DAJ CYNK

Rakowski: odbicie w 2014 roku, będą wzrastały ceny transmisji

02.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7203

Ważne 0

0

Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę wydzwanianych przez klientów minut czy wysłanych SMS-ów, to w obu przypadkach mamy wyraźne wzrosty. Problemem jest spadek cen pogłębiany przez ruchy niektórych operatorów, którzy wprowadzają takie oferty jak no limit - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Miroslav Rakowski, prezes PTC.

Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę wydzwanianych przez klientów minut czy wysłanych SMS-ów, to w obu przypadkach mamy wyraźne wzrosty. Problemem jest spadek cen pogłębiany przez ruchy niektórych operatorów, którzy wprowadzają takie oferty jak no limit - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Miroslav Rakowski, prezes PTC.

No limit ma wpływ zwłaszcza na mały i średni biznes. Dla wszystkich jest oczywiste, że gdyby Play się z tego nagle wycofał, pozostali postąpiliby podobnie. Ale raczej nie ma na to szans i musimy radzić sobie inaczej. Na to nakłada się jeszcze spadek przychodów z innych usług, z których rezygnujemy: na przykład loterii - powiedział prezes.

Rakowski przewiduje, że odbicie na rynku przyjdzie dopiero w 2014 roku, kiedy umasowią się urządzenia przenośne, które pozwolą rozwinąć mobilny internet i wiele dodatkowych usług zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm. Przyszły rok będzie rokiem tabletów, który do tej pory był hamowany przez wysokie ceny urządzeń. Sieci komórkowe zaleją rynek tabletami za złotówkę, bo w ten sposób będą mogły sprzedać dodatkowe usługi i zwiększyć wpływy z transmisji danych.

Ceny internetu mobilnego wzrosną, ale w wybranych opcjach. Będzie tak wtedy, gdy sieć zacznie się zapychać, a zacznie, bo możliwości pasma i częstotliwości są ograniczone. Wtedy wprowadzimy możliwość wykupienia gwarancji przepustowości i szybkości, za co klient będzie gotów zapłacić więcej - powiedział prezes dodając, że nad takimi rozwiązaniami pracują wszyscy operatorzy.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
66. ~
0

2013-01-05 01:31:02

kiedyś niewolnictwo było w więzieniu,teraz "niewolnicy" i "niewolnice" muszą codziennie być w salonie za byle podstawę wynagrodzenia, schudnie ubrani i z uśmiechem na twarzy i tylko drzeć ale tak żeby klient nie zauważył zanim podpisze umowę,że będzie miał niekorzystne warunki,jak nie zauważy to sukces bo statystyka w liczbie pojedynczej do normy w "tym" miesiącu jest,a jak przyjrzie z pretensjami to niech dzwoni na bok,żeby tam powiedzeli umowa do końca albo kara umowna. nie piszę,że wszystko ma być za darmo tylko piszę o tym,że niektórzy nie mają umiaru i przyzwoitości i,że gdyby nie Play to dalej ceny byłyby takie jak wtedy zanim Play wszedł na rynek. teraz pewnie będzie lincz ze strony ludzi tymczasowo zadowolonych że wybrali inną sieć niż Play i mają dobrze albo z strony konsultantów bo prawde w tym kraju mało kto lubi, jasne,że Play nie jest idealny ale bez Play nie byłoby rocznej ważności konta,29 gr w standardzie,no limitów,nawet nie byłoby no limitów w sieci i pewnie dalej sieci zakładałyby simloki choć jeszcze jedna sieć je zakłada,gdyby nie Play z zasięgiem 3G to inne sieci dalej by nie inwestowały w poszerzenie zasięgu 3G,a robiły to po Play poza największymi miastami typu Warszawa,Play przyspieszył decyzje o poszerzaniu przez inne sieci zasięgu 3G bo przez długi czas Play z zasięgiem 3G wypadał lepiej niż starsze sieci,które mamy na rynku od kilkunastu lat, jak w statystykach sieci zobaczyły jak dobry zasięg 3G ma Play to zaczęły dodawać nadajniki 3G,a NetWorks jest przykładem jak pazerne są sieci,że same nie chcą w 100%, budować i opłacać utrzymania swojego zasięgu, teraz będzie lincz za prawdę.

Odpowiedz

65. ~
0

2013-01-05 01:08:56

znam co niektórych pracowników sieci komórkowych i wiem jaką mają podstawę zarobków w umowie i szczęście jeśli to umowa o pracę z prawem do urlopu co rok i do choroby jak ktoś zachoruje,ci którzy mają umowę zlecenie czy dzieło nie mają tak zaszczytnych przywilejów jak urlop czy prawo do choroby np tydzien wolnego,nie ma,albo pracują albo nie,są prowizje jasne,a normy jakby powiększane,a premie dostaje się jak się robi aktywacje ponad normę, jak tacy ludzie bronią jeszcze swoich sieci tzn sieci,którym się sprzedają tak tak,ci na górze tak o was myślą, to jak tacy ludzie bronią kołhozów zwanymi salonami sieci to by znaczyło tyle,że ludzie przestają myśleć i są sterowani jak automaty,że w człowieku widzą prowizje od aktywacji albo normę do wyrobienia.

Odpowiedz

64. ~
0

2013-01-05 01:01:02

oby Play w kwietniu,może maju,czerwcu dał takie oferty,żeby klienci z Orange,T-Mobile,Plus przechodzili do PLAY bez zastanowienia,to wtedy Rakov,Witucki do pary z Jabczyńskim może wyjdą na ulice w protescie z transparentami zdelegalizować Play bo nam przeszkadza w wypłacaniu sobie i kolegom z zarządu wysokich wynagrodzeń i premi. jak waw jest za dużo w sieci to może trzeba ciąć etaty w zarządzie ? w końcu o połowę mniejszy zarząd też będzie mógł rządzić i o połowę mniejsze wynagrodzenia nie zrobią z was ludzi ubogich - możecie to przekazać "górze" pracownicy O i T.

Odpowiedz

63. ~
0

2013-01-05 00:49:15

mogliby się wycofać z włączania muzyczki w prepaidach,mogliby dać stawkę do Play na 35 gr za minutę albo już zrównać z normalną stawką 29-39 gr,a jak nie to UKE powinno nakazać obniżenie cen do Play wszystkim sieciom bo wolny rynek nie jest po to,żeby tak zawyżać ceny,a jak sieci chcą mieć dobry zarobek to muszą dać normalne korzystne warunki,wtedy klientów będzie więcej a jak sieć daje mało korzystne warunki to ma mało klientów i potem "płacze" publicznie że zarobili za mało szkoda,że nie mówią,że zarabiają za mało na swoje życzenie bo zniechęcają klientów do sieci,to takie proste,a "góra" T i O jakby nie potrafiła tego zauważyć i jeszcze Rakov straszy,że będzie drożej,no jak tak to trzeba się trzymać jak najdalej od T.

Odpowiedz

62. ~
0

2013-01-05 00:40:35

56,pamietam jak było o tym na telepolis,że T się chwaliło,że to był ich pomysł,a teraz Rakov mówi,że chętnie by się z tego wycofali,no to chcą się wycofywać ze swojego pomysłu ? może wycofaliby się z opłaty za przedłużenie umowy i z 4 gr za jednorazowe sprawdzenie stanu konta albo z decyzji,że klient przedłużający umowe w aps będzie musiał poczekać na kuriera z telefonem który sobie wybrał i z aps dostanie tylko kartkę papieru - umowę.

Odpowiedz

61. ~
0

2013-01-05 00:34:03

a te oferty dobre,które robią teraz inne sieci O i T wydają się jakieś wymuszone przez sytuacje,jakby sieci chciały odebrać klientów Play bo MTR zaczynają się wyrównywać,wszystko ok tylko nie zastanawia was że te sieci zaczęły wprowadzać dobre oferty kiedy kończy się asymetria ? dlaczego wcześniej takich ofert te sieci nie dawały ? chcą pokonać Play,odebrać klientów,ludzie się cieszą że mają dobre warunki i mają gdzieś Play,a potem Play się zwija, nie ma Play,co robią inne sieci ? wycofują no limit,wycofują 30% zniżki, abonament wraca do 100% ceny, minuta po abonamencie 59 groszy, w abonamencie o połowę mniej minut,ludzie zawiedzeni,którzy zmienili sieć z Play na inną - jakie to były dobre czasy kiedy był Play,a teraz taka drożyzna.

Odpowiedz

60. ~
0

2013-01-05 00:26:12

55,dokładnie,facet powiedział trochę prawdy,że inne sieci by się wycofały z no limitu gdyby Play to zlikwidował bo jak sieci to zlikwidują to Play zabierałby klientów chętnych na no limit, to najlepszy przykład,że oferty stałyby w miejscu albo lekko by się zmieniały na + albo - gdyby nie było Play, Orange też marudziło przez Wituckiego i Jabczyńskiego,że chcieliby mieć większe zyski,a tu Play się wchrzania,Plus jeszcze siedzi cicho i publicznie nie "płacze" jak Or i T, źle bo wszedł Play i zrobił normalne ceny,a wcześniej mieli tak dobrze kiedy nie było Play i 3 sieci do złydzenia przypominały zmowe cenową,niby były różnice bo inne logo sieci,inna nazwa taryfy,trochę inna cena za minutę groszowo rzecz jasna np różnica 3 gr na minucie,jedna siec dawała trochę więcej minut,inna trochę mniej ale jak przychodzi rachunek to w ogolnym rozrachunku wychodziła kasa bardzo zbliżona,nie było większych różnic,a net mobilny był droższy i jakby stał w miejscu z taryfami,to wszystko zmieniło się dzięki Play i jeśli taka sieć jak Play tyle może zmienić na korzyść to jak dla mnie może mieć wyższe MTR-y nawet do końca świata bo przynajmniej robi korzystne oferty dla klientów,za tym muszą iść inne sieci bo stracą klientów jeśli będą mieć złe oferty

Odpowiedz

59. ~punk
0

2013-01-04 04:51:14

sam chyba sobie strzela w kolano, ja tam z ich uslug nie kozystam od 2004 roku i jestem zadowolony.

Odpowiedz

58. ~
1

2013-01-03 21:50:04

Gość jest durny, z ery uciekłem w 2012 r. po 14 latach. Miałem w dobrym czasie dla ery nawet 9 numerów, a rachunek wynosił około 3k, powiedziałem pa bo usługi były pod przysłowiowym "psem". Niech sobie weźmie gwarancje, a zacznie normalne usługi świadczyć...

Odpowiedz

57. ~wosq
0

2013-01-03 19:21:15

Oczywiście facet się myli (celowo?). Ceny będą spadały.

Odpowiedz

56. Blank
0

2013-01-03 14:51:32

"Problemem jest spadek cen pogłębiany przez ruchy niektórych operatorów, którzy wprowadzają takie oferty jak no limit " - a czy przypadkiem T-Mobile nie twierdził, że no limit to ich pomysł? :D

Odpowiedz

55. Blank
0

2013-01-03 14:50:40

"Dla wszystkich jest oczywiste, że gdyby Play się z tego nagle wycofał, pozostali postąpiliby podobnie." - i gdzie szczekacze, którzy twierdzą, że gdyby nie Play to ceny i tak byłyby na tym poziomie?

Odpowiedz

54. wlo
-1

2013-01-03 10:56:25

53. - do czego ta płytka wiedza Ci jest potrzebna?

Odpowiedz

53. ~
0

2013-01-03 10:55:12

plus w grudniu wycofał z oferty no limit:) przynajmniej tak mówili mi w salonie:)

Odpowiedz

52. ~Dean
0

2013-01-03 10:34:48

~48 Takie są realia, zacznie się robić ciekawie w czerwcu kiedy już wszyscy będą musieli mieć wprowadzone stawki MTR narzucone przez UKE :D pytanie kto przygotował odpowiednie rezerwy na sfinansowanie zobowiązań względem rozbudowy infrastruktury pod LTE (networks chyba w standardzie jest kompatybilne)

Odpowiedz