DAJ CYNK

Apple zaprasza do Nowego Jorku na kolejną konferencję. Tym razem być może zobaczymy nowego iPada Pro

Marian Szutiak

Wydarzenia

Tegoroczne iPhone'y zostały już zaprezentowane, teraz pora na nową wersję tabletu iPad Pro. Jego debiut może się odbyć 30 października w nowojorskim Brooklynie podczas wydarzenia, na które zaprasza firma Apple.

Zaproszenie na wydarzenie 30 października nie precyzuje, co dokładnie firma Apple zamierza pokazać, mówiąc tylko, że jest więcej w przygotowaniu. Oczekuje się jednak, że amerykański gigant może wtedy w końcu zaprezentować zaktualizowanego iPada Pro, o którym co jakiś czas przez ostatnie kilka miesięcy pojawiały się w sieci nowe informacje. Razem z nowym tabletem powinien zadebiutować także nowy rysik Apple Pencil 2.

Nowy iPad Pro ma być oferowany z ekranem o przekątnej 11 cali lub 12,9 cala, a z jego wyposażenia zniknie przycisk Home - do odblokowywania urządzenia zostanie wykorzystana funkcja Face ID, znana z nowych iPhone'ów. Dzięki temu nowe urządzenia będą mniejsze, niż wynikałoby to z rozmiarów wyświetlaczy. Tablet będzie napędzany chipsetem Apple A12X Bionic i ma być wyposażony w złącze USB-C, a także nowe złącze magnetyczne.

Zobacz: iPad Pro na nowych renderach - piękny... 
Zobacz: Zmiany w iPadach Pro 2018. Nie znajdziemy już złącza słuchawkowego jack 3,5 mm 
Zobacz: Pełna wersja Adobe Photoshopa na iPadzie? Premiera planowana jest na październik 2018 roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Phone Arena