DAJ CYNK

Panasonic Eluga - wielki powrót na europejskie rynki

20.02.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4441

Ważne 0

0

Panasonic oficjalnie zapowiedział wprowadzenie na rynek smartfonu o nazwie Eluga. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo smukłą, minimalistyczną obudową, ma 4,3-calowy ekran OLED i moduł NFC.

Panasonic oficjalnie zapowiedział wprowadzenie na rynek smartfonu o nazwie Eluga. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo smukłą, minimalistyczną obudową, ma 4,3-calowy ekran OLED i moduł NFC.



Androidowy smartfon zostanie zaprezentowany przez Panasonika podczas targów Mobile World Congress 2012, które rozpoczynają się już za tydzień. Póki co informacje na temat telefonu są szczątkowe - wiemy, że będzie mógł służyć jako pilot do telewizorów marki Panasonic, parując się z nimi za pomocą NFC.

4,3-calowy ekran Elugii ma rozdzielczość 540 x 960 pikseli (układ 9:16) i wykonany został w technologii OLED. Nowy Panasonic jest najlżejszym do tej pory zaprezentowanym smartfonem z 4,3-calowym ekranem - jego masa wynosi zaledwie 103 gramy. Nawet zaprezentowane w styczniu ekstremalnie smukłe smartfony Huawei'a z linii Ascend są cięższe (masa 110 gramów).

Źródło tekstu: Panasonic, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~jjj
0

2012-02-23 16:34:05

Ma gorilla glass?

Odpowiedz

20. ~xpat
0

2012-02-21 09:07:47

telefon może i ładny tylko android tam nie za bardzo pasuje.

Odpowiedz

19. ~
0

2012-02-21 07:57:32

@17 tobie o co chodzi?nie za dużo czasu spędzasz na tym portalu?

Odpowiedz

18. ~Jurek
0

2012-02-20 23:32:03

Specyfikacja jest na stronie: http://smartphones.panasonic.eu/ @Dociekliwy - odmienia się: Panasonic Panasonika Panasonikowi.

Odpowiedz

17. Maniiiek
0

2012-02-20 22:24:04

@15 o co Ci chodzi? Nie chcesz 5"? Nie kupuj, weź coś mniejszego, ktoś inny to kupi. Jak dla Ciebie 3.5" to wymiary idealne to się ciesze, ale nie musisz zaraz z epitetami wyskakiwać na ludzi którzy mają inne upodobania.

Odpowiedz

16. ~ak
0

2012-02-20 21:12:36

1150mAh, 2 rdzenie i duzy wyswietlacz(i to nia AMOLED)... hmm...

Odpowiedz

15. ~
0

2012-02-20 20:51:01

preza żałosny jesteś...ja chcę telefon który nie jest łopatą i schowam wszędzie...5 cali tylko w plecaku

Odpowiedz

14. ~Darkeners
0

2012-02-20 20:50:56

8# Tak, bo iPhone wynalazł wszystkie telefony. Nie okłamujmy się przed Apple tez były dotykowce i teraz inne firmy też takie mają i wcale nie gorsze od iPhona. Poza tym odnosiłem się do postu, wyżej uskarżającego się na system... tylko czego się spodziewać, nie zobaczymy iOSu przecież w telefonach innych niż apple więc twój post jest bez sensu. Dobrze mieć wybór. O ile iPhone 2G kupiłbym w ciemno bo był ok jak na tamte czasy... to teraz nie chciałbym najnowszego dziecka od Apple... sprzedałbym i kupiłbym coś konkurencji i jeszcze zostałoby mi na tablet ;P Może iPhone 5 coś zmieni, ale już tak się przyzwyczailem do ekranów wiekszych od 4 cali w proporcji 16:10/9... że póki Apple nie zaprezentuje telefonu z ekranem FullHD to nie ma u nich dla mnie miejsca :P No chyba, że MacBook :P

Odpowiedz

13. ~Preza
0

2012-02-20 20:46:16

Volan@ co sie tak napinasz? Co takiego oryginalnego jest w zaokraglonym prostokacie? A tych 5 cali pewnie nie uzywales to nie masz pojecia o czym piszesz. Tak na marginesie wole moje 5 cali niz do iphone okulary kupowac :-)

Odpowiedz

12. ~jull
0

2012-02-20 20:25:44

czarny, prostokątny.... 739 taki sam smartfon...nuuuuuuuuuuuuudy :(:(

Odpowiedz

0

2012-02-20 20:10:28

Hej, LuiN - przez Panasonika... raczej chyba przez Panasonica.

Odpowiedz

9. ~Volan
0

2012-02-20 19:58:24

@ 7 Chcesz coś promowanego z największym sklepem z aplikacjami i największym na świecie sklepem muzycznym online? - Masz iPhone. Przynajmniej wykonanie ma na najwyższym poziomie, design oryginalny, a nie zerżnięty jak wszystko, co trzepią z najtańszego plastiku koreańscy spece od kopiowania idei produktu i robienia z niego nieporęcznej karykatury (5 cali w sam raz na dłoń goryla) w oparciu o amerykańskie oprogramowanie, bo bez niego nikt o firmie Samsung w telekomunikacji by nie słyszał.

Odpowiedz

7. ~Darkeners
0

2012-02-20 18:55:05

#5 No dobra... a tak na poważnie? Nokia N9 to fajny telefon i fajny MeeGo. Ale ten system zmienia się z każdym podmuchem wiatru w coś innego, teraz miraż intela z samsungiem... i wygląd jak Bada OS. Brak przyzwoitego i PROMOWANEGO sklepu z aplikacjami i wiele innych czynnikow. Jasne, nie ma złośliwego softu, bo system jest bardzo niszowy. Alternatywą, która może wyrosnąć jest WebOS i ro koniec. Albo w końcu ktoś na poważnie weźmie się za MeeGo, i szczerze mówiąc mimo, ze za nokiami nie przepadam to podobało mi się to w jakim kierunku system szedł. Windows Phone 7 zły nie jest, ale też ma wady.

Odpowiedz

6. ~
0

2012-02-20 18:51:52

@5 bo te systemy praktycznie nie występują :P Aktualnie też nie stwierdzona chorób wirusowych wśród dinozaurów :D

Odpowiedz

5. ~Volan
0

2012-02-20 18:46:09

MeeGo i Maemo bo nie ma na nie złośliwego softu i mają najlepszą wielozadaniowość.

Odpowiedz