DAJ CYNK

Głuche Telefony 2014

25.12.2014

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 40386

Ig-Noble, są Złote Maliny - a my dziesiąty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2014 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Ig-Noble, są Złote Maliny - a my dziesiąty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2014 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Po długich rozmowach w redakcji zdecydowaliśmy się przyznać nagrody w kilku kategoriach - w tych samych, co w poprzednich latach. Jednak z okazji pięknego jubileuszu konkursu, dodaliśmy jedną, która powinna zagościć w zestawieniu na stałe - Wydarzenie roku.

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Wydarzenie roku otrzymuje Polkomtel za próbę sprzedaży Orange bloku 2,4 MHz w paśmie 1800 MHz. Polkomtel zaskarżył decyzję UKE o zmianie podmiotu rezerwacyjnego, bo podobno nie podejrzewał, że Orange będzie współpracował z T-Mobile przy sieci LTE w paśmie 1800 MHz. Zastanawialiśmy się czy dałoby się wymyśleć jakąś bardziej obciążającą dział strategii wymówkę.

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Usługa Roku dostaje Aero2 za usługę BDI. Nieczytelna captcha, potrzeba resetowania (!) połączenia co godzinę. Ani chybi - niepełnosprawni niepełnosprawnym zgotowali ten los... ;-)

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Prepaid Roku dostaje... no, tu lekko nagniemy kategorię - Mix Play. ;-) Piękna kopia oferty mix Plusa, ale fioletowi mówią, że to nie Plusa, takiego miksa można było kupić w każdym sklepie. ;-)

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Telefon Roku otrzymuje Firephone. Amazon działał do tej pory w kategorii CCC (Cena Czyni Cuda) - z czytnikami i tabletami. Wyjście poza nią z telefonem okazało się totalną klapą. Trójwymiarowe menu skończyło się trzycyfrową stratą liczoną w milionach dolarów...

Wyróżnienie w tej kategorii zdecydowanie należy się Apple. iPhone 6 Plus to innowacyjny telefon, który w równie innowacyjny sposób dopasowuje się do pośladków użytkownika. ;-)

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Marka Roku postanowiliśmy przyznać Lebara Mobile. Szybkie wejście, szybkie wyjście - prawie jakby wpadli w drzwi obrotowe, które wyrzuciły ich jak z procy po stronie wejście. Drzwi ciągle chodzą, od kilku lat bacznie przygląda im się Vectone Mobile, nagradzany w poprzednich latach za systematycznie niewchodzenie. ;-)

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Promocja Roku otrzymuje T-Mobile za podwyżkę abonamentu o 5 zł w niektórych starszych taryfach. Można było sądzić, że po sprawie słynnych 4 groszy za sprawdzenie salda w prepaidzie, T-Mobile nie będzie podejmował kolejnych prób pogorszenia swojego wizerunku wśród klientów. A jednak! Jak myślicie, co jeszcze T-Mobile może na tym polu dokonać? ;-)

W tej kategorii na wyróżnienie zasługują UPC i Inea, za podnoszenie abonamentu klientom, co uzasadniane jest wzrostem oferowanych prędkości. Ciekawe, czy ta epidemia nie rozszerzy się na innych operatorów w 2015 roku... Jakby co, to już wiadomo, że spotka się to z naszą stanowczą... nagrodą.

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Człowiek Roku mógł trafić tylko do jednej osoby - Magdaleny Gaj. Za sukcesy na polu zarządu ITU, ciężką i merytoryczną pracę nad aukcją (dwukrotną), za opublikowanie wyników kompleksowo przeprowadzonego badania jakości sieci komórkowych... I tak można by jeszcze długo. Chcieliśmy, żeby było śmiesznie i ironicznie, ale tak naprawdę uzasadniając ten wybór gorzko zaszlochaliśmy...

Głuchy Telefon 2014 w kategorii Wypowiedź roku otrzymuje Krzysztof Szubert, minister administracji i cyfryzacji w rządzie cieni(asów) Business Centre Club, według którego Polkomtel i P4 są to mali, prężni, nie bojący się zaryzykować operatorzy, a T-Mobile i Orange to ci źli, monopolizujący rynek, którzy z LTE muszą gonić za Play. Aż chce się zapytać czy chodzi o frekwencję 1800 MHz i do kogo to alibi. ;-)

Jedno spośród opisywanych przez nas wydarzeń zostanie dodatkowo "nagrodzone" przez czytelników TELEPOLIS.PL i uhonorowane specjalną statuetką. Na wybrane wydarzenie można głosować w plebiscycie, którego wyniki zostaną ogłoszone 7. stycznia!Możecie także zobaczyć, komu przyznaliśmy Głuche Telefony w poprzednich latach: 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006 i 2005.

O statuetce

Statuetki Głuchego Telefonu czekają na odbiór w naszej redakcji. Nagrodzonych i wyróżnionych serdecznie zapraszamy! Proszę też nie martwić się o potrzebę odprowadzenia podatku - nagroda jest warta około 10 zł. :-) Jesteśmy więc tańsi niż Złota Malina, której wartość jest szacowana na 4,97 dolara.

Dotychczas tylko jedna firma, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 9 lat, zdecydowała się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik.

Komentarze
Zaloguj się