DAJ CYNK

Orange Flex i eSIM na smartfonach z Androidem

Marian Szutiak

Rozrywka

Orange Flex eSIM na Androidzie

Orange udostępnił najnowszą wersję aplikacji Orange Flex. Dzięki aktualizacji można uruchomić kartę eSIM nie tylko na smartfonach i zegarkach Apple'a, ale również na najnowszych urządzeniach z Androidem - smartfonach Google Pixel, Motoroli RAZR, Samsungu Galaxy Z Flip oraz koreańskich flagowcach z serii Galaxy S20.

Jak informuje Orange, do korzystania z eSIM we Flex w przypadku smartfonów niektórych producentów niezbędny jest Android 10. Jeśli ktoś ma model Galaxy Fold, to z eSIM będzie mógł skorzystać po zaktualizowaniu systemu do "dziesiątki". Motorola RAZR (2019) pracuje pod kontrolą Androida 9, ale tam można korzystać tylko z eSIM. Samsungi Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra oraz Galaxy Z Flip mają Androida 10 prosto z pudełka.

Zobacz: Samsung Galaxy S20 - polska cena i pierwsze wrażenia
Zobacz: Samsung Galaxy Z Flip oficjalnie. Znamy polską cenę - będzie niższa niż w przypadku Folda

Jak wgrać eSIM na Androidzie w Orange Flex?

By wgrać eSIM na telefonach z Androidem nie trzeba wykorzystywać kodu QR. Karta będzie uruchamiana z poziomu aplikacji. Osoby, które jeszcze nie korzystają z z Orange Flex będą mogły zdecydować się na eSIM już na etapie aktywacji. Aplikacja sama wykryje, czy telefon wspiera eSIM i zaproponuje instalację. Proces ten może się różnić między poszczególnymi urządzeniami, ale całość jest szybka i intuicyjna.

Motorola RAZR - eSIM w Orange Flex

Użytkownicy Orange Flex, posiadający jeden z wspomnianych wyżej smartfonów, będą mogli wymienić tradycyjną kartę SIM na eSIM. Wystarczy wejść w "Mój Profil", a następnie w sekcję "Karty SIM". Tam w kilku krokach można wykonać podmianę.

Z eSIM można skorzystać także we usłudze Flex Rodzina, zarówno jako administratorzy, jak i członkowie tej rodziny.

Zobacz: W Orange Flex można płacić BLIKIEM
Zobacz: Game Pass w Orange Flex? Sieć nie zdradza szczegółów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange