstu: MacRumors