DAJ CYNK

Microsoft ulepsza działanie Skype'a na starszych telefonach

02.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4194

Ważne 4

2

Miła niespodzianka dla posiadaczy starszych urządzeń. Microsoft postanowił ulepszyć działanie Skype'a na starszych smartfonach.



Miła niespodzianka dla posiadaczy starszych urządzeń. Microsoft postanowił ulepszyć działanie Skype'a na starszych smartfonach.

Usprawnienie zostanie przeznaczone dla telefonów działających pod kontrolą systemu Android. Konkretnie chodzi o te z przedziały 4.03 Ice Cream Sandwich - 5.1 Lollipop. Nowa wersja będzie ważyła mniej oraz zużywała mniej RAM, przełoży się to na lepszą jakość rozmów oraz płynność aplikacji. Amerykanie obiecują lepsze działanie nawet na terenach ze słabym zasięgiem.

Poprawka ujrzy światło dzienne za kilka dni, jednak jej dystrybucja może potrwać kilka tygodni.

Źródło tekstu: Skype, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2018-03-04 01:30:47

@10 dokładnie, Skype for Business to dawny Microsoft Lync po rebrandingu.

Odpowiedz

13. ~a-go
1

2018-03-03 12:01:38

Z wielkim niepokojem obserwuję każdy upgrade Skype zarówno na Androidzie, jak i PC. W mojej ocenie poprawki nie wnoszą nic nowego w dziedzinie jakości połączeń, a konsekwentnie utrudniają obsługę samego programu. Przejrzysty interfejs został już totalnie skopany. Jeśli na tym miały polegać zmiany, to osiągnięto sukces. W moim służbowym laptopie pracującym pod W7 pozostała starsza wersja Skype więc tym bardziej odczuwam "nowości od MS.

Odpowiedz

12. jedrek
0

2018-03-03 11:41:56

skype program dobry ponad 10 lat temu, gdy nie wchłonęło go korporacyjne g... a instalka ważyła 7MB a nie jak dziś po 50MB i więcej, a jakość dźwięku bez różnicy (wersja z 2004 dawała bardzo dobrą jakość dźwięku i nic nie trzeba było już modzić), czyli doklejone ponad 40MB śmietnika, skaczących węży i szpiegujących mechanizmów i plebsowi powiedziano, że to jakość i nowoczesność tego wymaga...

Odpowiedz

11. ~frasag
0

2018-03-03 10:12:40

Na PC mam wersję 7.40 i na W10 działa poprawnie- jeśli tylko prędkość nie zaszwankuje. A na W8.1 Phone była okrojona wersja tego samego i też działał. A oprócz tego testowali na PC jakiegoś cudaka nibySkype, były 2. I w końcu na W10Mobile tamten stary sami zabrali a dali ten testowany który ma Lumia 535 był do d**y a nawet głębiej.

Odpowiedz

0

2018-03-03 10:02:40

@6 W firmach używa się "Skype for Business". Skype for Business ze zwykłym Skype/''m (opisanym w tym artykule) łączy tylko nazwa.

Odpowiedz

0

2018-03-03 09:53:38

Odkąd wymieniłem PC na maca już w ogóle skype nie używam. Na wszystkich urządzeniach oprócz komputerów z windowsem jakość dźwięku jest przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba. Lepiej pod tym względem wypada konkurencja, a szkoda, bo lubiłem skype/''a.

Odpowiedz

8. ~Gutek
0

2018-03-03 09:46:15

Ja odnosiłem wrażenie, że w MS jest totalny chaos, nigdy nie byłem pewny, gdzie te dane się zapisują, nie dało się odłączyć tego chorego Skype od Outlooka, w końcu pozamykalem wszystkie konta i jestem szczęśliwy. W Androidzie też nie wiem gdzie co leci, ale przynajmniej od strony użytkownika jest porządek. Nigdy więcej kont w MS. Tego chorego Skype na każdej prezentacji mam pokazywali, a nas interesowała poczta, kalendarze i usługi katalogowe, a nie komunikatorek.

Odpowiedz

7. ~eg777
0

2018-03-03 08:28:05

Jak to ładnie z ich strony, że poprawią to co skopali. Skype na syfoida 4.2 miał ok.15 MB po zainstalowaniu. Działający na 5.0 minimum 115 MB.

Odpowiedz

0

2018-03-03 07:42:31

@5 pracujesz juz czy jeszcze szkola? Skype jest POWSZECHNIE stosowany w korporacjach gdzie jest zintegrowany z outlookiem co daje ogromne mozliwosci. To ze z kolegami w szkole uzywacie snapchata czy innych pierdolowatych narzedzi komunikacyjnych nie oznacza ze tam gdzie zarabia sie powazne pieniadze nie stosuje sie powaznych narzedzi. Na iphonach skype dla firm dziala blyskawicznie.

Odpowiedz

5. mlb
1

2018-03-03 00:03:33

nie ma rzeczy której MS nie byłby w stanie zepsuć, Skype nie jest wyjątkiem. Kiedyś standard, obecnie używany przez nielicznych

Odpowiedz

0

2018-03-02 21:57:26

@3 Myślr, że w dobie messangera video i facetimea, ten ruch nie pomoże w odbudowaniu ich dawnej popularności.

Odpowiedz

-1

2018-03-02 21:40:06

Bardzo bobry ruch

Odpowiedz

2. ~frasag
0

2018-03-02 21:09:07

Zwłaszcza W10Mobile- nie tyle olali co całkiem spieprzyli. Na W8.1 Skype działał dobrze i początkowo na W10M też. Ale jak podmienili wersję na tę testowaną to można było świra dostać. Wyrzuciłem i mam Skypa tylko na PC.

Odpowiedz

1. ViNYL
1

2018-03-02 21:01:49

A swój system olali :)

Odpowiedz