DAJ CYNK

Aukcja LTE - wyniki po 25. dniu

25.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4629

Ważne 1

4

Za nami 25. dzień aukcji częstotliwości LTE. Cena za wszystkie bloki 800 MHz wynosi obecnie 2,105 mld złotych, a licząc wraz z blokami z pasma 2600 MHz uczestnicy zadeklarowali łącznie 2,513 mld zł.

Za nami 25. dzień aukcji częstotliwości LTE. Cena za wszystkie bloki 800 MHz wynosi obecnie 2,105 mld złotych, a licząc wraz z blokami z pasma 2600 MHz uczestnicy zadeklarowali łącznie 2,513 mld zł.

Zobacz: Wystartowała aukcja LTE.
Zobacz: [Aktualizacja] UKE ma problemy z platformą aukcyjną.

Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 5 bloków z pasma 800 MHz:

Blok

Cena po 25. dniu

Wzrost względem poprzedniego dnia

Wzrost względem ceny wywoławczej

A1

422,762 mln zł

2,01%

69,10%

A2

422,806 mln zł

2,01%

69,12%

A3

418,623 mln zł

1,00%

67,45%

A4

422,068 mln zł

2,01%

68,83%

A5

419,181 mln zł

1,00%

67,67%

Razem

2105,440 mln zł

1,61% (33,273 mln zł)

68,44% (855,440 mln zł)


Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 14 bloków z pasma 2600 MHz:

Blok

Cena po 25. dniu

Wzrost względem poprzedniego dnia

Wzrost względem ceny wywoławczej

B1

29,022 mln zł

0,00%

16,09%

B2

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B3

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B4

29,298 mln zł

1,00%

17,09%

B5

29,298 mln zł

1,00%

17,09%

B6

29,298 mln zł

1,00%

17,09%

B7

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B8

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B9

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B10

29,025 mln zł

1,00%

16,10%

B11

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B12

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B13

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

B14

29,025 mln zł

0,00%

16,10%

Razem

407,166 mln zł

0,78% (1,444 mln zł)

16,33% (57,166 mln zł)


Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 24. dniu
Zobacz: Polkomtel rezygnuje z licytacji bloków częstotliwości 800 MHz

UKE nie podaje kto na danym bloku złożył najwyższą ofertę. Licytujący widzą tylko, czy ich oferta jest najwyższa czy nie. Przypomnijmy, że w aukcji startował Polkomtel, Orange, T-Mobile, P4, Hubb Investments (spółka zależna Emitela) oraz NetNet (spółka należąca do Szymona Ruty, syna Heronima Ruty - partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka). Wszyscy zadeklarowali chęć zdobycia maksymalnej puli, czyli po dwóch bloków z pasma 800 MHz oraz czterech z pasma 2600 MHz.

Zobacz: Grupa Midas uruchomiła komercyjnie sieć LTE 800
Zobacz: Orange Polska zakończył licytację jednego bloku pasma częstotliwości 2600 MHz

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
35. wlo
0

2015-03-26 14:24:18

26 - jaką powierzchnię ma Belgia? Ma chociaż górki jak u nas na Pomorzu są?

Odpowiedz

-1

2015-03-26 13:20:21

@33 Coś w tym jest

Odpowiedz

33. ~prawdomówny
0

2015-03-26 13:18:09

@31 a widzisz tak kogoś z Playozy ?? byłby Play byłby artykuł!

Odpowiedz

32. ~hahahaha
0

2015-03-26 13:16:18

taa solorz ma braki funduszy... hahahaha.... szczególnie po kodowaniu FIVB, nic nie zarabia, klientów niema, a ci co narzekają to od lat siedzą na tych samych śmieciach. @wlo nie wyjaśnisz naganiaczowi ze to co pisze to bzdet. Ssał z mlekiem taty wszystkie życiowe mądrości, pewnie dalej ssie tylko komu innemu

Odpowiedz

0

2015-03-26 13:03:52

Dlaczego redaktor Tomaszewski nie wkleił dziś takiej informacji:

Odpowiedz

30. ~Gajowa
0

2015-03-26 10:47:02

Przecież cała ta nagonka, że jest już długo, podsycana celowym odpaleniem LTE800 jeszcze w czasie aukcji, to presja Solorza, bo chce kupić tanio. Prawdopodobnie nie stać go, żeby przebić ani T-mobile ani Orange/''a ani nawet Playa a wtedy gó...o (na szczęście!) z jego planów żeby kontrolować następne pasmo. Do tego według cen z tej aukcji będzie płacić w 2018 za przedłużenie dla Sferii. Wszystko jasne?

Odpowiedz

29. ~Pl
0

2015-03-26 09:36:27

Kiedy koniec?

Odpowiedz

28. ~WOJAK!!!!!!!!!!!#####
0

2015-03-26 09:12:20

Niech PLUS zastanowi nad swoim zasięgiem GSM i zrobi romaning lub zmodernizuje swoje nadajniki na wzór NetWorks! z którąś z sieci ,bo przyszłość tej sieci widzę w ciemnych kolorach,bo tylko on jest w tyle,więc o LTE jego nie ma co nawet pisać. Rebradning tego Plus by też przydał na n.p na Vodafone,Polsat, o2,i.t.p.Dobrze by mu to zrobiło ,bo on tylko tego nie uczynił z sieci komórkowych w Polsce, bo Play jest jeszcze na to za młody.I to co pisałem powyżej.Pozdrawiam

Odpowiedz

27. ~gądów
0

2015-03-26 09:02:58

ta cała rezerwacja to jest na 15 lat, więc aukcja dotyczy usług świadczonych przez 15 lat i prawa do przedłużenia... patrzę w kalendarz i widzę, że cały ten proceder trwa raptem od 10 lutego, ceny wzrosły o 70% (ten 800), rosną dalej wykładniczo. jeżeli ktoś myśli, że to długo trwa to znaczy, że myślenie nie jest jego mocną stroną.

Odpowiedz

26. ~WOJAK!!!!!!!!!!!#####
0

2015-03-26 08:45:18

@24W Belgii kolego każda sieć ma zasięg z najbliższego nadajnika, a w Polsce....?T-Mobile,Orange,Play lecą po 2G NetWorks!I mają praktycznie teraz to samo i największy zasięg w kraju, pokrycie prawie 100% obecnie powierzchni kraju 2G i do tego budują LTE.A Plus ma tylko swoje zacofane, przedpotowe nadajniki, wogóle niemodernizowane ze znikomym pokryciem 2G o połowę mniejszym niż to co powyżej, gdzie w XXI wieku ludzie pozostają bez kontaktu ze światem i zasiegu w sieci PLUS, też niby robi LTE ,ale jak nie ma romaningu i podstawy 2G i tego nie kończy co rozpoczął.Czemu Play było stać na romaning i reklamy też w TV.A Plus tylko ludzi oszukuje. Bo naprawdę każdy wie, ze zasięg LTE jest znikomy i każda sieć ma podobny.A PLUS DODATKOWO COFNĄŁ Z 2G,GSM POZOSTAWIAJĄC ABONENTÓW NA LODZIE BEZ PODSTAWOWEGO ZASIĘGU , A JAK JEST TYLKO PO ZNIKOMEJ ILOŚCI SWOICH NADAJNIKÓW!!!!!!!!

Odpowiedz

25. wlo
-1

2015-03-26 08:20:59

Korzystać... Mieć numer w takiej sieci ;-)

Odpowiedz

24. wlo
-1

2015-03-26 08:20:33

23 - cytat: Orange,T-mobile the best z NetWorks! Najwiekszy zasięg GSM,UMTS,LTE!!!Ludzie bez zasięgu jednej sieci, raczej idą do innej, nie? Przynajmniej 18 lat temu, kiedy jak kupowałem telefon, nie kupowałem w sieci, która nie miała zasięgu w okolicy, gdzie najczęściej z telefonu korzystałem. Dla mnie to proste jest, ale widać nie dla wszystkich. Po to jest 4 MNO i dziesiątki MVNO, żeby jak ostatni debil korzystać z sieci, która zasięgu nie ma?

Odpowiedz

23. ~WOJAK!!!!!!!!!!!#####
0

2015-03-26 08:14:52

kolega mówił o PLUSSSS, czytać nie umiesz i Stolarzu, że nic nie robi i nie stać go nawet na romaning jak Play z T-Mobile lub Orange, brak podstawowego zasięgu 2G w większości kraju i nie potrafi zmodernizować swoich nadajników ,żeby poprawić zasięg 2G, a bierze za LTE , reklamuje to i na to ma kase , a ludzie pozostają bez zasięguuuuuuuu nawet 2G;A Orange jeszcze jako takooooo ma NetWorks! i tyle i cały kraj praktycznie pokryty;

Odpowiedz

22. wlo
-1

2015-03-26 08:05:57

19 - o Orange mówisz? No jak działa, to zasięg może i jest... ;-)

Odpowiedz